v-fren mi hidrolik mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aradım konuştum istediğimden yokmuş gidip kendim karar vericem :) lapierre yi nasıl bilirsiniz fiyatları yazmıyor nette merak ettim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bugün sabah bisikletçiye gittim.ghost se 5000 alıcaktım baya pazarlık felan ettik sonra bi bisiklete o kadar para verebilecek lüksüm yok felan dedim içimden.bianchi tdl-1300 aldım 800 e.biraz tur attım şehir içinde hidrolik frenler bi başkaymış :) akşama gelicek yazarım nasıl olduğunu.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahmet koz

Hayırlı ugurlu olsun. Kazasiz belasiz icinize sinerek pedallarsiniz insallah :)

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun güle güle kullanın.

Tepki
8
butceni 950 civarina cikarabilirsen bunu pesin 960 taksitli 1000 e alabilirsin (link) sram x5 set suntour xcr masa avid juicy 3 hidrolik freni var siddetle oneriyorum

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Can sıkıntısından frenlere bakarken bu konuya rastgeldim. Yorumları okudum kendi görüşümü de belirtmek isterim. Disk fren V frenden daha ağırdır. Ama (hidrolik) disk frenlerin daha performanslı olduğuna inanırım. MTB olarak hepimiz dağa bayıra çıkıyoruz. Ama çamurlu yağmurlu bir günde sürmeyecekseniz, bu tarz topraklara girmeyecakseniz V fren kullanabilirsiniz. Ama dediğim yerlere girecekseniz V fren açıkçası işlevsiz kalır. bir işe yaramaz. Fotoğrafa bakarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. :)

(link)

• Beğen
Tepkiler: suat akman

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sertan.Zaim
Serkan abi konuyu okuyordum da hakikatten 1996 model bianchi xc serisi tam olarak modelini bilmiyorum bir bisikletim var eski tipli v fren şuan hidrolik kullanıyorum geçen bir süreyim şunu dedim fren kolları gerçekten de kuru tahta gibi

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hakan ÇELİK

Supeeer! Merak ettigim lastikler bu haldeyken yol tutusu nasil sagladin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konuya denk gelmişken bende şunu söyleyim, hd fren tabiki daha güçlü frenleme yapar fakat kaliteli bir v fren pabucu alıp iyi bir ayar yaparsanız v freninde hd den farkı kalmaz, şahsen ben şuan öyle bir ayar yaptımki anında durabiliyorum.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Disk ağır ve pahalıdır ama daha hassas ve sağlamdır akort ayarı bozulsa bile sürtme yapmaz ve bisileti daha seksi gösterir.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@suat akman

12 kilo bisiklet bu yoldan sonra belki de 20-25 kg :p olduğu için tabiki zorlandım. :) Ama genelde 210 metre rakımdan aşağıya doğru indiğim için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İşin en güzel yanı pıtraklı yola girdim ama lastiklerim patlamadı çamurdan dolayı. :D

• Beğen
Tepkiler: suat akman