Veloturk Gran Fondo Çeşme by Carraro 6 - 7 KASIM 2021

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Veloturk ekibi her yaşta bisiklet severi 6-7 Kasım tarihleri arasında iki gün boyunca Velotürk Gran Fondo
bisiklet yarışı ile Carraro sponsorluğunda Argeus Travel iş birliği ile bir araya getirmeyi hedefliyor.

Veloturk bisiklet tutkusunun bir araya getirdiği beş kişiden oluşuyor. Sarper Günsal, Arda Türkmen, Okan Can Yantır, Berkem Ceylan, Aydın Diricanlı profesyonel iş yaşamları dışında yıl boyunca Avrupa’da zorlu yarışlara katılıp sosyal farkındalık yaratmayı, sponsor markaların desteğiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu`daki çocukları karne hediyesi bisikletleriyle buluşturabilmeyi amaçlıyor.
Veloturk Gran Fondo "Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler" projesine destek için sizleri pedal çevirmeye çağırıyor.

Veloturk hakkında daha fazla bilgi için: (link)

UZUN PARKUR BİLGİLERİ : (link)
100 kilometrelik uzun yarış, 7 Kasım 2021 tarihinde saat 08:00'da Çeşme şehir merkezinden başlar ve 1320m+ tırmanışın ardından Çeşme şehir merkezinde sona erer.

TOYOTA HYBRID KISA PARKUR BİLGİLERİ : (link)
47 kilometrelik kısa yarış, 7 Kasım 2021 tarihinde saat 09:00'da Çeşme şehir merkezinden başlar ve 630m+ tırmanışın ardından Çeşme şehir merkezinde sona erer.

Toplanan katılım bedelinin tamamı Veloturk'ün "Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler" projesine aktarılacaktır.

slider1.jpg

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonbaharda bir aksilik olmaz sa katılmayı düşünüyorum; normalleşme süreci, varyantlar falan ...
Umuyorum geniş katılımlı bir şenlik olur..

Tepki
167
İsim
Agah Sert
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mekan ve Ekip olarak Güzel bir yarış olacağını tahmin ediyorum ,
Kendimi kondisyon açısından hazırlarsam mutlaka katılmak istiyorum

bkeskin

Aktif Üye
Tepki
397
İsim
Berkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Argeus ve Velotürk mü, Çeşme'nin soğuk asfaltlarında bir de? Tadından yenmez.
💕

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kismetse bu yıl katilacagim 3 yaristan biri. Ekimde Patara 2 gunluk yaris ve Kasim sonu Belek Granfondo ile birlikte bu yil kendimi deneyecegim 3 yaris olacak insallah.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son yarışta tam finişten geçerken Messina Köpekbalığı gibi, elimle kaskımın üzerine köpekbalığı yüzgeci yapmıştım. Finişi o şekilde geçmiştim. Tam o sırada yani ben geçerken görüntüyü kesmişlerdi. :ckskc:
Neyse seyircilerden biri bu halimi görünce "Vincennnzzoooo Nibali" diye tezahürat yapmıştı.:cool:😍😘🥰
Yarış bittikten sonra bir arkadaş da yanıma gelip "Ağabey, Denizlili misin?" demişti. Ben de nereden o kanıya vardın dediğimde "finişten geçerken 'horoz ibiği' yapmadın mı" dedi. :ssrtcbya: Bakış açısı farkı bu olsa gerek:koptum:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son yarışta tam finişten geçerken Messina Köpekbalığı gibi, elimle kaskımın üzerine köpekbalığı yüzgeci yapmıştım. Finişi o şekilde geçmiştim. Tam o sırada yani ben geçerken görüntüyü kesmişlerdi. :ckskc:
Neyse seyircilerden biri bu halimi görünce "Vincennnzzoooo Nibali" diye tezahürat yapmıştı.:cool:😍😘🥰
Yarış bittikten sonra bir arkadaş da yanıma gelip "Ağabey, Denizlili misin?" demişti. Ben de nereden o kanıya vardın dediğimde "finişten geçerken 'horoz ibiği' yapmadın mı" dedi. :ssrtcbya: Bakış açısı farkı bu olsa gerek:koptum:
Parmakları tam kapatamadıysan horoz ibiği ile karışmış olabilir. :) :)

