Veloturk Gran Fondo

hashus1099

Deprem Dede
Kayıt
13 Haziran 2011
Başlık
19
Mesaj
858
Tepki
2.272
Şehir
istanbul/beşiktaş
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Wasabie
üslubunuza dikkat etmezseniz bana mesaj atmayın bir daha. herkesi kendiniz gibi görmeyin nedir ya? burada sıradan bir gran fondo yarışı yapmıyorlar, maksadı da yarış değil, bisiklet toplamak.

komşu ülkelerinizdeki gran fondoların amacı çocuklara bisiklet ulaştırmak mı?
kur farkı yüzünden ülkemizde bisiklet maliyetleri çok daha fazla mı? fazla.

bisiklet sporunun 7'den 77'ye herkese ulaşabilmesi için edirne'de yarışınızı yapıyormuşsunuz işte, ne güzel. nedir bu yoksul çocuklara da bisiklet ulaştırmak isteyenlerin çabalarını baltalama isteği? tamam bravo, alkışlar en makul yarışı siz yapıyorsunuz.

bakın size çok basit bir hesap yaptım.
istanbul'dan adana gran fondo'ya gidecek ortalama bir insan 300 lira uçağa, 50 lira taşımaya, 200 lira konaklamaya, 250 lira da ulaşım/beslenme gibi giderlere harcasa zaten ortalama 800 lira harcayacak. bir insan bu parayı verebiliyorsa 150 lira daha verebilir. sizin amacınız besbelli burada elini taşın altına koyanlara köstek olmak.

nedir şu bisiklet sporuna gönül verenlere gölge eden bisikletçilerden çektiğimiz arkadaş?
 

Wasabie

Daimi Üye
Kayıt
6 Şubat 2015
Başlık
14
Mesaj
367
Tepki
1.282
Yaş
31
Şehir
Edirne
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@hashus1099 hiçte köstek olmak değil
en iyi yarışta biz düzenledik de demiyoruz
fakat eleştirdiğimiz konuları öne getirince bizi gölge yapıyoruz diyorsan önce eleştirinin amacını anlamalısın...
ben burada söylediğim seyler var, kendilerini de kıskanmıyorum, sadece fondo yarışlarının daha geniş bir kısma hitap etmesi için bazı iyileştirmeler yapılabilir ücret konusunda diyorum başka anlamlar çıkarıyorsanız başka bir şey demiyorum...
 
  • Beğen
Tepkiler: Özcan

Alper Arslantürk

Daimi Üye
Kayıt
12 Mayıs 2015
Başlık
1
Mesaj
203
Tepki
601
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Canyon
Bence katılım ücreti 25 lira olup, organizasyon ülkenin her yerinden yarışın olacağa yere ulaşım sağlamalı.Böyle iş mi olur arkadaş, hem 150 lira vereceğiz hem yol,yemek,konaklama ödeyeceğiz.
 

Volks

Forum Demirbaşı
Kayıt
13 Mart 2015
Başlık
6
Mesaj
533
Tepki
850
Yaş
31
Şehir
İstanbul
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Wasabie

10€ olan katılımda yardım mı yapılıyor, yoksa hepsi yapan firmanın cebine mi giriyor ?

Berkem Ceylan' ın da dediği gibi, bu bir sosyal sorumluluk projesi. Kimse zorla katılsın diye baskı yapılmıyor.

Diyorsunuz ki 20/30 TL olsun bu fiyatlar olduktan sonra, kaç tane bisiklet alınabilecek ? Kaç tane çocuğun yüzü gülecek ?
Forumda bunun konusu ciddi derecede oldu, bakın önümüzde ki Pazar 23 Nisan' da Tekirdağ yarışı var, ücretsiz hem..

Kırmızı olan yer; oldu ki 50 lira oldu, bu adam nasıl gidecek? nerede kalacak ? O kadar şeyi yapan adam 150 liradan kaçmaz.

Umarım yine keyifli bir granfondo olur ve yine bir kaç tane çocuğun yüzünü güldürebiliriz.

iyi akşamlar,

@Alper Arslantürk

yani.. otel ve ulaşım için sponsor gerekiyor.
 

Kudret Kurtcebe

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Ocak 2009
Başlık
482
Mesaj
36.060
Tepki
49.062
@Wasabie

ali bey, herşeyden önce edirne yarışlarını düzenlediniz ,bu bakımdan size teşekkür ederim ,ücrette yok idi,
komşu ülke derken yunanistan diyor iseniz ,giden arkadaşlarım var bana anlattıkları şu on basıyor bu ülkeye nedenmi adamların acaip bisiklet yolları varmış ne hikmet ise kapıkulede iş bitiyor ,buda ne kadar bisiklet konusunda fakir olduğumuz ortaya çıkmakta, daha 10 milyon ekmek yiyecek bu ülke ,bisikleti adam yerine koymayanları ben de adam yerine koymadım ,hemde yıllarca, ister ise sayı milyon olsun, farketmez ,milyonları karşıma alırım, hiç korkmadan ,amsterdam halkı istanbul halkına havada karada 10 basar ,niye, alayı işine bisiklet ile gidiyor,istanbul halkı benim gözümde adam değil bi kere, adam olmaları için bisiklete binmeleri gerekmekte ,fanatik bisiklet hayranı bir kişi olduğum için asla değişmez benim düşüncelerim, benim mücadelem 76 da başladı ve devam ediyor .mezar taşımada yazılacak zati fanatik bisikletçi diye,bu ülkede benim gibi düşünenlere acaip saygım vardır onuda belirtirim,
gelelim bu adana olayına bence burada biraz daha ince düşünelim, şöyleki senede bir kere olsun bir organizasyon , yani fakir çocuklara bisiklet alınsın ,fakir çocukların yüzü gülsün,maddi gücü olanlar versin benim gibi üç ayda 1200 lira alanlar zati veremez ,4500 liraya bisiklet aldım ama bu para bana inşaat firması tarafından verilen para ,evim yıkılıyor ,avans aldım ,bende bana verilen parayı aynen bisiklete yatırdım ,benim bankada paralarım olsa aynen kolleksiyon yapacağımda ,tabi hayalle pek yaşanmıyor,
geçen sene çeşmede oldu ,150 lira alındı ,bu senede gene çeşme olacak herhalde, bu sefer parasız olur ise iyi olur ,madem adanada çocuklar için yapılıyor bu organizasyon ve para alınıyor ,çeşmede 150 lira istenir ise bence etik olmaz ,dediğim gibi senede bir kere çocukların yüzü gülsün ,ama her yarışa bu anlayışıda getirmesinler .
bu arada tekirdağ-şarköy yarışında size başarılar dilerim ..sıkı bir etaba gidiyoruz oldukça zor olacak işimiz...
 

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ) Dedacciai nerissimo
Kayıt
1 Aralık 2014
Başlık
2
Mesaj
201
Tepki
305
Şehir
adana
Bisiklet
Diğer
@Berkem Ceylan elinize sağlık çok güzel bir iş yapıyorsunuz. adanada yaşıyorum geçen sene kayseri gran fondoya kayıt yaptırmıştım ama ulaşım konaklama vs. zor gelmişti. şimdi yanı başımda evimin dibinde fondo düzenleniyor 150 tl şu an hiç gözüme gelmiyor :) ücretsiz yarışlar var, güzel ama işten izin al, ulaşım, konaklama vs. bu işi profesyonel yapmayanlar için çok zor. zaten bu gran fondo amatör, gönüllülük esaslı bir oluşum. siz birde ironman yarışlarına katılmayı denesenize evi arabayı böbreği fln verirsiniz :)
 
Yukarı Alt