Wahoo Elemnt (ve Bolt) Kullanıcıları Kulübü

Sametali

Aktif Üye
Tepki
714
İsim
Samet Ali Aygül
Bisiklet
Lapierre
Bugün adkbisiklet’ten ön sipariş için listeye adımı yazdırdım bakalım stoklara ne zaman girecek ama anlık şuan dolar kuruna baktıkça ürünün fiyatını yükseltiyorlar

Kafama takılan bir başka mevzu da garmin 830 ile elemnt bolt v2 yi kıyasladığım da 830’un özellikle climpro özelliğinin bir tık önde olması kafamı kurcalamıyor değil bu özellik elemnt bolt v2 de nasıl acaba kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün adkbisiklet’ten ön sipariş için listeye adımı yazdırdım bakalım stoklara ne zaman girecek ama anlık şuan dolar kuruna baktıkça ürünün fiyatını yükseltiyorlar

Kafama takılan bir başka mevzu da garmin 830 ile elemnt bolt v2 yi kıyasladığım da 830’un özellikle climpro özelliğinin bir tık önde olması kafamı kurcalamıyor değil bu özellik elemnt bolt v2 de nasıl acaba kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Element boltta yok bildiğim kadarıyla. Element baktığınıza göre dokunmatik ekran ihtiyacınız yok onun için fiyat kıyasını da 530 a göre yapın bence .

• Beğen
Tepkiler: Sametali

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Magene kadans sensörü kullanıyorum ama doğru ölçmediği ile ilgili şüphelerim var. 2. el Wahoo kadans sensörü arıyorum. Elinde olan ya da bildiği olan varsa haber verirse sevinirim. Ayakkabıya da takılabiliyormuş, böylece tek sensörü iki bisiklette de kullanabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.723
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Magene kadans sensörü kullanıyorum ama doğru ölçmediği ile ilgili şüphelerim var. 2. el Wahoo kadans sensörü arıyorum. Elinde olan ya da bildiği olan varsa haber verirse sevinirim. Ayakkabıya da takılabiliyormuş, böylece tek sensörü iki bisiklette de kullanabilirim.
Magene kadans sensorunun hiz modu da var, pili cikarip takinca mod degisiyor, oyle denediniz mi?

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Magene kadans sensorunun hiz modu da var, pili cikarip takinca mod degisiyor, oyle denediniz mi?
Biliyorum, 2 tane takılı zaten. Biri hız, diğeri kadans olarak çalışıyor. Kadansı eksik ölçtüğü kanaatindeyim.

• Beğen
Tepkiler: ag249

sahrana

Daimi Üye
Tepki
578
Biliyorum, 2 tane takılı zaten. Biri hız, diğeri kadans olarak çalışıyor. Kadansı eksik ölçtüğü kanaatindeyim.
Hocam garmin ve meganenin sensörleri ni uzun bir süredir kullanıyorum, meganenin sensörleri gayet stabil çalışıyor,pil değişimi yapıp tekrar denermisiniz.

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ortalama kadanstan pay biçiyorsan kuvvetle muhtemel pedal çevirmediğim zamanı ortalamaya dahil et seçeneği şeçili. Garmin de bu şekilde seçenek var Wahoo da var mı bilmiyorum. Pedal çevrilmeyen zamanıda dahil edince ortalamaya kadans epeyi düşük çıkıyor.

• Beğen

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kanaate nasıl vardın?
Hocam garmin ve meganenin sensörleri ni uzun bir süredir kullanıyorum, meganenin sensörleri gayet stabil çalışıyor,pil değişimi yapıp tekrar denermisiniz.
Ortalama kadanstan pay biçiyorsan kuvvetle muhtemel pedal çevirmediğim zamanı ortalamaya dahil et seçeneği şeçili. Garmin de bu şekilde seçenek var Wahoo da var mı bilmiyorum. Pedal çevrilmeyen zamanıda dahil edince ortalamaya kadans epeyi düşük çıkıyor.
Wahoo'daki sonuca dikkat etmemiştim,Strava verisine göre söyledim bunu ama sabah bir şeye dikkat ettim. Dün akşam rollerda yaptığım antreman sonucu ortalama kadansım Wahoo'da 86 gözüküyor ama Strava'ya yüklenince 65 olmuş.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wahoo'daki sonuca dikkat etmemiştim,Strava verisine göre söyledim bunu ama sabah bir şeye dikkat ettim. Dün akşam rollerda yaptığım antreman sonucu ortalama kadansım Wahoo'da 86 gözüküyor ama Strava'ya yüklenince 65 olmuş.
O stravadan kaynaklı bir problem diye biliyorum ben.

