Üstteki bisikleti puanlamaca

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konsepti Pinkbike' tan arakladım ama güzel bir konsept :)

• Farklı mekanlarda aynı tip poz yerine 1 tane uzaktan 1-2 tane detay gösteren fotoğraf paylaşalım.
  • Sadece fotoğraf paylaştığımız, muhabbet etmediğimiz bir konu.
  • Paylaşacağımız fotoğraf kendi bisikletimize ait olacak.
  • Puanlama 10 üstünden olacak.
  • Direkt puan vermek yerine "şu yüzden sevdim, şu yüzden sevmedim" yazarsak daha güzel olur diye düşünüyorum.
  • Elbette bisiklet üstünde değişiklik yapmadan tekrar tekrar paylaşmaca yok. Aklıma gelenler bu kadar, iyi forumlar :)

Konu sahibi olarak kendi kendimi puanlayarak başlıyorum :D

Renk uyumuna bayıldım. Lastikler ve gidon xc için biraz abartı kaçmış. Alet çok dengesiz. Arkaya 180 gram aktarıcı takmışsın ama önde 3 kilo maşa var. Biraz daha amacına uygun hale getirilebilir. Kadroda çok kablo kalabalığı var. Onun dışında güzel. Objektif bakmaya çalışırsam 6.5-7/10

kendi görüşüm 7.5/10

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kadro nun 2006 model olduğunu göz önünde bulundurarak puan verirseniz memnun olurum :)

2000 model Milenyum bianchi aspid den buraya kadar parça parça kendim topladım.

Uzun yıllardır bisikletçi dediğiniz, usta dediğiniz hiç kimsenin eli değmedi... Grup set değişiminden jant setine, maşa değişiminden tüm bakımlarına herşeyi kendi el emeğim...
DSC_4805.JPG

DSC_4806.JPG

BF Okuru

Üye
Tepki
2
20180218_123953_HDR.jpg 20180107_115818_HDR-1.jpg

Üstteki saygı değer bisikletime itaben;Renk olarak o R8 yazan yerler kırmızı olsaymış.Ama yine de sade güzel.İnsanı hız yapmayı itiyor.Vites seti olarak Slx 1x11 takmışlar.Keşke bir XT olsaymış.Bir mtb bisiklete göre bayağı hafif.Yakında bisikletin her yeri mavi olacak diye korkuyorum.
(2017 model)

(Dipçe:Editlendi)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cyclinq kendimize değil, yukarıdaki fotoğrafa yorum yapıp puan vereceğiz. Ben konu sahibi olduğum için kendi kendime yaptım :D tabi kendi bisikletinden bahsedebilirsin ama odak noktamız yukarıdaki kişi. :) bu arada güzel makine. Ben olsam pembe elcik pembe pedal denerdim. Bu güzelliğe ne taksan yakışır. 8.5/10

@a.f.k. Ortalama bir makine ama o kokpit beni bitirdi maalesef 5/10 :D

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Mustafa Zeybek bisiklete birkaç sticker yapistirsana. Ust-onsen bakılınca mavi , yandan bakılınca beyaz ağırlıkta. Mesela masa tacına , alın borusuna, seleye vb. ..

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ruhullah Gürbüz
Eksikleri degilde ben aşiri renk uyumu kafasini abartili buluyorum biraz. Çinden ne kadar dandik renkli vida ivir zivir varsa bisiklete takip sirke çeviriyorlar aleti

7887dc620e49295b908bb01b8c4563eb.0.jpeg

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato

Bisiklet cok güzel, tüm detaylari tam olsaydi Görüntü, temizlik, sadelik ve verilen emekten dolayi kesin 9,5/10 alirdi benden ama elcikler malesef hic uymamis, lastkler desen bisikletin özünü kayip ettirmis, Matara tutacagina hic bir söz bulamadim. En önemli noktasi ise bu bisikletin arka fren kablosu bant ile degilde önde bitis noktasina takilsaydi ve arkaya kadar tel olarak gelip seleborusuna takilan adaptör kullanilsaydi cok iyi olurdu. Birde ön aktarici kelepcesinin altindaki band ne ise yatiyor?

Bu hatalardan dolayi malesef 7,5 / 10 verecegim. Bisiklet yinede cok güzel, allah nazardan saklasin. :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Usta tesekkurler. Ön aktaricinin altina bant kaymasin ayar bozulmasin diye +boyayi bozmasin diye atildi.
Arka fren kablosu ise şoyle bi problem var ; ust borudaki kablo yuvasinin teki malesef yokmus. O saatten sonra oraya kaynak attircak degildim tabi, yapistirmali kablo tutucu taktik oraya sonradan bunlarda yapiskanligini kaybedip düştüler :D bant o yuzden attim.
Lastikler dedigin gbi bisiklete tamamen zit . gonul isterdi ki sari yanakli kalin arazi lastikleri takalim ama maddiyat mantar baba :D
Tesekkurler zaman ayirdigin icin.
Maşadaki boslugu fark etmisindir onuda biliyosun maşa yuzugu cikmadi furc takimindan oyle bisey taktik idareten ama illa cozecem o problemi ayri mesele :)
Sele ve elcikler vede lastikler degisir zamanla

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy
Sadelik ve şıklik akan bu makinada tek tuhaf sey iskembe corbasina sonradan atilan sirke-sarmsak ikilisinin corba yuzeyinde biraktigi kekremsi, ve tedirgin eden sariliga benzeyen turuncu renk jantlarin ustundeki kedi gozleri. Onun disinda soguk ama sempatik, sinsi ama zalım bir makinaniz var :D 10 uzerinden 6 veririm

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy gayet sade bir uzun yol bisikleti.Renk uyumu bana hitab etmiyor 10 üzerinden 7