Xcr aynakol mu shİmano aynakol mu ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında anıl budak tarafından paylaşıldı.

1. anıl budak

anıl budak Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba şu an bisikletimde Suntour XCR aynakol var ve elimde de Shimanonun ''FCM 430 44-32-22'' Aynakolu var Ghost SE3000' den çıkma. Sizce hangisi daha iyidir ? Hangisi bisikletim de olmalıdır ?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Performans konusunda bişey değişeceğini sanmıyorum.

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynakol alivi galiba ama bence xcr sizin dişli kombinasyonunuzu desteklediği için alivio ile değişirse sıkıntı olur diye düşünüyorum...

anıl budak

anıl budak Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletim de 9*3 Acera vites sistemi var. Açıkçası kafam çok karıştı :S Zaten önümüzde ki yaza kadar aynakolu deore yapıcam ama şimdi nasıl dursun hiç bilmiyorum..

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-11_15-47-54.png
Merhaba, Power metrenin gerçekten ne işe yaradığını merak edenler için örnek bir senaryo hazırladım. Diyelim ki performans ölçümü yapan bir dükkan açtım. Bu dükkanda bazı ölçümler yaparak bana...
Biker-and-sports-drink-1024x671.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
fatguysuffers.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....