Vuelta a Espana

Genel Klasmanı kim alır?

• Nairo Quintana

• Alejandro Valverde

• Vincenzo Nibali

• Fabio Aru

• Richie Porte

• Simon Yates

• Adam Yates

• Daniel Martin

• Wilco Kelderman

• Rigoberto Uran Uran

• Miguel Angel Lopez

• Diğer

• Toplam katılım
    83
  • Anket kapanışı .

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
bugunku etap profilini ve cumartesi gunku etap detaylarini bilgilerinize sunmak isterim., bu iki etap ile beraber , KIRMIZI'nin kime gidecegi belli olacaktir. bugunku etap icin Movistar'dan bir takim atagi bekliyorum , Valverde icin , bugunku etap son sanslari olabilir , zaman farkinin kapanmasi icin. Yates'den de bir surpriz beklemiyor degilim esasinda. cok karisik bir durum var , saniyorum cumartesi gunku yaris cok daha zorlu olacaktir .

ve cumartesi gunku etap detaylari da su sekilde;

• Beğen
Tepkiler: Saomi Miks
Scudo

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Ne oldu böyle? S.Yates patlatmış ortalığı. Farkı 1 dk daha arttırmış. Böylece öldürücü darbeyi vurmuş anlaşılan...

Bu günkü sonuçlar

Screenshot_2018-09-14-17-52-50-793_com.android.chrome.png

Son durumda ilk 10 şöyle şekillemiş bulunmakta..
Total distance covered : 3050.8 km
RANKRIDERRIDER NO.TEAMTIMESGAPBP
1 (link)71(link)76H 44' 41''-B : 20''-
2 (link)88(link)76H 46' 19''+ 00H 01' 38''B : 30''-
3 (link)131(link)76H 46' 39''+ 00H 01' 58''B : 4''-
4 (link)95(link)76H 46' 56''+ 00H 02' 15''--
5 (link)21(link)76H 47' 10''+ 00H 02' 29''B : 12''-
6 (link)81(link)76H 48' 42''+ 00H 04' 01''--
7 (link)51(link)76H 50' 03''+ 00H 05' 22''B : 21''-
8 (link)111(link)76H 50' 10''+ 00H 05' 29''--
9 (link)4(link)76H 51' 11''+ 00H 06' 30''--
10 (link)14(link)76H 52' 02''+ 00H 07' 21''B : 10''-

• Beğen
Tepkiler: Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bugün 19.etap yapıldı..Son kmleri çok heyecanlı/zevkli geçti..
Kırmızı mayo sahibi Yates,pasif kalmadı..Kendisini çeken son takım arkadaşının da düşmesiyle,öne fırladı..Daha önce öne fırlayan Pinout ve Kruıjswıjk ile beraber bir üçlü yaptılar ve etabın sonuna kadar beraber çalıştılar..Genelde Yates çalıştı..Pinout Yates'e çok yardım etti..Niye böyle bir şey yaptığı tartışılır..Ya etap için böyle yaptı..Ya da aralarında bir arkadaşlık filan var..Yates,bugün Pinout'un yardımı konusunda şanslıydı diyebiliriz ama açıkçası Yates'in kimseye de ihtiyacı yok..Pinout çalışmasaydı da,farklı birşeyler yapar,yine kırmızı mayoyu korurdu..Zaten arka grupta kardeşi Adam hep tetikteydi..Valverde'nin yanındaydı..
Valverde,bugün duvara tosladı biraz..Gücü yetmedi..Hatta yarış boyunca hiç olmayan bir şey oldu bugün..Quintana,Valverde'ye yardım etti ama yine de Valverde,Yates'e yetişemedi..Quintana'nın bir ara lastiği patladı..Quintana,bugün Valverde'ye yardım etmeye çalışarak takım lideri olmadığını ilan etti aslında..
Pinout çok çılgın,dengesiz ve güçlü bir bisikletçi..Bugün ikinci etap zaferini aldı..Son anlarda Yates,Pinout'un etabı kazanmasına izin verdi..Etabı bıraktı yani..''Bana o kadar yardımcı oldun,etap senin'' mesajı verdi..Pinout,yarışa zevk kattı resmen..
Kruıjswıjk,bugünkü kaçışıyla 3.sıraya çıktı..
Enric Mas,Miguel Angel Lopez atak yapacak gücü gösteremediler..

Yates çok önemli bir fark yarattı..Valverde bugün çok zorlandı..Yarın kısa ama yine dağlık bir etap var..
Yine de net bir şey diyemiyorum açıkçası..Çünkü bugün Yates agresifti..Yates,Giro'da da böyle agresif yarıştı ama sonradan patladı..Yarın patlar mı,zor ama belli olmaz..Valverde,kaçıp gider mi?Etap kısa,olabilir..

