Veloturk Gran Fondo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Wasabie
üslubunuza dikkat etmezseniz bana mesaj atmayın bir daha. herkesi kendiniz gibi görmeyin nedir ya? burada sıradan bir gran fondo yarışı yapmıyorlar, maksadı da yarış değil, bisiklet toplamak.

komşu ülkelerinizdeki gran fondoların amacı çocuklara bisiklet ulaştırmak mı?
kur farkı yüzünden ülkemizde bisiklet maliyetleri çok daha fazla mı? fazla.

bisiklet sporunun 7'den 77'ye herkese ulaşabilmesi için edirne'de yarışınızı yapıyormuşsunuz işte, ne güzel. nedir bu yoksul çocuklara da bisiklet ulaştırmak isteyenlerin çabalarını baltalama isteği? tamam bravo, alkışlar en makul yarışı siz yapıyorsunuz.

bakın size çok basit bir hesap yaptım.
istanbul'dan adana gran fondo'ya gidecek ortalama bir insan 300 lira uçağa, 50 lira taşımaya, 200 lira konaklamaya, 250 lira da ulaşım/beslenme gibi giderlere harcasa zaten ortalama 800 lira harcayacak. bir insan bu parayı verebiliyorsa 150 lira daha verebilir. sizin amacınız besbelli burada elini taşın altına koyanlara köstek olmak.

nedir şu bisiklet sporuna gönül verenlere gölge eden bisikletçilerden çektiğimiz arkadaş?

Scudo

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@hashus1099 hiçte köstek olmak değil
en iyi yarışta biz düzenledik de demiyoruz
fakat eleştirdiğimiz konuları öne getirince bizi gölge yapıyoruz diyorsan önce eleştirinin amacını anlamalısın...
ben burada söylediğim seyler var, kendilerini de kıskanmıyorum, sadece fondo yarışlarının daha geniş bir kısma hitap etmesi için bazı iyileştirmeler yapılabilir ücret konusunda diyorum başka anlamlar çıkarıyorsanız başka bir şey demiyorum...

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Alper Arslantürk

Aktif Üye
Tepki
415
Bisiklet
Canyon
Bence katılım ücreti 25 lira olup, organizasyon ülkenin her yerinden yarışın olacağa yere ulaşım sağlamalı.Böyle iş mi olur arkadaş, hem 150 lira vereceğiz hem yol,yemek,konaklama ödeyeceğiz.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Wasabie

10€ olan katılımda yardım mı yapılıyor, yoksa hepsi yapan firmanın cebine mi giriyor ?

Berkem Ceylan' ın da dediği gibi, bu bir sosyal sorumluluk projesi. Kimse zorla katılsın diye baskı yapılmıyor.

Diyorsunuz ki 20/30 TL olsun bu fiyatlar olduktan sonra, kaç tane bisiklet alınabilecek ? Kaç tane çocuğun yüzü gülecek ?
Forumda bunun konusu ciddi derecede oldu, bakın önümüzde ki Pazar 23 Nisan' da Tekirdağ yarışı var, ücretsiz hem..

Kırmızı olan yer; oldu ki 50 lira oldu, bu adam nasıl gidecek? nerede kalacak ? O kadar şeyi yapan adam 150 liradan kaçmaz.

Umarım yine keyifli bir granfondo olur ve yine bir kaç tane çocuğun yüzünü güldürebiliriz.

iyi akşamlar,

@Alper Arslantürk

yani.. otel ve ulaşım için sponsor gerekiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Wasabie

