ve o an geldi

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
üç yıldır yemeden içmeden beklediğim o an geldi yol yarış bisikleti alacağım bütçe 7 milyar
canondale supersix rival
trek madone 6.9 project one /rival
sizce hangisi yada başka ne alınabilir?
teşekkürler.

Scudo

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Ikiside guzel, deneyip almak en iyisi bence. Birde fiat olarak cok ucurum var. Super6 Rival Amerika fiati $ 2,649, Rival ve en ucuz jantli 6.9 Project One yaklasik $ 5K. HI MOD Super6 Rival ile satilmiyor kadro alip toplamak lazim ancak o zaman fiat olarak ayni kategoride olabilirler. Dedigim gibi ikiside super, zor bir secim seni bekliyor.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
bütçe süper ama bide scoot lara bi göz at yok dersen trek ler genel olarak sorunsuzlar.canondale hakkında hiçbir fikrim yok.
iyi bayramlar.
mesela:(link)
-Scott 2010 Addict R2

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
valla özgür abi amerikada fiyatlar ucurumda burda biri altı bucuk dieri yedi milyara geliyor.scottlara baktım ancak gecen paris turunda catır cutur kırılan scottlar gördüm mutlaka baska aksaklıklar olmustur olmustur ancak ısınamadım scotta specialized s worksler hakkında b bilgisi olan fiyat performans acısınpaylasablrse cok mutlu olurum ayrıca duyurulur ikinci elde satmayı düsünenn varsa ilgileniyorum
Tesekkürler

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
kafa karıştırmak istemem ama
sevgili abidin kardeşim almanyada şöyle bir şey aldı
karşılaştır
(link)
nakit 950
gümrükde kdv düşünce 850e gelmiş oldu

(link)

7000 bütçe akıllara ziyan
Hayırlı olsun

• Beğen

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
yanlış anlamayın ama 7000 tl çok uçuk bir rakam sanki.o kadar bütçem olsa 1500 tlye bir ht mtb 2000 tlye de bir yol alsam mesela :) geriye daha çok kalıyor ona da bir fs mtb,yine para kalır :) yani demek istediğim 7000 tlnin hepsini bir bisiklete bağlamak bilmiyorum bana biraz tuhaf geliyor :)

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
arkadaşlar abartmayalım iyi bir yol bisikleti için 7000 tl uçuk rakam değil, ya sizin yol fiyatlarından haberiniz yok yada beklentileriniz çok alt seviye ürünlerde bence gayet normal bir rakam,hele profesyonel olarak düşünülürse bu rakam az bile gelir,amacım hiçbirşeyi veya kimsenin fikirlerini küçümsemek değil bunu özellikle belirtmek isterim,ayrıca herkesin yorumlarına saygı duyarım,
bu konu hakkında benim görüşüm böyle,

umarım en iyi bisiklete sahip olursunuz.

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
belki geotech sevmeyen olabilir ama bence geotech carborace bak bi.sana en uygun fiyat hangisiyse ordan alırsın.
(link)

(link)

ya da campy süper recordlu bisiklette toplayabilirsin bence toplamak daha iyi gibi 12 li campy nin ne zaman çıkacağını araştırabilirsin sana uygun bi tarih ve bütçedeyse onla toplarsın olmadı 11 li campy ile o da olmazsa bence sram red.

• Beğen
Tepki
29
Elbette çok daha pahalı bisikletler de var ama bence bisiklete 7000tl ayırabilen birisinin seviyesinde kafanın daha net olması lazım. Her zaman teknik detaylar sorulabilir ama hangi bisikleti tercih edeceğinizi bilemiyorsanız belki de o kadar para ayırmanıza gerek yoktur. Yanlış anlamayın; sadece pahalı bir hata yapmamanız için dost uyarısı benimkisi.

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
@Özgür Budak

HAKLISINIZ BU KARARIN ÇOKTAN VERİLİP HEDEF BELİRLENMİŞ OLMASI GEREKİRDİ.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ben senin yerinde olsam;
Öncelikli olarak bu modeli almak için pazarlık ederdim.Tarmac SL3 bence piyasada ki en iyi kadro şu an.
(link)
Olmadı; Bu kadroyu alıp Üzerine Rival set ve güzel bir jant seti ile toplayıp güzel bir bisiklet elde ederdim..
(link)