Bence bu senenin yarışı bu..Fransa ve İtalya yarışlarından çok daha iyiydi..Vuelta'da bu sene yarışçılar birbirlerine çok denkti,bu da yarışı çok zevkli hale getirdi..Yates,bir tık önde tabi..Bunda hem hırsının etkisi var,hem de takım arkadaşlarının yardımının..Valverde haricinde,rakiplerinin yardımcıları yok diyebiliriz..Hepsi kendi başlarına buralara geldiler..
Sanırım pazar günü,formalite etabı var..Yarın yarış bitiyor galiba..Gözler Valverde'de..Bakalım ne yapacak?

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
@ahlaksız ben bugun seyredemedim kusura bakmayiniz yorum anlaminda , ancak , yarin bu is cok daha sancili olacak Yates cok favori su an , Valverde bu zaman farkiyla neler yapailecek bilemiyorum.
Tecrube vs Genclik ; cok enteresan detaylar olabilecegi gibi , cok da basit sekilde bitebilir. bilemiyorum Altan :)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@a.valverde
Yarın Astana,Movistar ve Lotto Jumbo takımları muhakkak atak yapacaklar..Deli gibi etaba saldıracaklar..

Yates ve takımı,mutlaka savunmada/tetikte olacaklar..Yates ve takımı yarış boyunca çok iyiydiler..Yarın,bir şekilde kırmızı mayoyu korurlar gibi..Ben de baştan beri Yates'in kazanmasını çok istiyorum zaten..Umarım Yates,yarın bir şanssızlık yaşamaz ve mayosunu korur..
Yarın özellikle Yates'in takım arkadaşlarına çok iş düşüyor..Şu ana kadar da çok iyi getirdiler Yates'i..

Valverde yarın atak yapamazsa,4 dakika gerideki takım arkadaşı Quintana'dan bile korkmak lazım..Yarın herşey olabilir..İlk 10'daki herkes tehlikeli..Yarın Pinout deli gibi etaba saldırıp,5 dakika geriden gelip,yarışı bile kazanabilir..
Bu yüzden,''bu yarış çok iyi'' diyorum zaten..

Bugünün özeti;

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Quntana yardım etti ancak işe yaramadı. Bence yardımı son 40-50 km kala başlatacaktı. Alacaktı yanına 2 kişi takımdan patlayana kadar kaçış yapacaktı bu durumda Yates mecbur takip edecek ve hem kendisi hemde takım arkadaşları yorulacaktı. Valvarde reiste arkada gücünü koruyarak gelecekti son tırmanışa. Tabii benim teori işe yararmıydı orası muamma :D

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Bigpatron
Quintana'nın Valverde'ye yardım etmesi tuhaf oldu..Aslında Quintana kaçıp gitmek istedi ama gücü yetmedi bence..Baktı,gidemiyor,arkasındaki Valverde'yi çekmek istedi veya o anda takımdan bir emir aldı..Bunu bilemeyiz..
Tabi bu niyet okumalar,tahminler hoş oluyor..
Bir gerçek var ki,ne Quintana,ne de Valverde,bugün Yates kadar diri değillerdi..Yates,Pinout'un etap aşkı yardımı ile istediğini aldı..

Bir de etapların son kmlerinde taktikler tutmayabilir..Yarışçılar anlık karar verebilirler.Blöf yapabilirler..

Bugün Yates,muhakkak kardeşi ile gidecekti ama öyle bir durum ortaya çıktı ki,Yates kendini öne atmak zorunda hissetti..Arkasındaki Valverde'nin pasif hali,önündeki Pinout ve Kruıjswıjk'in kaçışı Yates'i ateşledi bence..O anda bir fırsat gördü ve gitti..Valverde ve kardeşi Adam ile kalıp,savunmada kalsaydı,farklı bir durum ortaya çıkabilirdi..

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Son 5 km cikilirken E.Mas ve M.A.Lopez podyuma yani 2 ve 3. siraya gidiyorlar. Valverde geride kalmaya basladi...

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
20.etabı Quick stepten Enric Mas kazandı..Yarış boyunca formdaydı..Hem etabı kazandı,hem de kendisini kürsüye,ikinci sıraya taşıdı..
Miguel Ángel Lopez,zorladı kendini,atağını yaptı ama bir fark yaratamadı..Yaptığı atak,yine de boşuna değildi,3.sıraya yerleşti..
(link)
Baştan beri yarışın favorisi olarak gördüğüm Simon Yates,sonunda istediğini aldı..Yarışı kazandı..:harika:
Simon Yates,bu sene Giro'da çok iyi yarışıp zirveye yerleşmiş ama sonrasında duvara toslamış,çok fena patlamıştı..Giro'dan gerekli dersler almış ve Vuelta'da istenilen sonuca ulaşmıştır artık..Yarın formalite bir etap var..Yates yarın finish çizgisini geçse yeterli..

