Veloturk Gran Fondo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Veloturk_gran-fondo.jpg

12 Eylül 2015
Doğa ile tarihin en güzel biçimde bütünleştiği Kapadokya'da, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan Gran Fondo heyecanına siz de katılın!

Uzun Parkur, 90 km, 2000 m+
Kısa Parkur, 47 km, 600 m+

Katılımcı Limiti: 500 kişi/parkur
Son Kayıt Tarihi: 10 Eylül 2015

ÖNEMLİ NOT : Organizasyonun tüm geliri, (link) projesine aktarılacaktır.Siz de bir çocuğun hayaline kavuşmasına yardımcı olurken, olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya'da gerçekleşecek, Türkiye tarihinin en büyük bisiklet buluşması katılımcılarından biri olun!

Tüm detaylar ve kayıt için, (link)

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar;

Sponsorlarımızın desteği ve yarışa katılımın yoğun ilgi görmesi ile, 1000 çocuğa 1000 bisiklet projemiz, 2000 çocuğa 2000 bisiklet olarak güncellenmiştir.
Ülkemizde ki bilincin artmasını istiyorsanız, bisiklet kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bu festival de yerinizi mutlaka alın.

DİKKAT ! Gran Fondo yol yarışlarının esas amacı, etabı bitirmektir.Bu sebeple herkese açıktır.Ayrıca MTB kullanıcıları içinde ayrı bir kategori olmakla beraber, gezinti amaçlı bile olsa tüm bisiklet severler için uygun seçenekler mevcuttur.Siteyi inceleyin kendinize uygun bir yer bulacaksınız...

(link)

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
Türkiye artık bu tip organizasyonların düzenlenme zamanı geldi ve memnuniyet verici bir duyuru. Merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum Gran fondo tanımı meşhur bir yarışın veya bir etabın amatör bisikletçiler için düzenlenen bölümüne denmiyor mu ? Örneğin Tour of turkey in Finike Elmalı etabı nda böyle bir organizasyon yapılsa bunun adının Gran Fondo olması gerekli değil mi?

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Organizasyona otobüsle katılacaklar için firmalarla (sanırım İstanbuldan Süha gidiyor) sorun çıkarmamaları için anlaşılabilse, hatta belki de belli oranda indirim alınabilse tadından yenmez.

Ayrıca bu güzel ve anlamlı organizasyon için sizleri tebrik ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sarper Günsal federasyon başkanı olsa bisiklet atağa kalkar eminim. Tabi ülkemizde spor bilgililerin değil para babalarının kontrolünde olduğu için herşey farklı oluyor. Bu yarışıa ne yapıp ne edip gidicem , uzun olanına katılmayı düşünüyorum. Umarım kontenjan hemen bitmez.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Ben Gran Fondo için kaydoldum. Ayrıca VeloTürk sayfasında görüp haberdar olduğum Garmin Velethon Berlin için de uçak biletimi ayırttım :)

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Ben tam olarak anlayamadım, mtb yarışı mı yol yarışı mı ?

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bisikletlerin İstanbul'dan karayoluyla transferi konusunda bir organizasyon olabilir mi dersiniz? Geçen yıl arabayla Kapadokya'ya gittim ama gidiş dönüş araç kullanmak tam bir işkence.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Uçak biletleri pahalı değil şu anda bilginize

Gulen C.T.

Üye
Tepki
45
İsim
Gülen Canol Tütüncü
Bisiklet
Specialized
Yarışta zaman limiti uygulanacak mı?

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Serdar Unalan

Serdar bey merhaba;

Gran Fondo; 1900'da İtalya'da yapılmaya başlanmış amatör bir yarıştır.Yer ve zamandan bağımsızdır.Kelime olarak (İtalyaca kökenlidir) Büyük sürüş,Büyük mesafe, büyük dayanıklılık anlamlarına gelir.Herhangi bir profesyonel yarış ya da organizasyona bağlı değildir.Emekli olmuş ya da aktif popüler bisikletçilerin katılımıyla ün kazanmış ve tüm Avrupa'ya yayılmıştır.Amatör bir yarış olmakla beraber mesafe yada irtifa kazanımı olarak genel de zorlayıcı olması bu ünü kazanmasında pay sahibidir.

Orijinal tanımını (link) inceleyebilirsiniz.

Sevgiler

@Hasan SAYLIK

Bekliyoruz buyrun gelin :)

@Çağrı Soylu

Tebrikler , hem Kapadokya'da , hemde Berlin'de görüşürüz o zaman :)

@Bahadır Gürel

Maalesef bu konuda yardımcı olmamız imkansız :( Ama Havaalanı veya otogardan ücretsiz transfer mevcut ;)

@Gulen C.T.

