xtc 2 mi? Z race mi? yardım

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar iki bisiklet araında kaldım Giant Xtc 2(2009) ve Carraro Z race(2010). giant sıfır(0) carraro çok çok az kullanılmış çiziksiz
fiyatları hemen hemen aynı 2.000 Tl civarı.Şehir içi, uzun yol(en fazla 150km) ve Dağ'da sürmek için .hangisini seçerserm daha iyi olur sizce

Giant 2009 XTC 2
* KADRO:Alux X SL aluminium Fluid Formed
* MAŞA:Rock Shox ReCON SL
* ARKA AKTARICI:Shımano XT Shadow
* ORTA AKTARICI:Shımano deore
* VİTES KOLU:Shımano SLX 27 Vites
* FREN :Avid Juısy 3 Hidrolik Disk
* AYNA KOL:Shımano DEORE Hollowtec II
* ORTA GÖBEK:Shımano DEORE Hollowtec II
* DIDON :Giant A5 aluminium OS
* DİDON BOĞAZI:Giant A5 aluminium OS
* PEDAL:Steel Wıth resın body and teo clıps
* SELE BORUSU:Giant A5 aluminium
* SELE:WTB Silverado Race
* ARKA GÖBEK:Shımano M 475
* ÖN GÖBEK:Shımano M475
* ZİNCİR:Shımano HG 73
* RUBLE:Shımano HG 50 11-34
* JANT TELLERİ: Stanless steel
* JANT:Mavıc XM 117 Disc 26"
* DIŞ LASTİK:Kenda Small Block Eight 26x2.1 DTC
* AĞIRLIK 11,82 Kg

Carraro Z race(2010)

*Kadro: HT LIGHT ALLOY
*Amortisör: ROCK SHOX 26"11 FS TORA TK CL 100 BEYAZ DSC RMT
*Gidon: RACE AL H/S OS CARRARO
*Gidon Boğazı: RACER OS CARRARO
*Sele Sapı: RACER CARRARO
*Sele: RACER CARRARO
*Çatal Yatağı: FSA- SR.ST.THN.11
*Aynakol: SHIMANO SLX 44X32X24.9V
*Göbek: SHIMANO AHBM495ABAL 32H
*Arka vites: SHIMANO XT KRDM773SGS 10-VİTES
*Ön vites: SHIMANO SLX KFDM66110L6 SLX 10V.
*Vites Kolu: SHIMANO SLX DYNA- SYS SL-M660 10X3 VİTES
*Arka Dişli :SHIMANO SLX KCSHG8110134 10 VİTES 11-34
*Fren: SHIMANO SLX
*Dış Lastik: SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
*Jant: MAVIC-26/559X17 XM 117 32H-
*Pedal: SHIMANO APDM520RL
*Ağırlık: 11,4 Kg

Scudo

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Ya ben carraro derdım. Ancak ağırlık ıcın. :)İkisi de ihtihaçlarını karşılar. Donanımlarıda yakın. Gözüne güzel gorunenı al derım. :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan Bayhan

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Donanım olarak çok farkları yok, gözüne hangisi hoş gelecekse onu almalısın ama ben şahsen Giant derdim :)

• Beğen

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
aslında carraronun kadrosuna güvenmiyom Giant daha iyi geliyor

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Harun Sayı

acaba? Bence büyük fark var. XTC 'nin üzerindeki Recon SL RockShox'un en pahalı modelleri ile benzer çalışma kalitesine sahip. Sadece biraz daha ağır ama çok güzel bir maşa. Carraro'da ise Tora geliyormuş. Kadroları kıyas bile götürmez. XTC alloy kadrolar piyasanın en iyileri arasındadır. Bisikletin üzerindeki ıvır zıvırlara çok bakmayın..Önemli olan kadro ve maşa.

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
Güney Tuncer benimde düşüncem aynı carraroyu alırsam Dosttan alıcam xtc yi ise mağazadan.. carraronun maşası düşük ve kadrosuna güvenmiyorum Xtc daha cazip geliyor.. carraroyu hemen alabilirim ama xtc için 2 ay beklesem iyimi olur ?

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
kesınlıkle giant derım onemlı olan once kadro ve masa daha sonra jant seti aynakol dıye devam eder.

