Whistle Miwok Kadro Çatlaması

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Bugün 12. gün oldu, fabrika ile görüştüm ve 1161d modelinin kadrosu ellerinde kalmamış L olarak. Bir üst modelinin L boyunu size en kısa sürede yollıyacağız dendi. Whistle 1161d modelinin bir üst kadrosu nedir arkadaşlar bilen var mı?

Kendileri çok samimi ve müşteriyi üzmeyen insanlar, teşekkür ediyorum hepsine. :alkis:

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
Bendede bianchi sauk kadro var kadrolarımızın açıları aynı sele borusunu yüksek kullanmaktan kadroyu kırdım madesef bisikleti 2.ci sahibiyim garantisi yok yani kadronun yeni kadro alacağım

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
boya çatlaması falan değil dostum malesef her zaman whistle larda olduğu gibi sele borusunun olduğu yerden çatlak. bu konuyu okuyunca daha da iyi anladım gerçekten baya sıkıntılı bir durum... benim de başıma geldi. erdoğanlar bisikletten almıştım. garantiyi 5 ay geçmişti erdoğanları aradım lütfü abiye ayrıca teşekkür ediyorum onlar geçti irtibata ve beni mağdur bırakmadılar kadromu gönderdikten sonra accell ile bağlantıya geçtim ve onlar da kadromu değiştiler. biraz uzun sürdü ama sonuç olarak değiştiler. merak etmeyin mağdur bırakmayacaklardır :)

işte çatlak olan yer...

https://www.bisikletforum.com/a/img835/4346/m2rd.jpg

bu da eski kadrom

https://www.bisikletforum.com/a/img706/3573/ze45.jpg

ve yenisi

https://www.bisikletforum.com/a/img819/7885/g52m.jpg

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@ktusamet

Aynı nokta aynı çatlak, siz yine şanslısınız, bugün fabrikayla konuşmalarımda ellerinde kadro olmadığını bir üst seviye kadro ayarlıyacaklarını söylediler. acaba whistlenin kadrosumu yoksa carraro bianch mi :( şahsen whistleden vazgeçmek istemiyorum. Yeşil kadronuz fabrikada sondu heralde.... :(

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerksanGözünüz aydın Berksan bey adınıza sevindim yeni kadronuz hayırlı olur inşallah....

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Bisiklet firması dediğin böyle olmalı,kadrosunun arkasında durmalı, kendilerine yakışanı yapmışlar..

sizin adınızada sevindim,hayırlı olsun,

umarım bir daha whistle'lere nazar değmez :)

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Berksan

Süper haber bu demek pazartesi kavuşuyorsun yeni kadrona:) Kadro ile beraber yeni sele borusu ve orta arttırıcı gönderecek olmaları çok ilginç yalnız. Yeni sele borusu gönderecek olmaları Miwok'un 2011 modellerinden göndermeyeceklerini düşündürttü bana. Acaba 2012 yada 2013 model bir Whistle kadromu gönderecekler. Artık öğrendiğimiz gibi Whistle Miwokların 2010 ve 2011 modellerinin kadroları renkler hariç tamamen aynı kadro ve bu kadroların selenin hemen alt kısmından çatlama ihtimali çok yüksek. Ayrıca bu sebepten mi bilinmez ama 2012 ve 2013 model Whistle'lar Türkiye'ye ithal edilmedi. Ancak bu kırılma olaylarından dolayı Accell Bisiklet, Whistle firmasından bedelsiz olarak 2012 yada 2013 yılına ait olan kadroları almış ve fabrika stoklarında değişim durumları için bekletiyor olabilir. Whistle zaten 2012 yılından itibaren Miwokların kadrosunu değiştirdi, artık bizdeki tip kadroları üretip bisikletlerine takmıyorlar. Bu tamamen benim teorim, gerçeğin ne olduğunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. Umarım mevcut Miwok kadrolarımızı aratacak bir kadro göndermezler bize. Ancak yeni ön arttırıcı niye gönderiyorlar onu hiç anlamadım. Dağ bisikletlerinin vites sistemleri bildiğim kadarı ile standart, yani bizdeki ön arttırıcının her dağ bisikleti kadrosuna uyması lazım.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Gokalp Gokmenler

Aslında düşüncen mantıklı abi, kırmızı renkteki samet arkadaşın kadrosuda aynı noktadan çatlamış ve yeşil renk 2014 kadro yollanmış. (bu kadro fabrikadan gelmiş)

Bence 2013-2014 kadrolar stoklarda var ve bu çatlamalar yüzünden dağıtım yapmıyorlar yoksa bianchinin internet sitesinde halen satışı gözüküyor.

Ancak bu teoriyi pazartesi günü elime ulaşacak kadro belirleyecek.

Belki carraro yada bianchi kadrosunun üzerine whistle stickerları takılıp yollanıcak bilemeyiz.

Ancak 2014 kadro yollanırsa fabrikalarında stok var demek oluyor.

Ve genel müdür Muhlis bey, elimizde whistle kadro olmasa bile sizi üzmemek için bir üst model whistle kadro veririz demişti.

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Berksan bey hayırlı olsun. İnşallah istediğiniz bir kadro olur.