Zaman limiti yok gibi aslında.Sabah 08:00 'de start alacak olan yarış 17:00 'ye kadar finiş kabul ediyor.Gran Fondo yarışları da diğer yarışlar gibi derece bekler ancak daha çok bitirmeye yöneliktir.

@Berk Mercancı

Veloturk Gran Fondo yol yarışıdır.Ancak içinde bulunduğu festival kapsamında MTB yarışı ve aynı zamanda halk sürüşü de olacaktır.Yani kullandığınız bisiklet ve kondisyonunuz ne olursa olsun kendinize bir yer bulabilirsiniz. ;)

Detayları aşağıda festival sitemizde bulabilirsiniz...

(link)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@AYDIN DİRİCANLI

Birilerinin daha olacağını bilmek güzel :) Bugün trainer üzerinde %4 eğimde 25km ortalama antrenmanı yaptım yarım saatte pil tükendi :S nasıl olacak bakalım 60km. Gerçi ortalama eğim 0 ya da 1 derece Berlin'in 60km'lik yarışında ama maksimum eğim %4 :) Tuttururum herhalde 23 km'yi. Yalnız gidona hiç bir şey takılmaz yasak diyor kurallarda. GPS aletlerini nereye takıp da hızımızı göreceğiz onu anlamadım. Adamlara mesaj attım cevap da vermiyorlar :/

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Çağrı Soylu

Biz 120 km kategorisine katılıyoruz.Ama yarış öncesi ve sonrası görüşürüz tabii ki ;) Yol bilgisayarınızı takabilirsiniz elbette, ancak verdikleri numara kartını gidonun ön kısmına, karşıdan rahatlıkla okunabilecek şekilde takmanız gerekiyor.Bunu sağladıktan sonra ne isterseniz takabilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@AYDIN DİRİCANLI
120 km gidebilirim ama 120 km nonstop ortalama 25km hız tutturma iddiasına girmedim. Hele ki katılacağım ilk organizasyon olduğunu düşününce :) 200km de gidiyorum bir günde ama şu ortalama hız meselesinden emin olamıyorum :)

GPS olayı da kurallarda şöyle yazdığı için kafamı karıştırdı.
4.4. Special Regulations
The material and types of bicycles listed below shall be expressly excluded from use for the Garmin Velothon Berlin:
o Disc wheels front and/or rear
o Triathlon, horn-type and delta handlebars resp.
o Handlebar attachments of any kind, IMPORTANT: horn-type handlebar ends on MTB are permitted as they do not count as handlebar attachments!
o Recumbent bikes of any kind o Singlespeeds of any kind, Exception: bikes with 2 brakes that function independently and a freewheeling hub are allowed
o Unicycles of any kind o Hand bikes of any kind o Bicycle trailers of any kind
o Panniers and other loads o Rucksacks (ATTENTION: Standard hydration packs such Camelbaks are permitted!), provided the back race number stays unimpeded and clearly visible
o Bottle holders behind or under the saddle o Drinking bottles of aluminum, glass or other material that cannot be easily deformed
o Accessories that could distract the rider (camera, TV etc.)
o Accessories that could pose a safety risk (protruding kick stands, pegs, etc.)
o Any kind of audio device or ear covers that may impair hearing, and consequently the ability to react in road traffic or in a competition (i.e. no mp3 players, no earphones, no earplugs)

• Beğen
Tepkiler: dr_mrh

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Sanırım ben katılacağım. İlk yarışım olacak. :)

Tabi daha öncesinde lisansla uğraşmam gerekecek sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Şevket Özer

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar Kapadokyaya geldiğinizde imkan olursa tanışırız, Ürgüp turizm danışma (informatıon)da görevliyim, bölgede kaldığınızda plan yada etkinlik konusunda yardımcı olmaya çalışırız,

O günkü duruma göre bende kalabalık dolayısıyla bürodan ayrılacak vakit bulursam, etkinliğe katılmayı düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Lisans konusunda bir madde yoktu sanıyorum, olsaydı yazılırdı yada zaten herkes lisanslı olması gerekiyor diye hiç ekleme yapmamışalardır.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@Hasan SAYLIK

"The race will be held under the regulations of the UCI and the Turkish Cycling Federation." yazıyor. Bu da sanırım lisans gerektirecektir diye düşünüyorum.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@evrenozbilen
Bahsettiğiniz yarış yalnızca MTB yarışı, zaten takvimde olan bir yarış. Diğerleri için lisans zorunluluğu yok.