Uyku tulumu önerileri

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Ağustos ayında -20 dereceli uyku tulumu satın aldım. 5 gün önce de tura çıktım uyku tulumu 5 derecede üşütüyor. Ne yapmalıyım? İade etsem ki zor aynı paraya alabileceğim uyku tulumu 10 derecelik. Bunun içine ekstradan elyaf koyabilir miyim? Decathlondan aldığım 20 derecelik uyku tulumu ile kullansam işe yarar mı? Ucuza alabileceğim -20 derecelik uyku tulumu var mı?

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@GagarinlerinYuri

Öncelikle ilan ve iddia ettiği konfor sıcaklığını vermeyen ürünün marka modelini teşhir edin, herkes öğrensin. Konfor ve ekstrem sıcaklık değerlerini birbirine karıştırmadınız, değil mi?
Tulumdan daha iyi ısıtma verimi için içtulum diye satılan ince ürünlerden alabilir, veya benzer fiyattaki yazlık çok ince bir tulum daha alabilirsiniz. İç içe iki tulum tek tulumdan her zaman daha iyi ısıtır :)

pikehunter

Üye
Tepki
2
İsim
hüseyin
Bisiklet
Cannondale
1. Uyku tulumu çarşafı kullanabilirsin 3 derece fark eder hemde uyku tulumu temiz kalmış olur
2. Şişme mat izolasyonu olandan varsa iyi bir mat kesinlikle üşümez

• Beğen
Tepkiler: GagarinlerinYuri
Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul için 4 mevsim yetbilecek bir uyku tulumu ama Bolu için değil tabiki :) Bisikletçiler için güzel bir uyku tulumu var onun videosunu da çekip buraya atacağım bu tanıttığım ormanda yazın gece titreyen arkadaşlara göre bir tulum

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün yazmıştım bugün çektim attım bu yaz zamanı bu tulum sizin işinize yarar ;)

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
arabayla gittiğim kamplarda kullandığım uyku tulumu husky anapurna yı şiddetle tavsiye ederim.bisiklet için ise lafuma liğhtway 35 kullanıyorum(küçük ve hafif olduğundan) .askeri malzeme satan firmaların ürünlerine güvenmeyin.(- 55 derece 100 tl gibi) .doğu anadoluda donarak şehit olan iki babayiğiti hatırlayın.

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67

Alperkilic

Üye
Tepki
18
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Husky Anapurna -28C Uyku Tulumu

• Aşırı Soğuk Testi: -28°C
  • Düşük Rahatlık: -19°C
  • Yüksek Rahatlık: -12°C

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eski bir uyku tulumum var -15 derece kampta kullandım çok bir sıkıntı çıkarmadı. Fakat bisiklet ile kullanmaya kalktığımda baya bir büyük sırt çantası kadar büyüklüğü var. Biraz araştırma yaparken şu ürünü buldum (link) almayı düşünüyorum nasıldır, önerir misiniz ? Naturehike markasının uyku tulumu ile hemen hemen aynı fiyatta ve torbalanmış boyut olarak 34 x 16 cm yazıyordu. Onun için aklıma yattı. Birde bu kutupayisi sitesi ve mağazası için neredeyse hiç olumlu yorum yok. Aynı üründen 153 lira fiyatlı olarak FLO'da buldum. (ayakkabı mağazası)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@MakRo Flo güvenilir bir firma, bildik yerden almak daha mantıklı. Ancak 34x16 büyük bir hacim. En azından decathlon'da satılan uyku tulumu sıkıştırma torbasından alıp hacmi yarıya indirmeni öneririm.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yazlık bende bakıyorum tulum. Sadece yazın kullanacağım için + 10 ; +20 derece yeter sanırım.

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
@MakRo
Toplam ağırlığı 800 gr olan elyaf dolgulu bir uyku tulumu için -8 derece extreme sıcaklık değeri pek gerçekçi gelmedi bana. Tecrübelerime dayanarak bunu söyleyebilirim. Zaten o fiyat aralığında ciddi üreticilerin ürünlerini bulmak ta maalesef zor. Ama bir parça daha bütçe ayırabilirseniz şu iki modelden birini tercih edebilirsiniz:
(link)
(link)
En azından herhangi bir şikayette karşınızda muhatap bulursunuz.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MakRo
sevgili @MakRo ,bu senin bulduğun uyku tulumunun boyu 190 cm uzunluğunda yani sana göre biraz kısa kalıyor :)

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Özdemir
Bisiklet turu için kullanacaksanız şunu öneririm: (link)

Hem oldukça hafif, hem de çantasının içinde sıkıştırıldığında heybelerin içinde çok az yer kaplıyor.Yaz ayları için fazlasıyla yeterli bir tulum.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BveP

Evet hocam. Bisiklet ile tur ve hamak kampı yapacağım. Teşekkürler öneriniz için.

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.242
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Facebook ta ikinci el dağcılık gruplarının birinde yanlış hatırlamıyorsam deuter satılıyordu. Sıfır ürün. Ebatı pek büyük degildi. Ha benim uyku tulumuna ihtiyacim olsa alirmiydim?(elimde üç tane asılı var??) Ebatından ve konfor sıcaklığın dan dolayı pazarlığa girerdim. Fiyatında yüksek değildi herhalde

203898Screenshot_2019-07-16-22-51-27-570_com.facebook.katana.png

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tulum alırken "extrem" sıcaklığına bakmayın. Extrem olarak verilen derece; sabaha kadar uyanık ve titreyerek hayatta kalabileceğiniz son derecedir. Konfor ve limit derecelerine bakın, zaten arasında 5 derece anca oynar. Limitin altında titreyerek uyanır ve söverek tekrar dalarsınız.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@everhard en soğuk bahar ayında kullanacağımı düşünerek dediğiniz ürünler daha mantıklı geldi. Lakin bir 250 liralık olanda sadece L beden kalmış ki boyumun 198 olduğunu düşünce ürün açıklamasına göre sığmıyorum. Haliyle 15 derece olanında işimi göreceğini düşünüyorum. (link) tercih şimdilik bu ürün yönünde.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
boyum uzun olduğundan dolayı (link) linktei ürünün xl olanını aldım sıkıntı yok ve boyut olarak gerçekten güzel bisiklet ile de çok rahat kullanılabilecek boyutta.

IMG_20190720_165048.jpg

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
(link)

Ağırlık ve hacim yönünden bisikletcilere tavsiye edilen bir urun.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

ilhanbey

Üye
Tepki
7
İsim
osman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uyku tulumunda özellikle bu şekilde -20 gibi düşük derecelerde bir tulum bakıyorsan HUSY den şaşma derim.