• Beğen

Kamil Kamil

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Kron
Bende giant derdim ama (görünüş açısından olsun kadro kalitesi açısından olsun) arkadaşımızın verdiği listeye bakarak şunu göz önüncde bulundurmak lazım carraronun ekipmanı xtc den daha üst seviye görüküyor aynakol olsun orta göbek olsun fren olsuni yani giantı alacak olursan sadece ikisi arasından ismine ve kadrosuna para vermiş olursun

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Ben zaten üzerinde ki "ıvır zıvır" dedikleriniz için çok fark yok dedim. Benim için başta kadro gelir, bundan dolayı Giant zaten. Benim için Kötü-normal arası bir maşa yeterli diyebilirim, yani maşam parayı düşündüğümüz taktirde epicon olcağına xcr olabilir derim, ona verceğim fazla parayı, ön arka hazneler ve orta göbek sonra da ruble aynakol sonra da ön arka attırıcı ya harcarım. :) Yani maşanın çok hassas olması, ağır olması da benim için çok sorun teşkil etmiyor. ;) Ama belki hafif maşalı bir Bisikletle saatte 50 km ye eğimsiz asfalt yolda çıkarken fikrim değişebilir( ivmelenmem mutlaka artacaktır.:). Yakın zamanda 711 imi modifiye ederken düşüneceğiz.

• Beğen
Tepki
32
üzerindekiler hemen hemen aynı kadro bakımından xtc üstün ben olsam xtcyi tercih ederdim.
en önemlisi kadro ve maşa diyen arkadaşlarım bence yanlış düşünüyor en üst seviye kadroya alt seviye donanım takılsa ben o bisikletten hiçbir zevk almam ama alt seviye bir kadroya üst seviye donanımlı olsa o bisikletten daha çok zevk alacağım kesin.

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
ben giant 2 kullanıyorum bencede giant ismi kalitesi yetr. boya kaliteside o kadar iyi.

• Beğen

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üstat bende Giant diyorum, sebebi Giant olması :) Ama göz zevkin önemli ;) sonuçta sevgi ile bağlanırken tip de önemli bir faktör ;)

• Beğen

Muhammet Galata

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Giant
tabiki giant bisiklette en önemli faktör ilk olarak kadrodur sapasağlam kadrosu var havası yeter parçaları yavaş yavaş değiştrdiğinde canavar gibi bisiklet ortaya çıkar

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@volkan koç

kadro dediğin sadece boru diyorsun yani :)
Zamanında hepimiz bu yollardan geçtik. Deneyip görmenin, uçup giden paralar haricinde, bir mahsuru yok :in:

• Beğen

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
kesinlikle Giant ı tavsiye ederim. Ağırlık takıntınız var ise belirtilen kilolara aldanmamanızı öneririm, genelde daha yüksek çıkıyor. Donanım olarak hemen hemen aynılar Carraro'nun fren ve ayna kolu bir üst model Giant'ın maşası, ayrıca kadrosu en üst seri aluminiyum kadrolardan.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Giant xtc gibi bir kadro almak varken carraro'mu ? :) Giant'ın üstündekilerde pek alt model değil sonuçta,o kadar takılmayın donanıma derim. Ki maşası toradan çok daha iyi. Donanım zamanla zaten değişiyor üst seviye merakı yüzünden..

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@ volkan koç

Kardeşim, senin fikrine elbette saygı duyarım. Ama düşünsen salcano ng kadrosunda xtr set aldığını Allah aşkına kadro yu değiştirmek için elinden geleni yaparsın. Biz o zaman borla alın dediğimiz bütün arkadaşları yanıltmış olacağız. Genel olarak baktığımızda kadro sağlamsa üzerindeki kompenentleri modifiye ede ede yükseltirsin mantığı daha hakim gibi. Senin dediğin gibi üst donanım düşük kadro alıp, kadro çatladığında değiştirirsin. Biraz daha pahalıya denk gelir tahminen. :) İnsanın göz zevki önemli bence burada hangi kadro tasarımını beğenmişse ve sağlam olduğuna ikna olmuşsa onu almalı zaten giant dan bahsediyoruz, başka söze ne hacet.

• Beğen