Bugün Movistar takımından iki ismin pasif kalması,etabı biraz dağıttı açıkçası..Kırmızı mayo değişmedi ama sonrasındaki isimler değişti..İki deneyimli ama yaşlı diyebileceğimiz Quintana ve Valverde,bugünün kaybedenleri oldular..Biri 2.sıradaydı,diğeri 6.sıradaydı..Hem etabı,hem de yarışı kazanabilirlerdi ama gençlere yenildiler..

Çok iyi bir etaptı..Yates zorlandı açıkçası..Finish çizgisini geçtiği anda,bir sevinç gösterisi filan yapmadı..Kafayı eğmesi,soluklanması,zorlandığını gösterdi..Yalnız yine çok zekice,doğru yerde atağını yaptı..:harika:

Bu senenin tartışmasız en iyi yarışı oldu..Özellikle bazı etaplar çok çok iyiydi..Yarışçılar çok denkti..Öyle Froome gibi,deli gibi bisiklet süren birisi yoktu..Zaten bu Vuelta'yı takip eden birisi,Giro'yu kazanan Froome'un doping kullandığını rahatlıkla anlar..
Bugün gördük yarışçıları..Genel sıralamanın önlerindeki birisi 10 km kaçsa,yarışı kazanacak ama kaçamadı hiçbiri..Froome kendi başına 50-60 km kaçtı..Hem de birkaç kez..

Genel sıralama şöyle;
(link)

• Beğen
Tepkiler: Noldor ve yuzenis

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
cok enteresan bir sonuc oldu , kirmizi mayoyu alacak derken Valverde ilk 3 te olamadi. ben bugunku etapta Movistar in ve Quintana nin yapmis oldugu amatorce kararlarin basrol oynadigini dunusuyorum. neyse , sonucta kazanani tebrikm etmemiz lazim , Yates gayet iyi bir etap kazandi.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@a.valverde
Quintana,dün ve bugün etap kazanmak istedi..Yaptığı ataklarının devamını getiremeyince,gerideki Valverde'ye yardım etti..Ben böyle okuyorum bunu ama takımla,kendi aralarında ne yaşandı bilmiyoruz..
Valverde,yoruldu..Hepsi bu..Gayet doğal ama..
@Yoldaki SoloTürk
Türklerin buralarda işi yok..Buralar başka bir Dünya..

Güncel..
21.ve son etabı Viviani kazandı..Sonuçlar kesinleşti..Vuelta bitti..

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Tebrikler @BerkEvren, ben de çoğunlukla aynı yanılgıya düştüm.

Tur da istediğini alamayan Köpek balığının Vueltayı domine edeceğini düşünüyordum ama olmadi.

Kuşak değişimini gördük hep beraber.
S.Yates 26 yaşında kazandi,
E.Mas 23 yaşında ikinci oldu,
M.A.Lopez 24 yaşında üçüncü oldu...

Valverde başkan zamana karşıya kadar bizi heyecanlandırdı ama onun da enerjisinin tükendiğine şahit olduk.

Giro dan sonra tatsız bir Tur'a göre keyifli bir Vueltayı geride bıraktık.

@hamlet2006 başkan değerli yorumları ile aramızda olamadığı için topik oldukça sakindi. Sanki 3-5 kişinin izlediği bir Vuelta havasında geçti.

Dünya Şampiyonasında yaramaz çocuğun(Peter Sagan) formasını koruması fizik kurallarına aykırı olur beklentisi var. İzleyip göreceğiz.
Bu arada Sagan pelotonun en tecrübeli bisikletçilerinden biri oldu ama nedense aklımda hep Liqigas, biraz da Canondale yılları var...

Juan Pablo Montoya da F1 e heyecan katmıştı. Williams ın motoru dayanamıyordu yarışlarda.

Bu iki adam bu sporlara benim penceremden çok ciddi heyecan kattılar...

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
@mimiksiki cok guzel tesbitleriniz var, tesekkuler. twitter'dan da yazdigim bir notu iletmek isterim. Valverde , Cancellara ve Contador gibi bir Ispanyol ekolunun son savascisiydi ve bence bu tur onun icin son kazanabilecegi turdu., bundan sonrasi sizinde belirttiginiz gibi arrik genc jenerasyonun kontrolunde olacaktir. Dolayisyla ,bizi uzun yillar daha da heyecanlandiracak tulari izleyecegimize eminim.

• Beğen
Tepkiler: Saomi Miks

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç
Konuyu hortlatmak istemezdim ama benim için çok özel olduğunu düşündüğüm 15 Eylül tarihindeki yarışın eurosport türkçe anlatımlo kaydına ulaşabileceğim bir yol var mı? Son 30,6 km de bir diyalog vardı onu bulmam lazım. Eurosport aboneliğimde maalesef türkçe anlatımı artık yer almıyor 1 ay öncesine ait kayıtlarda.