Vites kolu yardımı

NightRider

Forum Demirbaşı
Başlık
46
Tepki
137
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Hepinize tesekkurler.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Başlık
79
Tepki
13.370
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@suleymanozgun33
Süleyman yine söylüyorum, camin icindeki seridin vites atmasiyla alakasi yok. O zaten vites atinca oynuyor. Vitesin atmiyorsa oda aynamaz.Cami sökmak kolay ama hic ugrasma sonra garantiside ölür.
Yeni aldiysan kesin garantisi vardir, faturasi yater.

NightRider

Forum Demirbaşı
Başlık
46
Tepki
137
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
@Murat Cömez
Abi tesekkur ederim hic ellemiyim ben o zman bisikletciye gotureyim tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

NightRider

Forum Demirbaşı
Başlık
46
Tepki
137
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
arkadaşlar başına gelenler için sonucu yazıyorum. Tamirciyle içini sökücektik. alttaki 2 vidayı çıkardık kendi kendine düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: Altın Sikke

Barış Y.

Üye
Başlık
7
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Merhabalar;
İş bilmeyen bir bisikletçiye vites teli değişimi yaptırdım ama haliyle beceremedi ve sağ vites kolunun içerisini dağıttı.Vites kolunun içerisinde herhangi bir parça kırılmadı ya da kaybolmadı.Bu dağıttığı vites kolunun içerisindeki yayı tekrardan gererek onarım yapılır mı ? Birkaç tamirciye sordum ve aldığım cevaplar tamir olmayacağı yönündeydi,tamir etmek yerine doğrudan yeni parça önerdiler. Aşağıda vites kolunun son halinin fotoğrafını ekliyorum. Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum.

Vites kolunun markası ve modeli: Deore SL-M590 sağ vites kolu 9 set.

WhatsApp Image 2019-11-04 at 20.42.54.jpeg

Şayet tamir olacağını düşünüyorsanız nerede yaptırabileceğimi de söyler misiniz ? İstanbul,avcılar ya da çevre ilçeler de bildiğiniz iyi bir bisikletçi önere bilirseniz çok memnun olacağım.

BookFox

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
99
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O kol tamiri işi bana da lazım olmuştu. İstanbulda yapan yer bulamadım. Kendim giriştim ancak bizim kol 90lardan kalma olduğundan dişker fazla aşınmıştı. İnternetten bulabildiğin her videoyu izleyip önüne saatçi tornavida setini koy.Yaparsın.

ALİ@

Tech Support Technicial
Başlık
0
Tepki
178
Bisiklet
Cube
Merhabalar;
İş bilmeyen bir bisikletçiye vites teli değişimi yaptırdım ama haliyle beceremedi ve sağ vites kolunun içerisini dağıttı.Vites kolunun içerisinde herhangi bir parça kırılmadı ya da kaybolmadı.Bu dağıttığı vites kolunun içerisindeki yayı tekrardan gererek onarım yapılır mı ? Birkaç tamirciye sordum ve aldığım cevaplar tamir olmayacağı yönündeydi,tamir etmek yerine doğrudan yeni parça önerdiler. Aşağıda vites kolunun son halinin fotoğrafını ekliyorum. Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum.

213485 dosyayı görüntüle

Şayet tamir olacağını düşünüyorsanız nerede yaptırabileceğimi de söyler misiniz ? İstanbul,avcılar ya da çevre ilçeler de bildiğiniz iyi bir bisikletçi önere bilirseniz çok memnun olacağım.
Merhabalar, kol değişimine gerek yok. Bir çay içimlik süresi var monte etmenin. Yani 5dk'lık bir işlem gerekiyor ama size önerebileceğim profesyonel teknisyen yok malesef.

Başlık
0
Tepki
66
İsim
cemal akgül
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar;

213485 dosyayı görüntüle

merhaba istanbul ikitellideyim yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: BookFox

yavuzkosar

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
635
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar;

213485 dosyayı görüntüle

Bakırköy'de VELO bisiklet yardımcı olabilir diye düşünüyorum, Teknik konularda iyi bilgi ve el becerisine sahip iki arkadaş. Google'da bir arama yapıp yorumlara bakarsanız herkes memnun ve bende genel bakım için gittim ve işçiliklerini beğendim titiz biri olarak. Bir şansınızı deneyim derim size çok uzak değilse. Bakırköy meydandan E-5 e doğru çıkan incirli caddesi üzerinde zümrüt evler sokağı içinde.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Başlık
14
Tepki
6.609
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Barış Y. Aslında zor bir şey değil. Arkadaşım aynı problemi kendi başına halletmişti ama uzaktan yardım edilebilecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Olur da düzeltemezseniz elimd 9'lu xt kol var. İlanlarımda görebilirsiniz.

Barış Y.

Üye
Başlık
7
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Merhaba,
bu video izleyerek kendim de çözmeye çalıştım ve vitesi toplayabildim ama bu sefer geçişler de problem oldu.

Merhabalar, kol değişimine gerek yok. Bir çay içimlik süresi var monte etmenin. Yani 5dk'lık bir işlem gerekiyor ama size önerebileceğim profesyonel teknisyen yok malesef.
Çok teşekkür ederim ilginiz için,diğer arkadaşların dediği şekilde çözmeye çalışacağım.

@Barış Y. Aslında zor bir şey değil. Arkadaşım aynı problemi kendi başına halletmişti ama uzaktan yardım edilebilecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Olur da düzeltemezseniz elimd 9'lu xt kol var. İlanlarımda görebilirsiniz.
Son çare olarak satın alacağım sanırım,öyle bir durum olursa sizinle irtibata geçerim muhtemelen

Bakırköy'de VELO bisiklet yardımcı olabilir diye düşünüyorum, Teknik konularda iyi bilgi ve el becerisine sahip iki arkadaş. Google'da bir arama yapıp yorumlara bakarsanız herkes memnun ve bende genel bakım için gittim ve işçiliklerini beğendim titiz biri olarak. Bir şansınızı deneyim derim size çok uzak değilse. Bakırköy meydandan E-5 e doğru çıkan incirli caddesi üzerinde zümrüt evler sokağı içinde.
Tamamdır teşekkür ederim önce bir telefon ile ulaşmaya çalışayım bakalım ne diyecekler.

ALİ@

Tech Support Technicial
Başlık
0
Tepki
178
Bisiklet
Cube
@Barış Y.

Merhaba,

Satın almanı gerektirecek bir sorun yok. Araştır bak kimse yapamaz sa ben yaparım. İstersen özelden bana ulaşabilirsin yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Yukarı Alt