uzman bisiklet öğretim merkezi

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye dışında tabi ki bu yer, belki ülkemizde de vardır belki, çocuklara uzman kontrolünde bisiklet sürmeyi öğretiyorlar. Her öğrenci tipine göre türlü türlü bisikletler var. Kimisinin ön lastiği enine ve kalın; kimisinin ki de arka lastikleri geniş. Güzel bir aktivite.

ilgili site:

(link)

örnek resimler:
http://www.losethetrainingwheels.org/images/site/dual-tandem.jpg
http://www.losethetrainingwheels.org/images/site/elaineddt2.jpg
http://www.losethetrainingwheels.org/images/site/P1010008.jpg
http://www.losethetrainingwheels.org/images/site/illinois%20happy%20campers.jpg
http://www.losethetrainingwheels.org/images/site/doubleroll.jpg

diğer başlıklarda epeyce ilginizi çekecek resimler var. Değişik bisiklet modelleri için güzel bir örnek teşkil ediyor.
Herkese keyifli günler.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç
Scudo

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
çok güzel konu abdullah .. teşekkürler ..
gelişmişlik bu olsa gerek .. niçin bizde de olmasın ;) . .

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
@Hasan Hakan Koç

Eminim ki bir kaç asır sonra bizde de bu uygulama başlayacaktır.Lakin biraz beklemek durumundayız diye düşünüyorum.

Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence buna gerek yok.Düşmenin verdiği acıyı bilmeden bisiklet sürmeyi öğreniyor resimdekiler.
Başlarına ne gelebileceğini bu işe başlarken öğrenseler bence daha iyi olur

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
@simplonmurat

kesinlikle katılıyorum dünyada uzay araçları ve uçan bisikletler çıktığında 2100 lerde bizde bu uygulamaya geçeriz..
teşekkürler paylaşım için

• Beğen
Tepkiler: simplonmurat
Tepki
3
@hu_handan
İlk defa bisikletle ilgili yorum yaptığınızı gördüm sayın hu_handan. Ne diyelim, daha nicelerine.

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
@Orbea

Sayın Orbea
ortaya atılan her konuya ilgimi çekmediği halde yada bilgim olmadığı halde yorum yaparak gereksiz kirliliğe neden olmak tercihim değil (atalarımız 2 dinle 1 konuş demişler) ve artı olarak benim yorumlarımı takip ettiğinizi ve özellikle bisikletle ilgili konularda katılımımı beklediğinizi bilseydim bisiklet üzerine daha fazla yorum yapardım. İlginize teşekkürler...

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizde eğitim ve öğretim anlayışı çok farklıdır diğer ülkelerce ve çocuklarımızda cevherler saklı bir durumda bulunmakta. Belki de ülkemizde bunlara gerek olmadığı için yapılmamıştır. Yabancıları eğitimde, kültürde üstün görürüz ama nedense bizi halâ geceyarısı ekpresindekiler gibi sanmaktalar, İran halkı gibi hayat tarzları vardır diye bilmekteler.
Fatih Terim'in kızının saç-göz rengini İtalyanlar görünce şaşırmışlar. Sizde sarı saçlılar, mavigözlüler oluyor mu diye. Nerdeyse bizi Sudanlılar gibi bilecekler :D

2100-2200 yılında olur gibi demelere hak vermemek elde değil ama üzücü de. Küçümsetmek yanlış olur kendimizi.

Yoksa kıyafeti üstünde ütüleyen, "please push the any button" diyince klavyede "any button" yazılı tuşu arıyan insan toplulukları asla memleketimden çıkmamıştır. Konu çok dağılacak ama bu topikten şunu anlamamız lazım:

Yabancılar en ufak işin bile eğitimini veriyor, çocukken işi disiplinler bütünüyle verip kişisel eğitimi, benlik bilincini, değer verildiğini hissettiriyor.

Bu eğitimin verildiği yerde de bisiklet kullanan kişilere de değer verilir arkadaşlar. Bu bence çok önemli değil mi? Haksız mıyım?

Ben kütüphaneciyim, bisiklet süren kütüphaneciyim ve ülkemde bisiklet de, kütüphaneciler de kıymetsiz maalesef.

Kıymetli profesörümün dediği gibi" Amerikan çocukları, Türk çocuklarının yanında geri kafalı ama çalışma bahsi oldu mu bizden tembeli yok. Çok ders çıkarılacak laf var.

İlerde belki böyle bir işletme açarım yazlık bölgelerde. Turistlerin çocuklarını eğitiriz, ülkemiz çocuklarını eğitiriz.
HErkese saygılar, sevgiler.

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
valla süper.temeli iyi atmak bu olsa gerek.teşekkürler abdullah...

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
@kata

niye ben 20 dk içinde öğrendim ,hemde bu sene :)
hemde hiç bilmiyorken..hemde hiç düşmedim :)

sevgiler

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@nazz

Nedenini inan ki bilmiyorum :eek: :eek: :eek: Herkesin yetenekli olduğu bi şey vardır...........

Ben küçükkken öğrendim ve çok düştüm :( :( :( :( Gerçi bunun nedeni beyinciğin henüz yeterli gelişmini göstermemiş olması nolabilir............

Bence düşmenin verdiği acıyı tatmak şart.Böylece düşme korkusu da gelişir.Paranoyak olmalı herkes demiyorum ama tedirginliği yaşamalı....................................................

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
benim bu konuda bir sorunum var ne yazık ki ,
bir kez düşsem bir daha uzun süre kullanmam biliyorum..
geçenlerde yaptıgım küçük bir kaza yüzünden,direksiyonada geçemiyorum..:(

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun.Üzüldüm yaaa

O yaşadığın kazayı unutarak yada tamamen silerek , yaşadığın korkudan kurtulabilirsin.....Kolay değil gerçi bunu yapmak.NLP 'yi yada hipnozu kullanman gerekiyor............

Bende bazen yaşadığım kötü deneyimler yüzünden soğuyorum yaptıklarımdan......:( :( :( :( Herkesin başına gelebilir.............:( :( :( :( :( :(

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
@kata

hipnoz bir defa denedim, ama anlamadım birşey..
gerçekten inanıyormusun sende? ben tekrar iyi bir uzman tarafından istiyorum...

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tabi inanıyorum.Bana hiç yapılmadı ama yapılan birini biliyorum.Şu andada çok rahat.Herkeste başarıyla uygunamıyormuş okuduğum kadarıyla.
Şimdide bi arkadaşım tedavi için haftaya antalyaya gidecek.Gidip gelsin yazarım sana nasıl geçtiğini.Tabi ne yapıldığını hatırlarsa :):):):)

Sende , bence bi defa daha dene.Korkularla yüzleşmek herzaman etkili olmuyor.Acı acıyı unutturur mantığı tutmuyor yani her zaman.

Bazen bi reset çekmek en güzeli :) :) :) :) :) :) :) :) :)