Veloturk Gran Fondo

AyhanG

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Scott
Merhaba Arkadaşlar,
Sizce kısa tura CX bisikletle katılsam çok mu dezavantajlı olurum? Lastikler 700x32 yolla temas eden bölümler dişli değil sadece kenarlar dişli. Vites sistemi de Tiegra, 11/34 - 34/48.
Tşk,

Scudo

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
kısa parkur yarışı ilk deneyimim olacak nasipse, bu yarışa her yol bisikleti uyar mı? bir özelliği var mı?

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
271
Bisiklet
Canyon
Bence amaç "yolda" olmak. Her tür bisikletle katılınabilir bence.

• Beğen
Tepkiler: eren cerciz

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
Federasyon yarışlarına UCI takım formalarıyla katılınamıyor gibi bir bilgi var bende. Madde aşağıda.

"Sporcular temsil ettikleri kulüplerin formalarıyla; ferdi sporcular ise düz (tek) renk formayla koşmak zorundadırlar. Kurala uymayan sporculara start verilmez. "

Bu yarış UCI ve bisiklet federasyonu kuralları çerçevesinde düzenleniyorsa UCI takım formalarıyla katılamaz mıyız?

AyhanG

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Scott
@Edip Dinçer
Merhaba,
Route ları analiz etmek için (tırmanış, iniş yüzdeleri vs.) hangi programı kullanıyorsunuz arkadaşlar?
Metre metre eğimleri görüp önce psikolojik olarak hazırlayalım kendimizi :)
Tşk,

Tepki
35
Bisiklet
Orbea
Arkadaşlar merhaba..Ben dun lisansimi yeniledim.Aile hekimine gidip saglik raporu aldim..Zaten sol ust kosede raporun nedeni bolumunde doktor 'lisans' olarak isaretliyor.Alt kismina da bransi yaziyor..İşlem 5 dakikami aldi.Vize formunu doldurduktan sonra il spor mudurlugune gidip sicil-lisans servisinde yine 5 dakikalik bir beklemeyle lisansi yeniledim.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Bir sey sormak istiyorum, Ferdi olarak kısa 47 km katılacam insallah bisiklet formam reklamsiz olmak zorunda mi? bana e postama talimatname gönderdiler öyle bir şey yazdığını görmedim reklam yazan formayla katılsam sorun olur mu?

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@justbasicfacts

Forma üstü verilecek zaten yarışma için bu şekilde bir bilgi var sitesinde

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Cevablariniz için Teşekkür ederim

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Halen katılım yapabilir miyiz
Ben kısa parkura şehir bisikleti ile katılmak istiyorum
amacım gezi
benim çekincem sitesinde belirlenen hızın altında kalanlar yarış dışı bırakılacak deniyor
47 km yi ancak 3 saatte falan alırım diye tahmin ediyorum acaba beni tur yarış dışı sayarlar mı?
bu arada 90 km yarışına katılacaklar için şunu söyleyeyim bitiş noktası erciyes kayak merkezi olacakmış, sadecece erciyese çıkmak bile kısa parkurdan fazla bir efor sarfettirecektir

mithgor

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Can
Bisiklet
Focus
Benim merak ettiğim şeylerden biri, (kuralları vs. okudum ama ya gözümden kaçtı yada yazmıyordu) trafik kapalı olacak mı? Kapalı olacaksa kaç saat boyunca kapalı olacak?
Açık olacak ise bisikletlilere ayrıca bir şerit ayrılacak mı?

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@Ardaa

Merhaba, forma üstü verileceğini nerede okudunuz? Organizasyonda mısınız? Gran Fondo bölümünde öyle birşey göremedim...

İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@evrenozbilen

Önce okusak?

Katılımcılar ödedikleri ücret karşılığı nelerden faydalanabilir?
  • Forma: Katılımcı herkese bir adet üst bisiklet forması verilecektir.

Edit: Ayrıca katılmayacağını sanıyorum. Katılacak olsaydın formda kaç beden giydiğini seçiyorsun.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Bence de önce 'iyi' okusak. @Ardaa

O yazılan bölüm "Bisiklet Köyü Buluşması"na katılanlara verilecek. Zira "Veloturk Gran Fondo" bölümü "Katılım Koşulları ve Kuralları" bölümünde böyle bir ibare bulunmamaktadır.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@AyhanG
Amacınız yarışmak mı tamamlamak mı? Eğer yarışmaksa bu yarışta çok kuvvetli arkadaşlarımız var. Derece alabilmek oldukça zor. Amacınız bitirmekse bitirirsiniz eğer kendinize 70km üzerine 20km yokuş çıkabilmek için güveniyorsanız.

• Beğen
Tepkiler: AyhanG

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Merhaba

THY ile yaptığımız anlaşma sonucunda;
Türkiye ve dünyanın herhangi bir yerinden THY ile Kapadokya havalimanına uçan ve Kapadokya havalimanından dönen tüm bisikletçilerin bisikletleri, Kapadokya Bisiklet Festivali 2015 süresince (5-16 Eylül arasında) ücretsiz taşınacaktır. Bu anlaşma sadece THY uçuşları için geçerli, maalesef Anadolujet dahil değil.
Kapadokya(Nevşehir) Havalimanına hergün Atatürk’ten karşılıklı 3 uçuş var.