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika bir anekdot olmuş "horoz ibiği" farkı :ssrtcbya:. Hem de çok güzel bir hatıra :hrkbuya:.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika bir anekdot olmuş "horoz ibiği" farkı :ssrtcbya:. Hem de çok güzel bir hatıra :hrkbuya:.
Bu yarış 4 defa düzenlendi, ben üçüne katıldım. Üçünde de finişten geçerken köpekbalığı yüzgeci yaptım. Herkesi onlarca kere çeken fotoğrafçılar beni bir kerecik bile çekmediler. Son yarışta canlı yayın yapıldı. İnanılır gibi değil tam ben geçerken sayın @Berkem Ceylan yayını bitirdi, ki Nibali'yi de severler.
O zamanlar 75-80 kilo idim. Şimdi 100 kiloyu geçtim. Şimdi yüzgeç yapsam bu halimle millet beni camgöz yerine şişko bir orka sanar. :ssrtcbya:

urkekkobra

Üye
Tepki
2
İsim
Bekir Orhan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese iyi eğlenceler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzunda pedallayacağım inşallah, hepimize başarılar :)

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merakla bekliyoruz yorumları :) Tamda 2 hafta yıllık izin ve şehirdişi tatile denk gelince katılmadım, yoksa 2 hafta antremansız geçirip bi anda yarışa katılmak sıkıntılı :koptum:

mybikelife2000

Aktif Üye
Tepki
604
İsim
BARIŞ YILDIRIM
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar;
yarış ,çin önce şunu söyleyeyim .Diğer yarışlara göre organizasyon çok iyi diyebilirim.
Ayrıca hava da mükemmel derecede iyidi.Tabiri caiz ise limonata tadında :)
BEn kısa parkur yani 63 km de yarıştım.Tek sıkıntı ise yarışın ilk 10 küsür kilometrelerini geçene kadar oldukça mıcırlı yollardan geçilmesiydi.Bu yerlerdeki manzara harika olsa da 7.00X23 ebatındaki lastik ile yusuf yusuf olarak bu etabı geçtik.
Alaçatı Port bölgesinden sonra ara ara ( germiyan köyü bölgesi ) yine aynı durum olsa da kaza yapmadan yarışı tamamladım.
Ama yolda epey düşen yarışmacıları da gördüğümü söyleyebilirim.

Son 10 km'de ise Alaçatı - Çeşme arası otoban gibi temiz yolda son performansların aktığı yerdi.
Finish çizgisine gelindiğinde ise izleyenlerin alkışları arasında yarışı bitirmenin keyfi de bam başkaydı.

Daha sonra kumanya fişimiz ile meşhur Kumrucu Şevki'den kumrularımızı yedik.

Genel katılan seviyesine bakıldığında da ortalamanın üzerinde oldğunu ifade edebilirim.

Yalnız tek eleştirim bize birgün önce yarış kiti torbasında hediye edilen hatıra t-shirt'ü olacak.
Dizayn olarak çok güzel olmasına rağmen rengi berbat.
Kimse o t-shirt ile gezmez.( bu benim fikrim; en azından benim için böyle )

gördüğüm en kötü renkli t-shirt .( net söylüyorum bunu )
rengi biraz b*k renginde ( özür dilerim )

HErşeye rağmen projenin amacı vardı.
Evet 230 TL verdik ama değer
Neden ?
'Bir çocuk gülerse dünya güler ' projesinde çocuklara bisiklet sahibi olma fırsatı bu projenin teması ...

Benim için sezon finali idi.
Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

1636350239082.png

1636350256659.png

1636350292621.png