Uygun bütçeyle teker örme ve akort ayarı

Tepki
13
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
çizimlerde benden olsun ;)

ölçüleri yakın ölçüler ile çıkarttım bir tek eğik olanı
45 derece yaptım 60 derece daha kullanışlı olabilir

Drawing3-Temp0006.png

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: SdtBnd ve potato3d
Scudo

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fatihsnck
Ben 15 liraya yaptırıyorum.

• Beğen
Tepkiler: fatihsnck

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
ben akort anahtarı alıp bir şansımı deneyeceğim, oldu ki beş yaşında bir çocuğun yapacağı kadar akort yaptım, geri dönülemez bir şey yapmış olmam değil mi? yapamazsam bisikletçiye götürürüm artık.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kapluj
Hayır olmaz. En kötü bisiklete binmeden bisikletçiye kadar götürürsünüz, o ayarlar.

• Beğen
Tepkiler: kapluj

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
@kapluj dostum akort aslinda baya kolay ve zevkli tabi kusurlu ypl bisikletimin jantini yapmak icin gece oturup sabaha kadar ugrasmisdim orasi ayri :) tavsiyem pastel boya kullan kusursuza yakin yapabilirsin iyi gunler

• Beğen

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kapluj yalnız ayarı tam yapamayıp dağa taşa vurmayın da :D muhtemelen yapmazsınız ama uyarayım dedim. Belli başlı bisikletçiler ayarı özel bir aletle, gerisi tecrübeleri ile yapıyorlar. Bahsettiğim alet videonun 6. Dakikasında

• Beğen

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Malik altuntaş şu an için akordun ne olduğunu bile bilmiyorum decathlondaki bi abi dedi akort lazım diye, umarım pastelin ne için olduğunu anlarım :D
@Mustafa Zeybek hiç olmadı jantları söker götürürüm :D

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
@Mustafa Zeybek

Benim bisikletin de akort ayarı yapıldı birkaç gün önce. 2 saate anca olur deyince bisikleti bırakıp gittim. Döndüğümde ilgilenmiyorlardı bile. Bisiklet parçalarına ayrılmış, her parçası ayrı bir yerde. Bisikleti gidon ve sele üstüne oturttukları için zilimi kırmışlar. Birkaç yerinde de çizik vardı bisikletin. Bir sürü iç lastik bir arada, bir de bana soruyor abi bu senin iç lastiğin mi diye. Len ne bileyim hangisi benim iç lastiğim :D şimdi gülüyorum ama oradayken acayip sinirim bozulmuştu. Bir benim gittiğim bisiklet tamircisine bak bir de bu videodakine. İçim ısındı adamın tatlılığına. İstanbul'da avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz iyi bir bisiklet tamircisi var mı acaba?

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Msah1n hocam o değil de bisikleti parçaladılarsa, malzeme falan mı çalıyorlardı acaba? yoksa gidonu falan niye ayırmışlar?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Msah1n
Denizli'de yaşadığım için tavsiyede bulunamam. Tek tavsiyem o bisikletçinin kapısından bir daha girmemeniz. Benim bisikletçimin kendi de bisikleti çok sever ve müşterilerinin bisikletlerine kendisininmiş gibi bakar. Gittiğiniz yerde bu yaklaşımı arayın :)

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
@kapluj
Gidonu ayırmadılar ki hocam :D Tekerlekleri ayırdılar sadece. Durumu anlatmak için öyle söyledim. Abartmak için değil :D

@Mustafa Zeybek
Yetkili bayisi orası olunca mecburen götürdüm. Garantisi var. Daha 1 hafta olmadı alalı hem de. Vallahi hevesini kırıyorlar insanın. Her dışarıdan gelince tozunu alıyordum ben bisikletin :D:D

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
@kapluj
Sadece bununla acemi birisi bence saatlerce uğraşır hatta belki olmaz gene de. Akort sehpası da gerekli. Bisikletçiye götürmelisin bence.

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Msah1n saatlerce uğraşmak sorun değil ama bu akort olayını öğrenmek istiyorum, olmazsa (aslında olsa da götürürüm güvenemem) götürürüm. bazen hiç bisikletçi olmayan şehirlere gitmek zorunda kalıyorum, şimdi bisikletin her şeyini kendim yapmak istiyorum.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant akort ayarı yapayım derken çok fazla kurcalamaktan arka jant çemberini yamulttum, satılmadığı için tamamen yeni jant seti aldım.Anahtar alıp doğrudan girişmemek lazım.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@kapluj janti yerinden sokmeden, fren pabuclarindan hiza alarak evde amatorce akort denemeleri yapabilirsiniz. İp gibi olmaz ama yine de iyi sayilabilecek bir akort tutturulur ugrasarak :)
Dikey akort ayarini yapamayacaksiniz tabiki, yani jant bombe yapabilir. Sadece sag-sol akort yapabileceksiniz amatorce :ckskc:

-----------------------------

Evet, akort sehpasi ile eksiksiz akort yapilabilir. Zaten fabrika cikisli jantlari da personel, kendi eliyle ve akort sehpasinda yapiyor.

• Beğen
Tepkiler: Msah1n ve kapluj

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
Görüldüğü gibi bazı işleri ustalarına bırakmak gerek :D ben de isterdim çekirdekten yetişme olmayı bisiklet tamiri konusunda ama... :kptmya:

• Beğen
Tepkiler: Decsan ve kapluj