Yaptığınız zaman birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aramızda selamı yaydık ve forumda bir farkındalık oluşturduk kim bilir belki kalplere dokunduk... Belkide bunu burada hergün yapmalıyız. Allah kazançlarınıza bereket koysun. Yeni günde yeniden selamün aleyküm kazasız belasız pedallamalar :harika:

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İletisim iyi birseydir. Tanidiginiz tanimadiginiz insanlar yolunuza ciktiginda musaitseniz yardim edin, gecerken kolay gelsin deyin, kimseden selaminizi esirgemeyin! Ama bunu yaparken adap, edep, ve gorgu kurallarini unutmayin. Ornegin bir erkek karsilastigi ve tanidigi bir kadina selam vermeden once onun selam vermesini beklemelidir. Vermezse gormezden gelebilir. Cunku sosyo-kulturel yapi, toplum aliskanlik ve baskısı nedeniyle maalesef bu tip davranislar kadin acisindan sorun teskil edebiliyor...

Selamdan, iyi dileklerden (kolay gelsin, hayirli işler vb.), yardima ihtiyaci olanin isinin ucundan tutuvermekten (karsiya gecen, bir kasayi surukleyip kenara koymaya calisan, poseti onunuzde dokuluveren vb.) daha kolay, ikin tarafida iyi hissettiren ve mutlu eden ne olabilir ki :)

Olayi bisiklete vurursak bisikletliler arasi selam daha yaygin olmali. Sahsen cok acele isim yoksa yolda bisikletinin sagini solunu kurcalayan birisini gorunce durup yardim lazim mi sorarim. En cokta cocuklar bisikletleri ile ugrasirken yardim etmisligim vardir :) Gerci kask eldiven ve yanımda acil durum tamir malzemelerim olmasi onlara sasirtici geliyor. Ancak ufaktan asiliyorum guvenlik icin kask ve eldiveni 3-5 dakikalik acil durum destegi sirasinda ;)

FRKEMRE

Üye
Tepki
128
İsim
FARUK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu kardeşlerim.
Zümer suresi;
53)De ki: "Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."
Ümit kesmek yok kardeşlerim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Edit: Soruyu sorduğum arkadaş msjını sildiği için bu msjda silinmiştir.

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
@isosel Hiç de gereksiz bir konu değil. Bu olay benim içimde bir yaradır. Bir lisede öğretmenim, sabah okula giriyorum öğrencinin gözünün içine bakıyorum ama nafile ne bir sabah ne bir selam :( Kimi zaman ben selam veriyorum öğrensinler diye... Sözün özü üzülüyorum işte.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Bu işin sadece din ile selam vermeyle alakası olmadığını, müslüman olmayan toplumların da birbirlerinin günlerinin kötü gitmesine sebep olmayarak birbirini sevmenin daha somut göstergeli olduğu toplumlarda olur.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatühü

Selamınıza bir de salavat eklemenizi rica ediyorum konu sahibinin de müsadesi ile.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam bir kimseye yapılacak en güzel duadır.Alışkanlık halinde ve bilinçsizce olmadan verdiğimiz selamın karşımızdaki kimseye güzel,hayırlı bir dua olduğunu düşünüp duaya niyetlenirsek toplumsal ilişkilerimizin daha düzenli daha güzel olacağını düşünmekteyim.Biz kendi değerlerimizi özümseyebilsek,mutlu hayatın sırlarını Japonlardan öğrenmemize gerek de kalmayacaktır.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.