Kadro(+maşa,sele borusu,furç): 1800€
Rival set: 720€ (Arka/ön aktarıcılar, Kollar, aynakol, fren bacakları+orta göbek+zincir+ruble)
Jant seti: Mavic Ksyrium Elite / Duraace 7801 SL 700€
Yukarıdaki fiyatlar liste fiyatları, Rival set ve jant setinden iyi ihtimalle %10-15 indirim şansınız olabilir ki bu durumda gidon, boğaz, sele, dış ve iç lastikler için yaklaşık 600-700€ bütçeniz kalıyor. Bu durumda bu parçalarıda mümkün olduğunca hafif karbon modellerlerden tercih edebileceğinizi düşünürsek tatmin edici bir bisikletiniz olur sanırım :)

Kadro: Specialized S-Works Tarmac SL2 [white paint] 52 cm 1010 g
Maşa: Specialized S-Works FACT monocoque carbon fork [already cut] 360 g
Sele Borusu : S-Works SL, FACT carbon w/ Zertz insert, 27.2mm 200 g
Sele Kelepçesi: S-Works CNC alloy binder, 32.6mm clamp 35 g
Furç: Cane Creek 92 g
Duraace jant seti: 1580gr Mavic Jant seti: 1550gr
Rival Set: 2220gr
Gidon: Ritchey Superlogic Carbon 200gr
Gidon boğazı: Ritchey WCS matrix carbon 110gr
Sele: Selle Italia SLR 135gr
Lastikler: Schvalbe Ultremo R1 360gr
İç lastikler: Continental race Light 28" 80x2=160gr

Bu parçalarla bütçenizi aşmadan sanırım 7000gr'ın altına inilebilecek bir bisiklet toplamak mümkün.. Tabi unuttuğum şeyler olabilir veya bütçeyi biraz aşıyorsa parçaları biraz daha düşürebilirsiniz..

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@cparlakgul

Sanirim senin bahsettigin urunu nette gordum ama o Super6 HI-Mod degil, o gordugun Super6'e Madone'nun 5.1 serisi karsilik geliyor. ( Rival set) Eger 7'ye Turkiyede 6.9 alabiliyorsan kacirma :))

Spec Tarmac listeye eklenebilir agresif kadro sinifinda. Bazi arkadaslar onceden karar vermeli demis ama genelde insanlar son dakikaya kadar secim yapamiyor, seni anliyorum, kolay gelsin.

• Beğen

samed akman

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Specialized
Yurt dışından alışveriş imkanınız yoksa Türkiye şartları için d.berkay arkadaşın dedikleri gayet makul ve uygun. Kadronun indirimde olması da avantaj.

Super6 Hi-mod Madone 6.9 ve S-works kadrolar tartişılmaz fakat memleket şartlarında 7000 liranın oldukça büyük bir miktarını vergi olarak vereceğinizi unutmayın.

Bu benim fikrimdir: Memlekette en adi çelik ve aluminyum borulardan uyduruk bisikletler üretilip, bisiklet lüks nesnesi olmaya devam ettikçe bisikletlere ederinin üzerinde miktarlar vermeye devam edeceğiz. Kimse kusura bakmasın, 7000 lira süper hafif ileri seviye bir bisiklet için çok miktar olmayabilir fakat 7000 lira verip de madone 6.9'a rival set takmak hiç mantılı gelmiyor. "Yerli satıcı ve üreticiler ne yapsın kazanmasınlar mı?" diyebilirsiniz, umarım ileride herkes kazanır ve güzel bisikletlere bineriz.

Neyse çok uzatmadan :rolleyes: , verdiğiniz bütçeyi tek bir bisiklete yatıracağınızı düşünerek en azından bir Dura ace ya da chorus set almalısınız iyi bir kadronun üzerine tabi bence. Yerinizde olsam egzotik markaları da ararştırırım. Birsürü teknoloji harikası ve büyük markalara göre oldukça uygun fiyatlı kadrolar mevcut(ne kadar edinemekse de seçenekleri incelemek lazım diye düşünüyorum). Umarım istediğiniz gibi bir süper alet edinirsiniz.

Birkaç örnek:
Alman üreticiler
(link) (benim favorim)

(link) Bikes&objekt3=Fascenario 0.6

(link)

Kanada ve amerika

(link)

(link) (biraz uçuk fiyatlı bunun nedeni kişiye özel kadro üretmeleri)

(link)

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Bence yarisa katilmayan birisi icin 105 veya Rival set gayet yeterli. Trek P1 projesi ile bircok kadroyu 105 ve Rival set ile satiyor. Gelecek senenin sonunda 105 ve Rival setli Hi-Mod Supersix lerin cikacagida soyleniyor Trek'in ust siniftaki satislariyla rekabet edebilmek icin. Eminim onuda S-Worksler takip eder. Burada hafta sonu savascilari denen kullanicilar genelde en ust kadroya orta sinif veya giris seviyesi ekipman takiyor, oldukca yaygin bir kombinasyon.