ali bey, herşeyden önce edirne yarışlarını düzenlediniz ,bu bakımdan size teşekkür ederim ,ücrette yok idi,
komşu ülke derken yunanistan diyor iseniz ,giden arkadaşlarım var bana anlattıkları şu on basıyor bu ülkeye nedenmi adamların acaip bisiklet yolları varmış ne hikmet ise kapıkulede iş bitiyor ,buda ne kadar bisiklet konusunda fakir olduğumuz ortaya çıkmakta, daha 10 milyon ekmek yiyecek bu ülke ,bisikleti adam yerine koymayanları ben de adam yerine koymadım ,hemde yıllarca, ister ise sayı milyon olsun, farketmez ,milyonları karşıma alırım, hiç korkmadan ,amsterdam halkı istanbul halkına havada karada 10 basar ,niye, alayı işine bisiklet ile gidiyor,istanbul halkı benim gözümde adam değil bi kere, adam olmaları için bisiklete binmeleri gerekmekte ,fanatik bisiklet hayranı bir kişi olduğum için asla değişmez benim düşüncelerim, benim mücadelem 76 da başladı ve devam ediyor .mezar taşımada yazılacak zati fanatik bisikletçi diye,bu ülkede benim gibi düşünenlere acaip saygım vardır onuda belirtirim,
gelelim bu adana olayına bence burada biraz daha ince düşünelim, şöyleki senede bir kere olsun bir organizasyon , yani fakir çocuklara bisiklet alınsın ,fakir çocukların yüzü gülsün,maddi gücü olanlar versin benim gibi üç ayda 1200 lira alanlar zati veremez ,4500 liraya bisiklet aldım ama bu para bana inşaat firması tarafından verilen para ,evim yıkılıyor ,avans aldım ,bende bana verilen parayı aynen bisiklete yatırdım ,benim bankada paralarım olsa aynen kolleksiyon yapacağımda ,tabi hayalle pek yaşanmıyor,
geçen sene çeşmede oldu ,150 lira alındı ,bu senede gene çeşme olacak herhalde, bu sefer parasız olur ise iyi olur ,madem adanada çocuklar için yapılıyor bu organizasyon ve para alınıyor ,çeşmede 150 lira istenir ise bence etik olmaz ,dediğim gibi senede bir kere çocukların yüzü gülsün ,ama her yarışa bu anlayışıda getirmesinler .
bu arada tekirdağ-şarköy yarışında size başarılar dilerim ..sıkı bir etaba gidiyoruz oldukça zor olacak işimiz...

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berkem Ceylan elinize sağlık çok güzel bir iş yapıyorsunuz. adanada yaşıyorum geçen sene kayseri gran fondoya kayıt yaptırmıştım ama ulaşım konaklama vs. zor gelmişti. şimdi yanı başımda evimin dibinde fondo düzenleniyor 150 tl şu an hiç gözüme gelmiyor :) ücretsiz yarışlar var, güzel ama işten izin al, ulaşım, konaklama vs. bu işi profesyonel yapmayanlar için çok zor. zaten bu gran fondo amatör, gönüllülük esaslı bir oluşum. siz birde ironman yarışlarına katılmayı denesenize evi arabayı böbreği fln verirsiniz :)

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
509
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2022 edisyonundaki :) 63km'lik kısa parkura ciddi bir başvuru var. Şu anda 717 kişi kayıt olmuş, biri de benim :)

Özellikle kısa parkur için ciddi risk var diye duydum, umarım tatsız anlar yaşanmaz.

Not: sanırım her seneki yarış için ayrı bir başlık açılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Burak B.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yağmur var yağmuuur...:)

• Beğen

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hava durumunu sıklıkla takip ediyorum, pazar gunu sabahtan akşama kadar fırtınalı, gokgurultulu yağmur gorunuyor. Anlık olarak 60km hızlara ulaşabilen ruzgar olucak.. Hava düzelmez ise malesef gidemeyecegim.. Sonuçta bu yarıştan para kazanmak için değil, hobimiz için gidiyoruz ve sponsorlarımız yok :D Çeşme yollari özellikle yarış yapılacak guzergahın yolları yağmurdan dolayı çamur olucak, yol tutuş ve frenler zayıflayacak. Tam performansla süremedikten sonra, yağmurdan dolayı gözlerimiz yanıp onumuzu goremicez, hem bisikletlerimiz zarar gorcek.. Umarım ertelenir yada cmtye çekerler.

