Wiggle

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@mühendis Karbon gres yağı sıvı benzeri olduğu için gümrüğe takılmış olabilir. Şimdi mail atsanız bile 1 ay beklemenizi isteyeceklerdir. Onun için biraz daha beklemekte fayda var.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
@Kerim BEŞER diğeri de forma idi oda gelmedi.Bekleyeceğim biraz daha artık.

email gönderdim hemen cevapladılar.Diğer ürünler ayrı parcel numarası ile gönderilmiş.Şuan bir sorun yok birkaç
güne elinizde olur dedi.İzlemeden takip etmiş.Bekleyeceğim artık.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@mühendis aynı anda 2 farklı siparişim olmuştu merlinden biri 10 günde diğeri 20 günde gelmişti. Wiggle takipsiz olduğu için tedirgin olmanız normal.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
14 Mayıs'ta verdigim siparis bugun elime ulasti.Takipsiz gondermisler ama hızlı sekilde ulasti.
Bu arada DHB marka forma ve askılı tayt almistim.Kalitesi ilk goruste beklentimin ustunde diyebilirim.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: kerem.erdogan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
Şimdi eve geldim PTT haber kağıdı bırakmış.Koliniz geldi diye.Kozmetik ürün var deniliyor.Sanırım karbon gres yağını kozmetik ürün olarak
gördüler.Yarın sabah gidip kargoyu teslim alacağım.

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
@hayriünal dhb Wiggle'ın kendi markasıdır. Özellikle de aeron serisi çok iyidir. Kepinden çorabına kadar kullanıyorum, çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: hayriünal

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@mühendis abi gidip derdini anlatıcan gres yağ bisiklette kullanılıyo sporcuyum vs... oradaki memurun suyundan gidicen alttan alıcan tepelenirsen ürünü vermez ve iadeye gider. Benim lastik takılmıştı memur demezmi bisiklet ve motor parçaları getirmek yasak o zamana kadar getirdiğim hiç bir ürün takılmamıştı şans eseri bu takılmıştı memurun dediklerine bilmiyodum dedim ama bi şekilde ürünün yasaklı olmadığını bilsemde bilmemezlikten gelip gümrük memurunun suyundan gittim oysaki lastik yasaksız ve memur aslında neden yasaklı paket olduğunu içeriğinden anlayamamıştı fakat iş olsun diye zırvaladı ve paketi verdi. Bende alttan aldım gümrük vergisini ödeyip ürünleri almıştım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
telgraf yollamışlar ürününüz kozmetik üründür diye.İstanbulda UKİM de bekletiliyormuş.10 gündür ürün İstanbulda
bekliyor düşünün ürün geleli kaç gün olmuş .Yazıklar olsun ne diim.Bana dilekçe yazın şu adrese kimlik fotokopisi yollayın dendi.
Bende dilekçe vs yazdım , ürünü anlatan teknik yazılar ve video uzantısı da ekledim.İsterseniz izleyin bakın dedim.
Bu ürün yasaklılar listesinde de değil ayrıca dedim.İncelenecekdir diye hemen mesaj attılar bakalım.Sonuç ne olacak ?

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar linkteki ürün gümrükten geçiyor mu acaba?

(link)

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Kadir KARADEMİRgecmez malesef

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lifestyle

Üye
Tepki
9
İsim
Lifestyle
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar. Ben de bu setten almak istiyorum. Ancak kapıya gelene kadarki son fiyatı ne olur bilmiyorum. Toplamda ne kadar ödeyeceğim kargo, gümrük vs. Türkiye fiyatı daha ucuzsa buradan almak daha mantıklı.
(link)

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@lifestyle
270x4.8 ürünün ham fiyatı
Kargo takipsiz seçeneği ücretsiz
%20 kdv
Gümrüğe sunma ücreti vb.
Toplam:1550-1600 tl arası bir ücret çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: lifestyle

lifestyle

Üye
Tepki
9
İsim
Lifestyle
Bisiklet
Carraro
@Fırat Ç.
Teşekkürler. Peki takipli kargo ücreti ne kadar? Takipsiz kargo ile alırsam herhangi bir problem olur mu?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@lifestyle
Sizin tercihiniz ben takipsiz seçeneğini kullanıyorum.
Takipli $ 21-22 herhalde
Takipsiz de $ 7
$ 70 üzeri alışverişlerde takipsiz kargo ücretsiz.

• Beğen
Tepkiler: lifestyle

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
9 Mayıs' ta takipsiz kargo ile aldıklarım bugün geldi. Tahmini teslimat 21 Mayıs idi.
DSC_1977.JPG

Hep şu haribodan istemişimdir :komik:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
Sonunda takipsiz olarak verdiğim siparişleri mi aldım.Sadece tork aletine vergi verdim.Diğer gelen forma ve karbon gres
yağına vergi çıkmadı.126 dolarlık kısmına vergi vermemiş oldum :) Ayrıca yapmış olduğum itirazı Allah'tan anlayan çıktı ki
karbon gres yağını da göndermişler.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürünün vergiye takılması açıkçası biraz şans işi biz indirim yakalayarak Wiggle den 2 adce 520 bir de edge 1000 almıştık
Edge 520 lerin bir adeti gümrüğe girdi diğerleri ise güörük vergisi olmadan teslim edildi ve bunların hepsi takipsizdi.