Yardım: Çocuk Taşıyıcısı

Okay

Üye
Tepki
22
Bisikletin arkasına yerleştirilen modelleri kullanışlı bulmuyorum.aşağıdaki resme benzer bir modeli Türkiye'de nerden temin edebilirim?

http://ecx.images-amazon.com/images/I/419nvmIVfzL._SS500_.jpg
http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/ciu/24/d8/763981b0c8a04bd640bdb110.L.jpg

Scudo

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
Sizin için biraz araştırma yaptım, şöyle bişey gözüme ilişti, bilmiyorum istediğiniz gibi bişey mi ama..

http://www.yesilbisiklet.com/pazar/paz_urun.asp?p_cat_id=4&p_cat_name=Aksesuar%2C+Tamir%2E%2E&p_alt_cat_id=80&p_prod_id=1938

• Beğen
Tepkiler: Okay

Okay

Üye
Tepki
22
Teşekkürler Selay, türk sitelerinde bisikletin önüne takılan model bulamamıştım.
Yeşil bisikletteki modeli alternatif olarak düşüneceğim.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ön tarafa takılan gidon taşıyıcılar (sepet de dahil) gidon hakimiyetini azaltan ve ani bir durumda gidondaki ağırlık sebebiyle dengenizin çabuk bozulmasına sebep olabilecek ürünlerdir...

Ben şahsen dükkanımda sepet bile satarken içine ağır yükler koymamalarını özellikle belirtiyorum...

Okay

Üye
Tepki
22
@Hasan Çağrı
söylediğiniz gibi denge problemi olabilir.Bisiklette çocuk taşırken hiçbir risk almamak gerekiryor.
Yukarıdaki gibi bir modeli tercih etmemim sebebi çocuğun görme açısı daha geniş olacağından dolayı,arka tarafta olursa sadece sağ ve sol tarafı görebiliyor.Yukarıdaki model birçok kullanıcıdan olumlu yorum almış, yorumlari okuduktan sonra mantıklı gelmeye başladı.

ask745

Üye
Tepki
7
bu model dengeleme için daha uygun görünüyor çok mantıklı

ozancan

Üye
Tepki
49
Ön tarafa takılan model çok tehlikeli,resmi görür görmez o bebeğin hayatından endişe etmemek elde değil, aynı zamanda sürücünün de. Öne takılan modelleri unutun gitsin. Arka tarafa takılan yeşil bisikletteki model de hiç fena gözükmüyor, oldukça korumalı ve konforlu gibi. Yaş aralığı daha geniş ve taşıma kapasitesi daha fazla.

(link)

Tepki
6
Merhaba

Ben arkaya takılan koltuktan almıştım.Yurt dışına gelip giderken görüp imreniyordum.Aynı zamanda 4 yaşındaki oğlumla da gezintiler yapmak istiyordum.Taktırdıktan sonra oğlumla gayet güzel geziler yapıyoruz ve hiçbirşekilde dengemi bozmuyor.Kıpır kıpır düz duvara çıkan oğlum çok eğlenerek benimle gelmek istiyor ve hiçbir problem yaşamıyorum.Tavsiye ederim.

Selamlar,

svshndr

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Whistle
@ozancan

Ön taraftaki taşıyıcılara neden ön yargılı olduğunuzu anlayamadım.
tehlikeden kasıt bir yere çarparsanız ilk çocuğa zarar gelecek olması mıdır ? Eğer öyle düşünürsek arkaya oturmuş olduğunda da arkadan çarpmalarda ilk hasar görecek çocuk olacaktır.
Dedikleriniz doğru herhangi bir risk almamak gerekiyor çocuk taşırken. Bu yüzden trafikte sürmemek en mantıklısı, sahil kesimi veya orman yolları ve yavaş kullanım için ideal.

Mesela şöyle bir ürün var ki gidona kesinlikle temas etmiyor.
(link)

svshndr

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Whistle
Konuyu okuyunca araştırmaya daldım :)
En iyisi herhalde bu olur düşüncesindeyim.
(link)

diğerlerinin videoları izledim bacakları açmak gerekiyor, çarpıyor çünkü. Üstteki linkte ise mümkün olan en öne konulmuş oturma yeri. sürücüyü daha az rahatsız edecektir.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bir kere önde nerede olursa olsun taşıyıcı yapılması gerekebilecek hareketleri kısıtlar ve çocuğu rahatsız eder. Ani fren, ani dönüş ön tarafı daha çok etkiler.
Ayrıca rüzgar, toz, uçan böcek vs öndeki çocuğu daha çok etkiler.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Konu hortlamış :)
Neyse. Deniz görünce köpek balığı aklına gelen
halkım bebeği bisiklet üzerinde düşünemiyor elbette.
O hayal dahi edilmesi bazılarına zor gelen şeyi biz yapıyoruz yıllardır
hemde büyük zevkle. :)

Önde, arkada, römorkta, tandem üzerinde.
:)