XTR 930 Göbek

cenkgultekin

TREK MADONE SLR 7
Tepki
93
İsim
Dr. Cenk Gültekin
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar meraba ben metinbisikletten XTRM930 ön arka göbek ayrıca rigida jant ve dtswiss telleri aldım ve taktırdım.Daha 10-15km gittim ama performansı beni memnun etti ancak çukurlara girdiğimde biraz daha sert sanki (eskisine göre) sizce bunun nedeni daha yeni olmasımıdır yoksa XTR'dan mı kaynaklanıoR??

Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167

Daha yenı sanırım bıraz alıssın ama sertlık konusunu ılk defa senden duyuyorum,
farklı bır kombınasyonu varsa bılemıyorum ılgılı arkadaslar yardımcı olur zaten.
belkı sana oyle gelmıstır,yenı ya bıraz kullanımdan sonra ıyılesır sorun yok yanı

saygılar sevgıler....... :D

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Merhaba.
Sert olan nedir anlayamadım? Jant telleri gergin ise (ki öyle olmalıdır) tekerde sertlik hissi olabilir. Tabi bu eski tekerin tellerinin çok gevşek olduğunu ortaya koyar...Ya da eskiden inik lastikle biniyordun..
Bu değil de göbeğin milinin sıkı olduğunu söylüyorsan bu başka bir şey. Mil ayarı yapılması lazım..

cenkgultekin

TREK MADONE SLR 7
Tepki
93
İsim
Dr. Cenk Gültekin
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yani sertlikten kastım çukurlara girdiğimde bisiklet sanki biraz sertmiş gibi ancak dediğim gibi daha 35km yaptım 1 ay sonra tekrar akort yaptırdığımda düzelmesini umuyorum.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
lastik basınçlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.
asfalt binişleri için sürtünmeyi azaltabilmek için yazları abartırız biraz..dolma teker gibi oluyor bisiklet, konforsuz sürtünmesi daha az...

kontrolde fayda var ;)