Uygun bütçeyle teker örme ve akort ayarı

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
@Kuzey Ege Vallaha süper olur çok dua ederim sana.

ben Avrupa yakasındayım şirinevler civarı. sen ne taraftasın.

tekerler gurubunda biri paylaşmış bi masa gibi bir şey yapmış. ondan kullanıyormusun sen. yapayım mı bir tane. yada başka önerebileceğin çözüm var mı

Scudo

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
@Hakan Kök Ankara da çoğu bisiklet firmaları ile irtibatım olmuştur, bisiklet ile ilgili çok profesyonel TURUNCU bisiklette Mehmet Abi (usta) Kendisi 60 kez milli yarışlarda yarışmış bu işin gerçek emektarlarından. 15'er TL ye yapıyor akord ayarını.

Hakan Kök

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Giant
@sinemaperdesi Teşekkür ederim ilginiz için. Turuncu Bisiklet'i biliyorum fakat evime uzak olduğu için gidemiyorum çok fazla. Bakım ve yedek parçalarımı Emre Bisiklet'ten tedarik ediyorum. Sağolsun Harun Usta'nın hem işçiliğine hem fiyatlarına diyecek bir şey yok.

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
:) @Hakan Kök Aynen bende Emre bisiklette Harun Usta'yı duydum kadro kaplama için onunla telefonda konuşmuştum, ama aynı neden o da benim eve epey uzak. Sincan'da bildiğim kadarıyla. Ankara malum birkaçı emin olun geçmez kaliteli ehil bisikletçi. Abi eski bisiklette başıma gelen bir olay zincir geri gitmiyor, yani garip bir olay pedalı geri çevirdiğimde zincir aşağı boşluğa yayıyor kendini. İsmini vermeyeyim profesyonel bisikletçiye götürdüm baktı etti arka göbek değişecek dedi. :) Yavv düşmedim, vurmadım filan dedim. Sonra ulusta ustaya götürdüm, 2 saat uğraştı söktü etti sağolsun, arka attırıcıdaki zincirin geçtiği alt kısıma bir şey dolanmış orayı sıkıştırmış dönmediğindenmiş... Yani bu bisiklet olayı gerçekten bilen ile bilmeyen çoook çok farkediyor.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Kök

Hakan Kök

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Giant
Ankara'daki büyük firmalar genelde store mağaza oldukları için tamirden çok satışa odaklı. Dolayısıyla uğraş gerektiren şeyleri pek yapmazlar. Dükkanları malzeme kaynıyor :) Ancak Emre Bisiklet ve Red Bisiklet(Anıttepe imiş) gibi firmalar genellikle tamire odaklı oldukları için yapamayacakları iş çok az oluyor. Şu ana kadar onlarca sorunla Harun Abi'nin kapısını aşındırdık. Çözemediği sorunum olmadı. Fiyat konusunda da yüzümüzü güldürüyor. O yüzden kendimi şanslı sayıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi

sedatergun

Üye
Tepki
44
İsim
Sedat Ergün
Bisiklet
Cannondale
@Burçak Erbil elinize sağlık. Akort sehpasının ölçülerini verebilirseniz çok memnun olurum.

Tepki
31
ben bir bisikletimin göbeklerini başka bir janta nakletmiştim.Diğerine bakarak dizdim, akord ayarını bisikletçide yaptırdım.Bisikletçi bana inanmamıştı.
Bu kadar karmaşık olduğunu hiç düşünmemiştim

Duru Kırtasiye

Aktif Üye
Tepki
285
İsim
Abdullah Kurtuluş
Bisiklet
Salcano
@Burçak Erbil Kardeşim sana nasıl teşekür etsem bilemiyorum makalende yazdıkların ışığında ilk jantı topladım çok da güzel oldu sağol

akort sehbası

Dosyalar

serhant

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Elinize sağlık çok faydalı bir anlatım gerçekten.Hali hazırda benimde aklıma yattı şimdi, hazır bir jant almaktansa bende bir jant oluşturayım dedim :)

jhon

Üye
Tepki
53
konuyu gene canlandırcam ama, sehpa parçalarının tek tek ölçülerini bulabilir miyiz? kitapta sanırım sehpanın butun halının olculerı var.

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
image.pngBöyle bi akord anahtarı iş görürmü? Decathlonun sitesine baktığımda 27₺ mi neydi Aliexpresste yaklaşık 4₺ yapıyor

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Üzerinden 6 yıl geçtikten sonra okudum ama çok başarılı bir yazı olmuş.

Fakat bu konuda tecrübesiz arkadaşlar bu işlere girmelerini tavsiye etmem.Burçak Erbil çok çok başarılı bir mühendis ve artık kendi kadrolarını üretecek seviyeye gelmiş çok profesyonel bir adam.

Kısaca akordu bozulan arkadaşlar gidin profesyonel bir yere yaptırın.

• Beğen
Tepkiler: Burçak Erbil

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Nurullaah18
Ikisini de alma. Cunku kalitesiz. Bu kalitesiz urunler hem ayari tutturamamana, hem de tel başlarinin bozulmasina yol acacak.
Ben SuperB marka bir urun kullaniyorum ve de cok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@Kuzey Ege Anahtarla akord tutturamamanın ne alakası var acaba en iyi anahtarı versek eline en doğru akordu yapabilecek misin?

@Nurullaah18 Yurt dışından almana gerek yok bisikletçileri dolaşırsan birinde bulursun 3-5 tl fiyata bulursun.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@epsilon91

Sevgili kardesim. En iyi anahtari birak, gozum kapali bir sekilde bile hangi telde akord kacmasi oldugunu bulur, yine gozlerim bagli iken her turlu akord anahtari ile en dogru milimetrik ayari yaparim. Mesele bu degil. Mesele anahtarin yapildigi alasimin kalitesi.

Ayrica "en dogru anahtari versek eline" tabiri de hic olmamis. Kaba ve kucumser bir tabir olmus. Ben yardimci olmaya calismistim, ha olabildiysem de ne mutlu bana..

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@Kuzey Ege Yetenegin göz kamaştırıyor ben de 100 metreyi 9 saniyenin altinda koşuyorum. Küçümser degil sorgular sekilde yaklastim hani varsa oyle bisey en iyisini alalim alet kendi kendine akord olsun.