Xt arka göbekten gelen ses ve büyük viteslerde atlama sorunu

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
799
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
İyi günler herkese.
Vites sistemimde anormallikler vardı yüksek viteslerde zincir atlama yapıyordu. Sorunun ruble ve zincirde olduğunu sanıp ikisinide sıfır alarak değiştirdim fakat aynı sorun hala devam ediyor.
3x7 , 3x8 , 3x9 , 3x10 uncu viteslerde pedala yüklendimmi çat diye bir ses ve zincir atlama yapıyor. Bugün pedalı geri geri çevirirken arka göbekten gelen garip sesleri farkettim.
Bu atlama sorunu flibberdan mı kaynaklanıyor? Eğer öyleyse bu sorunu nasıl giderebiliriz. Videoyuda ekledim. Tavsiyeleriizi bekliyorum. Teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Ben bahsettiğiniz parçadandır diye düşünüyorum, muhtemelen vidası gevşemiştir. Göbeğin içini söküp bir bakmak lazım, bu arada shimano deore xt göbeklerden memnunmusunuz?

rkurtcu

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Rüstem
Bisiklet
Cube
Büyük ihtimal freehub'dan. Tahminim, rubleyi söküp freehubı elle çevirdiğinizde tık tık eden noktada elinizle sarsıntıyı hissedeceksinizdir. İçerdeki tırnaklarda sıkıntı olmuş olabilir. Sökme videosu şurda var ama özel alet lazım. Bende shimano göbek kullanırken birkaç defa bakım yapmıştım.

• Beğen
Tepkiler: gok ve Emre G.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@rkurtcu
Hocam saat yönü olayı göbektede varmış demekki, bu bilgiyi bilmiyordum teşekkür ederim.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
799
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@rkurtcu
Yararlı bilgilendirme teşekkür ederim.