Uyku tulumu önerileri

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar yorumlarınız için tşkler uyku tulumu fikirlerinizle çözülmüştür herkese teşekkür ederim .

Scudo
Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Fiyat ne peki? Bana 120tl fiyat vermişlerdi, o zaman almamıştım fakat şimdi almayı düşünüyorum. Siz kaça aldınız.

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
f/p olarak husky anapurna yı önerebilirim... -12 dereceye kadar konforlu yatabilirsiniz..uyku tulumunda önemli olan low konforu değil high konforudur...low konfor sizin ölmeden rahat ettirmeyecek max değerdir...ben enjoy modelini kış ortasında test ettim...bel ağrısı dışında sorun olmadı...yalnız şuna dikkat et..üzerinde yazılan değerler sağlam bir mat izalasyonuyla elde edilen değer..matın benim gibi sağlam değilse -10 da bile bel ağrısıyla kalkarsın

• Beğen
Tepkiler: olgun şenel

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
Merhaba arkadaşlar. Çıkacağım turlarda haliyle uyku tulumu almam gerekiyor. Kış ayları hariç diğer bütün aylar kullanacağımı umuyorum. Mart' dan Kasım' a kadar. Rahat uyumayı seven birisiyim. O yüzden çok sıkışık tabut gibi uyku tulumu istemiyorum. Beni üşütmeyecek, aynı çok ağır da olmamalı. Ağırlık pek önemli değil. Gerekirse ipek ya da pamuk çarşafla da kullanıp tulumun içinde dayanabileceğim ısıyı daha da düşürebilirim. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.:)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 mevsim uyku tulumlarına bakabilirsiniz. Min. sıcaklık için baz almanız gereken Comfort limit ile Lower limit arasında bir değer olabilir. Extreme limiti dikkate almayın Lower limitten sonra üşümeye başlıyorsunuz üşüdüğünüz için de uyku o gece haram olabiliyor.
Ben de Karrimor Hibernate 3 -16 C Uyku Tulumu mevcut (Comfort 5°C Lower Limit 0°C Extreme -16°C) çadırın içinde 0 dereceyi gördüğüm de oldu sadece ayak kısmında biraz üşüme olmuştu, tahminimce dışarıda hava sıcaklığı -5 dereceden daha soğuktu.

Demir C.

Aktif Üye
Tepki
18
Husky micro +2
Normal fiyatlı, hafif, küçük, iyi özellikleri olan bir tulum. Bulabilirseniz banada haber verin. Çoğu sitede var görünüyor ama yok!

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
kaz tüyü eşyalara o tüylerin nasıl konulduğuyla ilgili bi video vardı... hayvancağızların tüylerini canlıyken yoluyolar... çok acı çektiriyolar... onu seyrettiğimden beri kaz tüyü olan hiçbi şeye balkmıyorum...

hani tulumun materyalini seçerken, belki bu bilgiyi de göz önünde bulundurmak istersiniz siz de

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Eser Sevinç

Bayan modelleri gözüküyor internette. Erkek için olanını bulamadım. (link) bu model var. Fiyatı da güzelmiş. Boyutları 200x80x50 aslında bana uyuyor stokta olan bir yerden alsam bana olur mu? Ya da siz nereden aldınız?

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Demir C.

Biraz bakındım. Hemen her yerde stokta var olarak gözüküyor ama bilemiyorum.

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@CandanC

Kaz tüyü, kuş tüyü, angorra tavşanı tüyü bu ürünleri satanlara iğrenerek bakıyorum. Yaşam hakları gasp ediliyor. Bu yüzden sentetik uyku tulumu arıyorum.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali katlamaz

bayan modelleri uymayabilir, bayan anatomisi farklı omuz bölgesi vs.. daha dar olabilir. Ben atlas kamptan almıştım orada da kalmamış. İnternette araştırdım biraz sanırım hiçbir yerde yok. Eski sezon ürün olduğu için tükenmiş olabilir. İlla ki bundan almanız gerekmiyor, bu dereceleri referans alarak işinizi görecek başka bir marka model de tercih edebilirsiniz

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Eser Sevinç

Daha önce hiç uyku tulumu kullanmadım. (link) bu modeli alayım diyorum ne dersiniz? 182 cm 88 kg ölçülerine sahibim. Fiyat performans nasıl? 5 yıl garanti vadedilmiş.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
212
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali katlamaz

(link) bu adresi aradım. Sitede "stokta" görünüyor ama kalmamış. "2 hafta sonra tekrar arayın" dediler. Bilginize.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
212
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali katlamaz

700 gram/15 derece/99 TL/5 yıl garanti...bence yaz aylarında kullanılabilecek makul bir ürün. Bu ürünü görmem iyi oldu.

Demir C.

Aktif Üye
Tepki
18
Ben stokta gözüken altı tanesini aradım. Hiç birinde yok. O fiyata bulabileceğiniz daha hafif ve daha özellikliside yok.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
sadece yaz aylarında kullanmak amacıyla bu ürünü aldım, fermuarı açıyorsunuz iki kişilik yorgan gibi oluyor,
ürünün çantası da yastık kılıfı gibi zaten, içine havlu benzeri birşeyler koyup yastık niyetine kullanabilirsiniz..

(link)

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Hasim Demirtas

Quechua nasıl bir markadır? Outdoor ürünlerde başarısı nasıldır? 5 yıl garanti verilmiş ne derecede kapsamlıdır acaba?