uzun yol için bisiklet!!!

Tepki
1
Merhabalar arkadaşlar 2 gündür bu forum sitesinde bir çok arkadaşın yorumlarını okuyorum. bugun siteye üye oldum ve amacıma yönelık bisiklet tercihinde zorlanıyorum.
Uzun yola dağ bisikletiylemi çıkmak daha mantıklı olur yoksa şehir bisikletleriylemi kimi arkadaşlar dağ bisikletleriyle çıkma planlarından ve bu model bisikletlerle ilgili bilgiler istemiş kimileri şehir bisikletleriyle.
şunu belirteyim, 2 yıldır bisiklet kullanmayan birisiyim ve uzun zamandır bisikletle uzun yol seyehati yapmak istiyorum bisikleti aldıkdan sonra kafamda 3-4 ay boyunca antrenman yapacak 10km gidiş dönüşden 100 km gidiş (1 gece konaklamalı) kadıköy- ağva rotasına kadar bir antrenman rotasına kadar planlar yaptım asıl hedef ise istanbuldan fethiye mercedes in sitesindeki rota planlamadan gideceim noktalarla 895 km lik bir rota cıkardım ve tabı buna ekstra olarak o sehirlerdeki kasabalarıda eklersek ortalama 1000 km lık bir yol sizce nasıl bir bisiklet almam gerekir böyle bir rota için bisiklet için 600 TL belki biraz zorlarsam 750 TL kadar bir fiyat düşünüyorum. bu fiyat aralıklarında tecrubelerinize sığınarak yardımlarınızı beklıyorum şimdiden çok teşekkurler.

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.963
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Marmaris-Bodrum, Samsun-Sarp ve İzmir-Bodrum turlarını 26" Bianchi ile yapmış ve geçen hafta Giant X-Sport almış, bu konuda da uzun zamandır araştırma yapmış biri olarak 28" tur bisikletlerinin (ön amortisörlü) amacınıza daha fazla uyacağını düşünüyorum.
Benim ilk baktığım Corratec X-Vert Cross'tu'di. Fiyatı da 600 € civarındaydı. Şimdi Delta'nın sitesinde de Geotech Life Acera gördüm. 620 TL .

Ayrıca Merida'nın, Marin'in de bu sınıfta uygun modelleri var.
Detayları Kaçkar'ın, Delta'nın ve diğer firmaların sitelerinde (tur bisikletleri bölümlerinde) bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Çağıl ŞEN
Tepki
1
Teşekkürler five.
Geotech model olarak güzel gibi fiyatıda tam bana göre yardımın için teşekkürler. bu modeli kullanan varsa bu model hakkındaki görüşelerini söyleye bilirlermi yada baska modeller önerebilecek olan arkadaslar olursa sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: five
Tepki
1
Giant CRS 4.0 330 €
Marin Kentfield(kaçkar bisikletin sitesindeki 409 avro luk model biraz aşar beni ama )

Geotech Life Acera 620 TL
Trek FX 7.0 (2009)340avro
Geotech Life 28 --299 avro
ve bunların ıcınde en alakasız olarak ÜMİT 28 SUPERİOR 360 TL lik fiyatıyla

arkadaslar bu modeller hem keseme hemde göz zevkime uygun modeller varsa tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
o fiyata 2008 Kron xc1000,Sedona Borla-711V Ve Salcano Astro-Alu ya bakmanızı öneririm :)

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
@>>ErDeM<<

arkadaşın baktıkları 28'' lik bisiklet sizin tavsiye ettikleriniz 26'' bisiklet bilmem dikkat ettiniz mi

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
ben de bu tip bir uzun yol planı için tur bisikleti yapma planındayım şu sıralar.

kafamdan geçen cro-moly güzel bir 28" tekerleklere uygun kadro edinip üstüne keyfime sabit maşalı göre, sabit maşalı, yol bisikleti gidonlu bir alet kurmak. bagaj yükünü taşıması, kırılma durumunda kaynak yapabilecek yerin her yerde bulunması ve çeliğin özelliğinden kaynakli titreşimlei daha iyi emmesi gibi sebeplerle buna yoneldim. neticede agirlik da çok onemli olmayacak, +2-3 kg eklemek sorun değil +15 kg bagaj zaten taşinacaği için.

belki güzel bir kadro bulursanız bu alternatifi tercih edebilirsiniz. onun dışında scott sportster serisi de çok güzel bu amaç için.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@>>ErDeM<<

Ben de bunları kesinlikle önermem.