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Sdweer

Sdweer güzel bir noktaya parmak basmış. Mesela verdiği linkteki Van Dessel Rivet kadrolu bir bisiklet var elimde. Bununla ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. Şans eseri denk gelmişti bana. En başlarda iyi bir kadro aldığımı düşünüyordum ama kullandıkça ve de Cannondale Hi-mod ve Specialized SL2 ile birazcık sevişme şansına erişince :) ne kadar mükemmel bir kadroya denk geldiğimi farkettim. Mesela bu kadro Colnago EPS yada Look 595 lere benzer bir şekilde boruların birbirine yapıştırılması ile üretiliyor ama görüntüde tıpkı bir monokok kadro gibi. Böyle olunca gücün bindiği bölgeler daha farklı ve daha kalın malzemeden yapılırken üst ve alt borular yine farklı malzemelerden ama olabildiğince ince tutulabiliyor. Yine ortaya 1000 gr. lık bir kadro çıkıyor ama bu ağırlıktaki monokok kadroların çok büyük bir kısmından daha sağlam ve rijit oluyorlar.

Speciazlied SL2/3, Madone 6 serisi, Giant TCR Advanced SL ve Cervelo R3 gibi modeller bence üç aşşağı beş yukarı aynı ayardalar. Bunlardan herhangi birini alınabilir ama Colnago EPS gibi bir makineyi uygun bir fiyata bulabilirsen hiç şüphesis daha iyi bir seçim olur. Ya da ebay'den uygun bir fiyata özel üreticilerden birinin kadrosunu mesela Van Dessel Rivet bulursun. Pedala bastığında yukardaki markaların çoğundan daha iyi bir seçim yaptığını anlarsın.

Bütçeni öncelikli olarak iyi bir kadro ve aerodinamik hafif bir jant setine ayırmanı öneririm. Malzeme olarak Campy Chorus olabilir, Record veya SuperRecod'a çıkmana hiç gerek yok, parayı jant setine sakla :) Campy istemezden DuraAce olabilir.

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
öncelikle yorumlara tesekkür ediyorum saygı duyuorum.ancak 4 yıl yemedim icmedim birktirdim bir tane dag bisikletim trek 6500 bir tane sehir bisikletim fx 7.5 var. Ama bu hastalık ve alıpta duvara asmıcam para makul bence
İyi bir yol bisikleti icn uygun marka model kafamda belliydi trek 6.9 ancak soriyim dedim degerli forumun fikrini aliyim dedim.degerli yorumları icn herkese tesekkür ederim. Ama konu en iyisinin en iyisini almakta yemedim icmedim koydum kafama bütce bu zamanı geldi

samed akman

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Specialized
@Güney Tuncer

Güney senin bisikletini satılmadan önce kısa bir süre denemiştim. Gerçekten iyi seçim. Kadro ve Chorus setle beraber oldukça konforlu ve rijit bir aletti. Akıyodu aslında :).

Elbette tercih meselesi fakat kendi adıma milyonlarca insanın alıp zengin ettiği bir firmanın bisikletinden ziyade egzotik bir bisiklete binmeyi tercih ederim. Rivet gibi bir alette mesela üretici bisikleti satabilmek için illaki teknolojik bir yenilik ya da eşsiz bir estetik unsur ekliyor bisiklete. Buradaki bisiklet seçimi konusuyla alakasız belki ama siz de hiç gelişmeyen hatta başlamayan yerli tasarım ve üretim bisikletin eksikliğini hissetmiyormusunuz? Tamam belki çok büyük bir market yok ama su borularından bisikletler yılda yüzbinlerce satıyor. Memlekette karbon fiber bile üretiliyor artık (link) umarım deli girişimcinin biri asya ve dünya pazarını takmayıp egzotik kadrolar üretmeye başlar biz de onlara bineriz:in: .

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Ben size kesinlikle Specialized Tarmac öneririm. Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Diğer firmalara göre biraz pahalı. Ama kesinlikle değer :)

(link)

sezai arabacıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
114
Bisiklet
Cannondale
size bir tavsiye delta bisikletin ikinci el sitesinde bir arkadaş cannondale full carbon yaol bisikletini satıyo sıfrı 7800 tl olan bisikleti 6000 gibi bir fiyata verio ve bisiklet 2010 model bende aynı aynı arkadaştan mtb almıştım çok kaliteli bisikletleriş var ve sadece koyacak yeri olmadığı için satıyo bisiklet full carbondur ve sadec 500 tl ye look carbon boynunu takmış ve 600 tl değerinde trainer verio ilglenirseniz irtibat kurmanıza yardmcı olabilirim bisikleti incelemenizi tavsiye ederim