Vites ve dişli hakkında teknik bilgiler

Fubo

Üye
Tepki
0
İsim
Tolga
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle hoşgeldiniz, benim bu sorunuza verecek teknik bir cevabım maalesef yok ama sadece naçizane şu tavsiyelerde bulunabilirim. Birincisi bi kaç fotoğraf daha faydalı olabilir; yandan, üstten gibi. İkincisi de ekipmanın üstündeki yağ biraz eski ve kirli gibi görünüyor sanki, temizleyip yağlamakta fayda var.
Hocam aslında haklısın cumartesi günü bisiklete genel bakım yaptım.dişliler zincir herşeyi söküp temizledim ve yağladım.üzerine 50 km bisiklete bindim ve zincir bu hale geldi.decathlon'dan bir yağ almıştım,sanırım yanlış seçim yada kalitesiz.şimdi başka bir yağ alıp temizleyip tekrar uygulamalıyım.

Hatta şöyle bir şey söyleyim. ön göbek sağ taraftaki bilyelerden iki tanesi ilginç bir şekilde eksik çıktı,bunu sökünce farkettim!o bilyeler nerede hiç bilmiyorum.ama kesinlikle ne bir sallantı ne bir boşluk var.bu yüzden fark etmedim.elimde yedek olmadığı için internetten sipariş verdim 2 bilya eksik 50 km bisiklete sürdüm hiç bir sıkıntı yok .bilyeler gelince yerine ekliycem.
Arka attırıcının yaklaşık 30 cm arkasından ve teker düzlemine paralel bir foto olmalı.
Hocam elimden gelen en iyi resmi çekmeye çalıştım.dikkatli bakınca iki küçük çarkın olduğu kısım sanki ǰanta doğru eyri gibi!elimle biraz düzelttim ama daha fazla düzelmiyor.dediyim gibi vites geçişlerinde bir sıkıntı yok!sadece 8 .9 ve 10.vitese geçerken çok sert bir sesle geçiyor tak ediyor.

Dosyalar

Son düzenleme:
Scudo