xtr mı xt mi

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Tabi o fiyata değer ama Sadece XTR diye gidip onu almam XT de o kadar dayabıyo nerdeyse... yani gerek yok nostarji yapmaya Serkan abi. Yoksa neler çıkar neler...

Scudo

kory

Daimi Üye
Tepki
106
selam çağrı ben yazılarınızı 2-3 aydır aralıksız takip ediyorum. 4 yıl önce bisikleti bırakıp şimdi yeniden başladım ama işim gereği de haftada 2-3 gün bazen de 1-2 gün ancak binebiliyorum. eh kilom da 100 e yakın. (yanlış anlamayın tombul değilimde biraz yapılı biraz da göbekliyim :)...) scott scale 50 2006 aldım üç göbekde sanırım deore ortadan gacur gucur sesler geliyor dik bir yokuşta filan. bir de arka göbek bana çok güven vermiyor hoplama zıplama ve merdivenden inme gibi zevklerim de var arka göbek xt yeterli olurmu nede olsa yarışlara katılmıycam ve xtr çok pahalı. bir de orta göbekden gelen ses ayna koldan mı göbekten mi açaba nedersin.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
xt ile deore arasında bence sağlamlık açısındanda büyük fark vardır ve xt size yeterli olur,ses olayına gelince bu forumda farklı başlıklar altında açılmış ve bunun birçok sebebi olabiliyor onun için bu ses şurdan geliyor diye kesin bişey denilemiyor genelde

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Sizin aynakolunuz Deore olarak geçiyor... Muhtemel ses sebebi gacır gucur sesi aynakolu göbeğe bağlayan vidalarının gevşemiş olabileceğidir. Pedal gevşemiş yada yapraklar gevşemiş olsa gacır gucur dan çok çat çıt tarzı sesler çıkartırdı... Malum kilonuz 100ün üstünde olunca zaman zaman iyi sıkılmamış cidalar yada sıkılsa bile dişlerinde sorun olabilen (herhangibir sebepten) gevşeyebiliyor... Sıkınca düzelirler merak etmeyin...Aynı sorun benim 14 yollık arkadaşımın deore aynakolundada var. Vidaları sürekli gevşiyor sanırım vidalarını değiştiricez ve düzelicek....

Onun haricinde XT göbekler bir çok kişinin tercih ettiği ve bu konudada tartıştığımız gibi fiyatına göre oldukça uzun ömürlü sağlam göbekler. Hiç kafanız takılmasın...

kory

Daimi Üye
Tepki
106
sağol alperen az önce okudum dediğin bölümü ilk olarak pedalları söküp gresliycem sonra daha sıkı sıkacağım. ama ben de ağırlıkdan dolayı ayna kol yapraklarının yada kolunun esnediğini düşünüyordum. e ondan değilse çozüme ulaşmak daha da zor gibi.

kory

Daimi Üye
Tepki
106
ben yazarken sen de yazmışsın sağolasın çağrı dediğin gibi bütün vidaları sıkacağım ve arka göbeğe de xt takacağım. ama bu arada bir şeye üzüldüm kilon 100 üstünde olunca demişsin ama ben sadeeeceee 99 kiloyummmm :)

sgba

Üye
Tepki
40
@stratus

Üstün özellikleri dayanıklılık olmasada XTR Shimano'nun Amiral Gemisi. Netice itibarı ile XTR akıcı ve üstün sürüş kalitesi ile ön planda.

Dayanıklılık esas ise Antalya bölgesinden Ender Alıcıoğlunun çeyrek asaırlık bisikletini ön plana çıkaralım. Herhalde orijinal olmayan tek dış lastikler.

Soru XTR mi XT mi?

Cevap açık ve net:

İmkanlar el veriyorsa tabiiki XTR.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram