Wiggle

Scudo

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: Rhodiumm

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.342
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün kalitesi nasıl peki? Geçenlerde prime markasının giriş seviyesi jantlarına heveslenip sipariş verdim ama jant teli kırılması sorunu ile ilgili çok şey okuyunca siparişi hemen iptal ettim.
Bisikletimde bir çok şeyi değiştireceğim. Kadroyu dahi boyatacağım. O yüzden henüz takmadım. 1-2 hafta içerisinde takmış olurum. Kullanınca daha sağlıklı yorum yapabilirim fakat ilk izlenim olarak kaliteli duruyor. Forumda kullananlar vardı sanırım. @trainspotting35 ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletimde bir çok şeyi değiştireceğim. Kadroyu dahi boyatacağım. O yüzden henüz takmadım. 1-2 hafta içerisinde takmış olurum. Kullanınca daha sağlıklı yorum yapabilirim fakat ilk izlenim olarak kaliteli duruyor. Forumda kullananlar vardı sanırım. @trainspotting35 ?
Prime Dayonne kullandım biraz ağır bir gidon ama çok rahattı. Bisikletimi satarken üzerinde verdim. Şimdi yeni bisikletim için Prime Primavera sipariş etmeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: TafLan

soulless

Daimi Üye
Tepki
830
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BicycleX

Üye
Tepki
400
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Yılbaşından hemen önce doyenne gidonu 33 dolara almıştım. Ağırlığına hiç bakmadım ama görseli çok iyi :hhhhhh:güzel günlerde kullanın

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
22 Aralık'ta verdiğim siparişim halen Türkiye'ye sevk durumunda görünüyor. Wiggle ile görüşmem sonucunda daha fazla beklememem için aynı siparişi stokta kalmayan ürünün ücretini iade ederek yeniden kargoya verdiler. Son gönderdikleri e-posta içeriğinde ilk kargoyu teslim almadan iade edin ya da tutmak istiyorsanız bizimle irtibata geçerek ücretini ödeme şartıyla iki kargoyu da teslim alabilirsiniz dediler.

İki kargoyu da takip ediyorum bakalım hangisi önce gelecek, duruma göre ikisini de alabilirim.

Bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu ve nasıl ilerlediniz acaba?

MinorArtS

Üye
Tepki
42
İsim
Ali Doğan
Bisiklet
Carraro
22 Aralık'ta verdiğim siparişim halen Türkiye'ye sevk durumunda görünüyor. Wiggle ile görüşmem sonucunda daha fazla beklememem için aynı siparişi stokta kalmayan ürünün ücretini iade ederek yeniden kargoya verdiler. Son gönderdikleri e-posta içeriğinde ilk kargoyu teslim almadan iade edin ya da tutmak istiyorsanız bizimle irtibata geçerek ücretini ödeme şartıyla iki kargoyu da teslim alabilirsiniz dediler.

İki kargoyu da takip ediyorum bakalım hangisi önce gelecek, duruma göre ikisini de alabilirim.

Bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu ve nasıl ilerlediniz acaba?
Aynı durum ben de de var. Yine aynı seçenekleri bana da sundular. Ben biraz daha bekleyeceğimi ilettim. Bakalım neler olacak.

• Beğen
Tepkiler: 06telo

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağırlık derdiniz yoksa doyenne bence iyi. görünümü vs. hayli iyi.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 çok güzel duruyor, güle güle kullanın.

eski gidon ile aynı ölçü de mi aldınız peki?
Teşekkür ederim. Sattığım bisikletin üzerindeydi yeni bisikletime karbon olan Primevara modelinj almayı düşünüyorum. Evet 400 mm olcusundeydi orginal gidonum yine 400 mm olcusunde almıştım. .

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bayağı iyi imiş, düz gidon gibi kullanınca aero olan kısımlar rahatsız ediyor mu?

Son aylarda 4 tane maşa aldım ve hepsinin kilitleme mekanizması bozul çıktı ki cr ile aynı depodan ürün yolluyorlar muhtemelen. Bir de maşayı kartona geri tepme çubuğunun üzerine gelecek şekilde koymuşlar.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bayağı iyi imiş, düz gidon gibi kullanınca aero olan kısımlar rahatsız ediyor mu?

Son aylarda 4 tane maşa aldım ve hepsinin kilitleme mekanizması bozul çıktı ki cr ile aynı depodan ürün yolluyorlar muhtemelen. Bir de maşayı kartona geri tepme çubuğunun üzerine gelecek şekilde koymuşlar.
Ben o kısımlardan tutabilmek için almıştım. Beni rahatsız etmedi ama rahatsız olan olabilir.

B

BF Okuru

Misafir
merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce wiggle dan (link) gözlüğü aldım. geçen hafta geldi ama daha yeni kutusunu açıp bakma fırsatım oldu gözlüğün kutusunda uyarı yazmışlar. california yasalarına göre kansere ve üreme sorunlarına yol açan BPA içerdiğini, insan sağlığına zararlı nike.l içerdiğini yazıyor. baktım bu BPA nedir diye, birçok alanda kullanılıyormuş, polikarbonat gözlüklerde saydam bir cam elde etmek için de kullanılıyormuş. bisiklet gözlükleri kazalarda kırılma ihtimaline karşı genel olarak polikarbonattan yapılıyor sanırım. Oakley de polikarbonat gözlükler yapıyor ama BPA kullanıyorlarmı bilmiyorum. google da oakley bpa diye arattım şu şekilde bir sayfa çıktı karşıma
resim_2023-02-14_004547796.png

şimdi bu gözlüğü kullansam mı kullanmasam mı bilemedim. wiggle a bi mesaj atsam mı bununla ilgili. siz olsanız ne yapardınız?

WhatsApp Image 2023-02-14 at 00.37.01.jpegbpa translate.jpgbpa.jpg

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gözlüğü beğendiysen sağlık açısından endişe etmeni gerektirecek bir durum yok. Sonuçta gözlük bu, ağzına sokacağın ya da içine yiyeceğin şeyleri koyacağın bir şey değil.
Çevreci bir bakış açısıyla "PBA içeren bir ürüne para vermem" diyorsan o başka.

B

BF Okuru

Misafir
Gözlüğü beğendiysen sağlık açısından endişe etmeni gerektirecek bir durum yok. Sonuçta gözlük bu, ağzına sokacağın ya da içine yiyeceğin şeyleri koyacağın bir şey değil.
Çevreci bir bakış açısıyla "PBA içeren bir ürüne para vermem" diyorsan o başka.
plastik tabak çanaklarda da bpa içermez yazıyor. BPA ve nikel temas etmesi tehlikeli mi yoksa yiyeceklere teması olunca mı tehlikeli oluyor orasını da bilmiyorum

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tamam işte tabak çanakta zaten kullanılmaması gerekir sindirim sistemimize girecek besinlerle temas ettiği için.
Nikel ve BPA ayrı ayrı insan sağlığı için tehlikeli kabul ediliyor. Bir birinin temas etmesi diye bir şey yok. Bu maddeler bir şekilde çözünüp sindirim sistemine geçmediği sürece sorun yok. Deri yoluyla temasında sorun olacağını zannetmiyorum. Olacaksa bile bu ürünlerin çözünmesi gerekir. Çözünse bile bunun bir dozajı var. Yani kısacası gözlük için endişe etmeni gerektirecek bir durum yok BENCE.

B

BF Okuru

Misafir
plastik tabak çanaklarda da bpa içermez yazıyor. BPA ve nikel temas etmesi tehlikeli mi yoksa yiyeceklere teması olunca mı tehlikeli oluyor orasını da bilmiyorum
Nikel allerji yapar bir zararı yoktur. BPA da yiyecek aletlerinde kullanılmamalı. Polikarbonat gözlüğe kırılmaz demişler, plastik yumuşatıcısı kullanmaktan başka yolu yok. Size bir zarar vermez.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: