Yardım ederken cinsiyet seçmek

Tepki
1
yazık vallahi yazık.. hala var mı böyle insanlar... gerçekten diyecek bi söz yok tek kelimeyle kişiliksizlik...

Scudo

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Toplumda günah-haram kavramı olduğu için bayanlar ulaşılmaz olarak görülüyor, doğal olarak bazı şeylerin eksikliği oluyor ve hormonlar azıyor. Sonra ne yapacağını şaşırmış abazalar ortaya çıkıyor.. Tabi eğitimsizliğin de etkisi var aileler zamanında terbiye vermek yerine sokağa salarsa böyle insanların aramızda dolaşması normal.

• Beğen
Tepkiler: emre özbay

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Ebeveynler ve ileri gelen büyükler kızlarla erkekleri, gelenek-görenek-dini nedenlerle ta çocukluktan itibaren birbirlerinden ayırıyor. Bu ayrımı yaşamın her alanında rahatlıkla görebilirsiniz; çok örnek verebilirim. Bu iki insan diğerini kendisine yabancı görüyor. Karşı cinse ihtiyacı artmaya başladığı ergenlik döneminden itibaren de gözünde büyütüyor, çünkü kendisi gibi biri olduğunun farkında bile değil. Zaten sorun da karşınızdakinin insan olduğunu görememek, ihtiyaçlarını anlayamamak, idealinizdeki karşı cins profiline uydurmaya çalışmaktan geçiyor sorunlar. 70'li yıllarda çocukluğumda Almanya'da yaşadım. Bazı ailelerin çocuklarıyla birlikte banyoyu aynı anda kullandıklarını gördüm. Soyunma alanlarında utanma, sıkılma, saklanma derdinin olmadığını gördüm. Çıplaklar kampı gibi garip bir oluşumu gördüm. Yaşım ilerleyince anladım ki, iki cinsi birbirinden ayıran bir toplum kurmak, sağlıksız insanlar yetiştirmenin en iyi yoluymuş.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Durumun böyle olmasında yaşadığımız toplumun kültür ve gelenekleri doğrultusunda birçok etken var. Son cümleniz herşeyi açıklıyor.
@Bahadır Gürel

• Beğen
Tepkiler: CandanC