Uzun yol yapan yol bisikletçileri

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Ankaradaki yol bisikletçi arkadaşlar havalar çok güzel gidiyor böle havalar önümüzdeki günlerde bir daha bulunmaz uzun yola tura çıkan arkadaşlar varsa iletişim kursun lütfen:)))

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Selim Bey ,bisikletiniz çok güzel gözüküyor . Bir büyük resmini koyar mısınız buraya?

hanifisari

Aktif Üye
Tepki
86
ben adanadayım
benim kafamda 1-2 plan var
istersen görüşelim
yoksa tek çıkacagım

Taylan A.

Aktif Üye
Tepki
215
nasıl bi tur düşünüyorsunuz..hafta sonu birkaç saatlik tur mu, yoksa şehirlerarası tur mu?

Z

zyunusemrekucuk

Misafir
Amatör birisi için, kaliteli bir fitnes bisikletle 48 saat içerisinde 240 kilometrelik (120+120) mesafe sağlık açısından sakıncalı mıdır?

5 yıldır aktif olarak bisiklet kullanıyorum, en uzun turum 35+35 kilometre, boyumdan 15 kilo fazlam var, sağlık sorunum yok, bisikletim sürüş için uygun durumda.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amatör birisi için, kaliteli bir fitnes bisikletle 48 saat içerisinde 240 kilometrelik (120+120) mesafe sağlık açısından sakıncalı mıdır?

5 yıldır aktif olarak bisiklet kullanıyorum, en uzun turum 35+35 kilometre, boyumdan 15 kilo fazlam var, sağlık sorunum yok, bisikletim sürüş için uygun durumda.
Bisiklet tabiki önemli fakat 48 saatte bahsedilen mesafe amatör bir bisikletçi için güle oynaya katedilecek mesafe(sağlık sorunu olmadığınıza istinaden) kilonuz etki edermi kesinlikle edecektir ama engelmi değil (5 yıldır sürüyorum dediğiniz için)ilk defa bu rakamlar sizi yoracak tabi ama 48 saat içinde iyi bir dinlenme süreciniz olacak yani aksilikler olmazsa 1 saatte 20 km yol alıp 1 saat dinlenseniz bile gündüz rahatlıkla 140 yapar akşam uyuma imkanı bulacaksınız....
Bu arada yolun ve havanın şartlarına ek olarak rotanın eğimini hesaba katıp 20 yapmaz ortalama 15 yaparsınız yada daha iyi performans yakalar +5 km daha iyi bir avg yakalarsınız o da sizin kondisyonunuza bakar ... Her halükarda o mesafe alınır ama dediğim gibi herhangi bir sağlık problemi olmadığını varsayarak söylüyorum,
Sonuç olarak Allah göstermesin kaza bela yaşamazsınız dediğim gibi 2 gün için pekde yapılamayacak mesafe değil....

sahrana

Daimi Üye
Tepki
575

Bence ilk seferde böyle uzun bir tura çıkmayın,her sürüşte mesafe uzatın,sadece performans ile ilgili birşey değil,uzun mesafe bisikletçiliği farklıdır, hertürlü ekipman yanında olması lazım,tamir aletleri, sağlık kiti,kendinizi korumak için caydırıcı ekimpana dahi ihtiyaç olabilir, ihtiyaçlarınızı belirlemek için dahi belli bir tecrübe edinmeniz gerekir bence.