Vidalı ruble ile kaset ruble

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar vidalı ruble ile kaset ruble arasındane fark var? Ben rubleyi,zinciri, aynakolu değiştirmek istiyorum fakat rubledeki bu fark kafamı karıştırıyor. Mesela eski vidalı rubleyi söküp yerine kaset rubleyi takabilir miyiz? Bir sıkıntı olur mu?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kaset sistemde dişli mekanizması göbektedir. sadece dişliler monte edilir.

vidalı sistemde dişli mekanizması ruble ile bütünleşiktir. ruble göbeğe vidalanarak kullanılır.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
gurkankas Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Resimler çok açıklayıcı oldu. Benim ruble de vidalı o zaman :);)

Teşekkürler

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
bak arkadaslara katılıyorum kaset dıslıler performansa yönelık dıslılerdır normal dıslılerde en kucuk dıslı 13 ludur ama kaset dıslılerde genelde 11 veya 12 lıdır
o yuzden farlardan bırıde budur

Tepki
13
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kaset ruble ile vidalı ruble nasıl ayırt edilir fotoğraflar ölmüş gözükmüyor. şimdiden teşekkürler.

Tepki
0
İsim
Bilal tortum
Bisiklet
Bisan
Bisan mountain çat te için ruble alacaktım vidalımı olmalı kasetmi

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Bilal_tortum_06 6lı ruble mi var onda acaba? bu arada vidalı ruble sorunun cevabı her ihtimale karşın :D

KOPARTAN

Üye
Tepki
2
İsim
Erhan
Bisiklet
Bisan
(link) vidalı 6lı ruble , bende de mountain cat var. Vidalı Mega Range'li 6lı ruble taktırdım.

• Beğen
Tepkiler: mrth

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar vidalı olmak kaydıyla en küçüğü 11 diş 7 li yada 8 li ruble varmı?

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Shimano da HG 37 modeli var 13-28 vidalı ruble

7 li değil de 8 li olarak ise Sunrace markasının 13-28 ve 13-32 dişli aralığına sahip vidalı modeli var özceylan bisiklette satılıyor

Ancak shimano nun modelini bulmak zor ve pahalı

Bir de SunRun markasının 9 lu vidalı rublesi var onda 11-32 aralık var ancak ülkemizde satılmıyor biliyorum.

aktasg

Üye
Tepki
6
İsim
Gürcan AKTAŞ
Bisiklet
Bisan
Şöyle bir ürün var gibi görünüyor:

(link)

chrome308

Üye
Tepki
3
İsim
ismet k
Bisiklet
Diğer
Vidalı rubleden kasete çevirmek isterseniz göbeği değiştirmeniz gerekir. Ucuz kaset dişliler ve uyumlu göbekler çok çabuk bozuluyor. Daha düşük fiyatlı vidalı eski tip dişliler daha uzun ömürlü ve sağlam. Gerçekten sağlam olan kaset dişliler çok pahalı. Bu kaset dişlilerle uyumlu göbekler de çok pahalı. Ucuz kaset dişliler çok çabuk deforme oluyor. Dişleri çok çabuk eriyor, kırılıyor. Ucuz kaset dişlilerden ve göbeklerden uzak durun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaslar selam ilginç bir durum var vidalı göbeğim var ve krom 6-7 li ruble kullanmak istiyorum. Ancak vidalı göbekler için krom sadece çin markaları var. Çin kullanmak istemiyorum. Eski maillard - sachs v.b. ruble bulabilirsem krom olabilir yada gri renk hiç diilse ama bulamazsam işim zor.
Kaset rubleler tayvan malı ve krom çok var. Sele borusu, gidon boğazı gibi ürünler için farklı çaplara çeviren adaptörler var. Kaset rubleyi vidalıya çeviren bir aparat göremedim. Böyle bi parça varmıdır olabilirmidir? İçi vidalı dışı kaset tırnaklı...
Gören varmı?