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, Roam ile aranıza katıldım. Garmin hız,kadans ve hr sensörü ile kullanıyorum. Bu konuda hiçbir senkronizasyon sorunu yaşamadım aklında soru işareti olanlar var ise içleri ferah olsun. Bende Garmin almayı düşünenlerdendim hatta sipariş verip kargo olayı uzadığında Wahoo araştırmasına girişmiştim. İyi ki uzamışta iptal etmişim diyebiliyorum şu an için. Oldukça basit ve işlevsel bir cihaz. Beni cezbeden yanı şarj süresi oldu. Umarım uzun süre bu şekilde devam eder. Veri aktarımı (strava vs) oldukça hızlı. Tırmanış ile ilgili profil kısımları için sanıyorum sadece çizilen rota üzerinde olması gerekiyor ve böylece gösteriyor. Belki azıcık daha renkli olabilirmiş ama sadeliği ön planda olan bir cihaz için çok hoş.

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.040
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
. Tırmanış ile ilgili profil kısımları için sanıyorum sadece çizilen rota üzerinde olması gerekiyor ve böylece gösteriyor.
Live segent özelliğini açıp, strava üzerinden favoriye eklediğiniz segmentlerin de profilini gösteriyor...

• Muhteşem
Tepkiler: ozkanburak

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
yoğunluktan ilan açmayı unuttum, roam alınca kullanmadığım az kullanılmış, pili sağlam, kutusu faturası duran bir bolt cihazım var,
düşünen olursa o günlerdeki piyasa fiyatına bakar bir rakam belirleriz, işini görecek birisine gitsin ihtiyaç fazlasıyken...

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.174
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, Wahoo Elemnt Bolt V2 Bundle hakkında ne düşünüyorsunuz, TR fiyatı 8500 lira, ihtiyaç olan her şey var gibi neredeyse, bir değerlendirebilir misiniz?

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bundle içerisinde neler mevcut. Birde neden böyle pahalı bir ürün seçiyorsun onu açıklarsan sevinirim. Element ROAM kullanıcısıyım.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.174
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bundle içerisinde neler mevcut. Birde neden böyle pahalı bir ürün seçiyorsun onu açıklarsan sevinirim. Element ROAM kullanıcısıyım.
Selam Adil Abi, tickr2 kalp sensörü, rpm kadans ve rpm hız sensörü varmış kutusunda. Son dönemde haftada 4 gün ortalama her çıkışta 60+ km çevirmeye başladım ve düzene oturttum bu durumu ama takip vb. durumlarla çok fazla ilgilenmiyordum. Performans takibi yapmak, takibe göre de gelişmek şeklinde bir amacım var, şimdiye kadar hep akıllı saat üzerinden baktım yaptığım aktivitelere, kadans,zone,elevation vb. metriklerin takibi falan hak getire :). Bu sebeple sensörlerinin pakete dahil olduğu ve kaliteli , 3-4 sene sıkıntı çıkartmayacak bir ürün arıyorum. Fiyat olarak da sizlerin de değerlendirmesiyle uygun görürsem amazon.de'den almayı düşünüyorum, tekrardan stoklara girmiş, oradan TR'ye göre baya uyguna geliyor(330Euro). Renkli haritalar olması da özellikle beklediğim bir durum. Muadili alternatiflere de açığım.

• Beğen

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kadans sensörü Megane, nabız sensörü dekatlondan aldığımı kullanıyorum. Element ROAM kullanıcısıyım. Hani öyle ben şehirler arası tur yapacağım GPS kullanacağım falan derdin yoksa bu kadar parayı buna yatırma. Ben aldığımdan beri harita özelliğini 2-3 kere kullandım. Bana sorarsan sensörleri aynı benim gibi alıp büyük ekranlı Güzel bir IGS Sport falan alabilirsin. Renkli ekranmış, haritaymış bunlara kanma. Senin verilerini ekrana doğru bassın, okunur olsun yeterli. Valla geçen Bursa Triatlon Kulübü ile çıktım. Sanırsam onlardan birinde vardı IGS Sport büyük ihtimal. Kocaman da ekranı vardı. Gayet başarılı buldum. Bir gurubun içine giriyorsan malınla değil, performansınla kendine baktır. Ha gene de özeniyorsan al, diyecek sözüm yok. Bence değmez. Daha uygun fiyatlı bi'şey alıp jantlarına seramik rulman yatırımı falan yapsan daha iyi olur.

Son düzenleme:

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, Wahoo Elemnt Bolt V2 Bundle hakkında ne düşünüyorsunuz, TR fiyatı 8500 lira, ihtiyaç olan her şey var gibi neredeyse, bir değerlendirebilir misiniz?
Almanya'dan ve ya Yurt dışından sıkıntısız getirebilecek birisi var ise hiç düşünmeden bike24 sitesinden alabilirsin 330€ya şuan indirimde en azından 8500TL yerine 5700 lira verirsin tabi benim görüşüm...

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.121
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
uzun süredir wahoo roam kullanıyorum. oldukça memnunum ama benim için önemli bir sorunu var.

300kmyi geçen her sürüşümde cihaz saçmalıyor , bazen reset atıyor bazen kayda almıyor. cihazı kapayım açmak gerekiyor. kayıtta çok yüklü oldugu için açması 15 dakkayı buluyor. bu sebeple cihazımı yakın zamanda satmaya karar verdim.