X-Vert S 01 Vs X-Vert S 03

Tepki
12
Yakında bir bisiklet almayı düşünüyorum. Ve bu iki bisiklet arasında kaldım. Bisikleti genellikle İstanbul içinde kullanıyorum. Her gün en az 3-4 saat biniyorum. Belki kaya filan yok ama kaldırımlar, engebeler, çukurlar, tümsekler sürekli karşıma çıkıyor. İki bisiklet arasında birazcık donanım farkı var. Amortisörleri farklı. Tam olarak ikisi arasında sürüş bakımından ne fark hissederim, yani 01 için 1 milyar daha fazla vermeye değer mi ve bu bisikletler konfora mı yoksa yarışa yönelik mi?

@X-Vert 01

@X-Vert 03

Şimdiden teşekkürler

Scudo

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
bence 1 milyarlık fark için değer 0.1 in maşası yeter die düşünüyorum ayrıca diğer kompedentlerde de baya bi fark var.. eğer durumunuz da müsaitse sizi zorlanayacaksa 0.1 derim

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
yol bisikleti de düşünebilirsiniz durmunuz müsait ise s 01 güzel bir bisiklet ama beni zorlar diyor ve iyi bir bisiklet istiyorsanız s 02yide düşünebilirsiniz bende s 02 kullanıyorum ve çok memnunum

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
Alabiliyorsanız S01. Aradaki fiyat farkına değer bence.

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Anladığım kadarıyla günlük kullanım amaçlı alacaksınız bisikleti. Araziye fazla girmeyeceksiniz, yarışa girme niyetiniz de yok. Sadece hobi amaçlı kullanım için ikisi arasında sizin hissedeceğiniz tek fark ağırlık farkıdır :D Eğer bisikleti zorlarım, arada bir araziye girerim, orman yollarında yokuş aşağı rüzgarla yarışırım derseniz, S-01 deki maşa ve fren farkını hissedersiniz. Yok öyle binmem diyorsanız S-03 de işinizi görecektir.
Buraya kadar işin mantık boyutu ile yaklaşmaya çalıştım. Bir de işin "malzeme fetişizmi" boyutu var :D Daha iyiyi ve daha güzeli almak her zaman insana çekici gelir. Yarın bir gün fox maşanın methini duyduğunuzda canınız çekmeyecekse, Avid 5 deki fren ayar vidasını gördüğünüzde, "bu benim bisikletimde neden yok?" demeyecekseniz S-03 alın. Ama ben o tarz biri olmadığım için S-01 alırdım :D
Hangisini alırsanız alın, aynakolu XT ye çevirtin, bence seri dışı aynakol yakışmıyor o bisikletlere. Şimdiden hayırlı olsun :)