@Mithrelios

Çok çok iyi fikir. Yol bisikleti gidonu, alternatifli tutuş imkanlarından dolayı, düz gidona göre uzun yollarda eller açısından çok daha iyi, hele de maşa sabit ise. Çelik hakkında söyledikleriniz de kesinlikle doğru ve bence sabit maşalı olduğundan 2-3 kg gibi bir fark da olmaz. Amortisörlü, aluminyum bir bisikletle hemen hemen aynı olur.

Scott sportster de iyidir tabi :)

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
çok güzel zevkli bir o kadar da maliyetli olur ayrıca gövde işi cro-moly için şans meselesi aluminyum bir gövde bulmak daha kolay olabilireski bisiklet arayacaksınız sahibinden satış yapan sitelerden bulacaksınız boya vb çok işi olur zaman alır ama kendi emeğiniz olacağından değerli olur
yol gidonu kullanırsanız v fren kullanmayacaksınız demektir ya kaliper ya da cantilever fren kullanacaksınız
ama unutmayın bu süreçte sitede birçok kişi size yardımcı olur
bunları üç tane 28'' lik bisiklet toplamış biri olarak yazıyorum. ikisi düz gidon biri yol gidonu ki bu benimki diğer ikisini sattım

• Beğen

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@felis911

Bu tip bir kadro bulmak için gerçekten aramak gerekiyor.
26" bir tur bisikletinde yol gidonuyla v-fren kullanıldığına da şahit oldum. Bir de bazı tur gidonlarının şekli yol gidonlarına göre daha geniş, yayvan oluyor; boynuzlar hafif dışarı doğru açılıyor.

Tepki
1
bu durumda ben hazır bisikletlere yoğunlassam daha iyi :)

Trek FX 7.0 (2009)340avro
Geotech Life 28 --299 avro
Giant CRS 4.0 330 €

bu modelleri kullanan arkadaslar varmı aranızda bu üçü arasında secım yapıp(önerileriniz doğrultusunda) 15 gun ıcınde alacağım tavsıyelerınızı beklıyorum.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
ilk tavsiyem öncelikle bisiklerileri kıyaslamadan bir ön görüşme yapıp satıcının elinde kendinize uygun boyda var mı bir sorun belki kendiliğinden elenen modeller olacaktır
ikinci tavsiyem enuygun giant bence çünkü ne marka ve ne model alırsak alalım bir çoğumuz bisiklete yeni birşeyler almadan duramıyoruz çok yüksek bir bütceniz yoksa ben bunları öneriyorum
kolay gelsin

• Beğen

Hakan BULUT

Aktif Üye
Tepki
7
hocam scott un aspect serisi olabilir fiyatlarıda su an indirimde galiba.hem ek vida yerleri var ek malzeme montaj etmek için.ön amasütörlü bir bisiklet alıcakssanız kiltlemeli olmasına dikkat edin.hayalerin peşinden koşmak güzeldir

• Beğen

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Tur bisikleti olarak Giant CRS güzel. Ama Türkiye şartlarında yolları kötülüğü malum kasis çukur bolca karşılacağınız bir durum. Ön amortisör olmasa daha iyi ancak, çukurlar ve kasisler aşırı rahatsız edecektir. Eğer tur yapacağınız yollar düz ve çukursuz ise köy yollarına da girmem derseniz Giant CRS harika. Ama aksi halde Geotech Life daha mantıklı gibi.

• Beğen