• Beğen
Tepkiler: Omzu kalabalık

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
509
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
olası hava muhalefeti nedeniyle bir sonraki haftaya ertelenmesi uci granfondo antalya (20 kasımda) yarışına kadar olan toparlanma süresini ciddi kısaltıyor.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Toparlanma bu aşamada düşünülecek en son şey. Ne yapacağız ki 1 haftada toparlanmayalım. Olası hastalık, kaza, sakatlık vs durumlarını düşününce toparlanma çok da dert değil. Ben de her iki yarışa katılmayı planlıyorum ancak aşırı rüzgar ve yağmur durumunda erteleme olmazsa Çeşme yi pas geçebilirim.

olası hava muhalefeti nedeniyle bir sonraki haftaya ertelenmesi uci granfondo antalya (20 kasımda) yarışına kadar olan toparlanma süresini ciddi kısaltıyor.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Toparlanma bu aşamada düşünülecek en son şey. Ne yapacağız ki 1 haftada toparlanmayalım. Olası hastalık, kaza, sakatlık vs durumlarını düşününce toparlanma çok da dert değil. Ben de her iki yarışa katılmayı planlıyorum ancak aşırı rüzgar ve yağmur durumunda erteleme olmazsa Çeşme yi pas geçebilirim.
Organize bence bunu konuyu detayına kadar düşünmeli.Cuma gününden yola çıkacak olanlar var. Riske atılmamalı en geç yarın yeni bir karar açıklanmalı diye düşünüyorum. Başka bir tarihe de atılması uygun olacaktır. Bir çok kişi otel-otobüs ve kayıt ücretini ödemiş durumda...
Hava durumunu sıklıkla takip ediyorum, pazar gunu sabahtan akşama kadar fırtınalı, gokgurultulu yağmur gorunuyor. Anlık olarak 60km hızlara ulaşabilen ruzgar olucak.. Hava düzelmez ise malesef gidemeyecegim.. Sonuçta bu yarıştan para kazanmak için değil, hobimiz için gidiyoruz ve sponsorlarımız yok :D Çeşme yollari özellikle yarış yapılacak guzergahın yolları yağmurdan dolayı çamur olucak, yol tutuş ve frenler zayıflayacak. Tam performansla süremedikten sonra, yağmurdan dolayı gözlerimiz yanıp onumuzu goremicez, hem bisikletlerimiz zarar gorcek.. Umarım ertelenir yada cmtye çekerler.
Birkaç gün önce baktığımızda cumartesi de yağışlı görünüyordu.Şuan güneşli. Ancak dünden bu yana pazar gününden hiç kaymıyor yağış...

• Beğen

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
509
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
toparlanma ve hazırlık süreci dikkate alınmasıydı, yarışlar arka arkaya konulabilirdi ki bunu hiçbirimiz istemeyiz.
mesajımda olası yağıştan dolayı kaza, sakatlık ihtimalini göz ardı ettiğim manası çıkmıyor.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İzmir'linin kendine has bir sözü vardır efenim,İzmir'in havasına ve kızına güven olmaz diye,geçen hafta 3gün gök gürültülü sağnak yağış verdi bir damla yağmadı :komik:

• Beğen
Tepkiler: ozcanaltin48

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
İzmir'linin kendine has bir sözü vardır efenim,İzmir'in havasına ve kızına güven olmaz diye,geçen hafta 3gün gök gürültülü sağnak yağış verdi bir damla yağmadı :komik:
O söz "İzmir'linin kendine has bir sözü" mü? Bu lafa göre güven olmayan "İzmir'in kızları" annelerimiz, eşlerimiz, sevgililerimiz, kardeşlerimiz, kızlarımız, sokakta gördüğümüz insanların yarısı. İzmirli bunu kendi söylerse başkaları neler söyler?

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
509
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
beklenen açıklama geldi.
planlandığı gibi yapılacakmış.
umarım hava bir güzellik yapar :)

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük risk alıyorlar bence, hayırlısı olsun... Dediğiniz gibi inşallah yağmaz...

• Beğen

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birkaç gün önce baktığımızda cumartesi de yağışlı görünüyordu.Şuan güneşli. Ancak dünden bu yana pazar gününden hiç kaymıyor yağış...
Genel olarak baktıgımızda radar goruntuleri (yabancı kaynaklar) Pazar gunu çeşmeyi vuruyor. İzmirde oldugum için cmt gunu akşamı hava durumuna göre karar verip gidicem. Şehirdışında olanlar ve yurtdısından gelen arkadaşlar için ciddi sıkıntı oldu. 1 hafta ertelenmesi hepimiz için daha iyi olabilir. Yağmurda bisiklet ciddi sıkıntı, ne kadar dikkatli olursan ol onundeki biri kaydımı, senide alır götürür. Bisikletlerimizin kaskosu ve sponsoru yokki zararı karşılasın :D