Üstteki bisikleti puanlamaca

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato
Banti boya cizilmesin diye yapistirdigini anladimda ayar bozulmasin diye yapistirdigini pek anlayamadim. Bant aksine kelepcenin altinda yumsak zemin olusturdugu icin ayari bozma ihtimali daha cok.
Fren kablosuna gelince zaten arka tarafta orjinal fabrika cikisi yuva yok cünkü bu kadro aslen canti lever frenler icin tasarimlanmis ve sele borusunun girdigi yerde kelepceli bir adaptör oluyor. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
IMG_20180513_232455.jpg IMG_20180402_185009.jpg IMG_20180402_184909.jpg

Benimkini de puanlayın panpalar
Filitre kullanılmamıştır.

@mariokaldato 8/10 veriyorum. Metalik renk kadroya nikelajlı jant seti, gidon ve sele borusu çok yakışır, yaptırmayı düşün bence.

@Mustafa Zeybek siyah jant bisikletin geneliyle uyumsuz olmuş, jant göbek ve çemberlerini, sele borunu metalik mavi;jant tellerini de nikelajlı yaparsan bisikletle uyumlu olur. Elciklerini de beğenmedim. Kadroya bir pasta cila çekme zamanı gelmiş gibi görünüyor, polisaj makinası edinemiyorsan tepesinde süngerle birlikte gelen hazır pasta-cila karışımları da iş görüyor. Ben gojo marka olanını 2 yıllık bisikletimde uyguladım, güzel parlattı. Rengi kendine geldi. Makinayla yapılan pasta uygulaması harelerin(ışık vurduğunda belli olan kılcal çizikler) %100'ünü alıyorsa elle yapılan %70'ini alıyor o yönden dezavantajı var.

Puanım: 7/10

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Aynen reis zaten bunda hidrolik fren vardi ustunde biliyorsun :D O kisima banti biraz pofuduk sardik iyice gomuldu aktarici :D bakalim ne olur

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Çağdaş78
Hoş olmaz ya. Tek renk ekleyeceğim yer sele kelepçesi olabilir. Ama janta birkaç sticker fena gitmez. Bu yalın halini de seviyorum.

@Knight Rider

Bisiklet siyah beyaz ve maviden oluştuğu için bu şekilde güzel bence. Mavi jant çok sırıtır, beyaz olsa fazla beyaz olurdu. Siyah oldukça asil durdu. Elcikleri değiştirdim ama fotoğraf eskiden kalma. Boya konusuna gelirsek kadronun tümden boyanması lazım aslında :D
DSC_1580.JPG
Canlı ve kalın bir elcik. Matara kafesleri kırıldığı için idarelik şununla değişti
unnamed.jpg
Gidon boğazını beyaz, sele kelepcesi mavi yaparım ilerde.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Knight Rider piano siyahı ile kırmızının uyumu çok hoş olmuş . Fakat disk fren olayını bisikleti her zaman kaba gösterir bana . Bu yüzden 8 puan .

@Knight Rider piano siyahı ile kırmızının uyumu çok hoş olmuş . Fakat disk fren olayını bisikleti her zaman kaba gösterir bana . Bu yüzden 8 puan .

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
IMG_20180522_091046.jpg IMG_20180522_091103.jpg

Bir de dağ bisikletimi puanlayın bakalım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@felixyakuza
Makinaniz cok hos masallah diyor insan. Renk uyumu ve aksesuarlarin olusturdugu kontras ise ayri bir kalite katmis. 10 uzerinden 9

@mehmetsunu
Makinanin asaletini salkano mtb lerdeki ucuz renk kontras oyunlari bozmus (koyu renk ustune kucuk neon renk dokunuslari ) , ustunde senin oldugunu bilmek bile beni bisikletten uzaklastiryor hele o elcikler yok mu o elciklerrrrr
On uzerinden 8

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_20180524_141835.jpg kendi bisikletin olan Salcano xrs 060 hakkında yazıcam
Eksileri
1- Bisiklein ilk olarak göze çarpan yeri bence kadro dizaynı ilk başta biraz rahat ve uzun tür için uygun gibi görüsede hiç rahat değil
2-bisikletin üzerinde standart olarak bulunan parçaların kalitesizliği beni benden aldı
3-Orjinlal gelen selesi inanılmaz şekilde rahatsız
4-yine orjinlal lastikleride en küçük taşta patlıyor
5-Renkleri uzaktan bakınca bana çok tuhaf geliyor sanki 200-300 TL market bisikleti gibi geliyor (özel düşünce)
Artıları

1-bisiklete ağırlık katmasına rağmen çelik maşa olması bence bir artı çünkü çelik alüminyumdan daha iyi bir şok emici olduğu için daha rahat bir sürüş sağlayacaktır
2-suruş üzerinden bakarsak vites oranları 28/14 olduğu için sizi çok zorlamıyacak bir oran olduğunu düşünüyorum (beni zorlamadı açıkçası:)) tabi ben kendimi çok zorlamak istiyorum sınırları aşmak istiyorum derseniz başka bisiklet bakın derim
3-fiyat performans olarak bence çok başarılı olmasa da yinede bu bisikletinin fiyatı bence iyi :)

Genel olarak
Bisiklete yeni başlamış ve bütçenizde kistliysa bu bisikleti alabilirsiniz ama çok performans beklemeyin derim çünkü hem dişli oranları olsun yada Kadro yapısı olsun performans için değil gezi ve kısa sürüşler için(60-70 Max) ama genel olarak iyi bir bisiklet bence

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisiklet sever 93
Gidonunu kaldır mtb den kimse ayırt edemez. Bir tasarım faciası hatta en çirkin bisikletler klasmanında kafadan yarışabilir, size karşı herhangibir yargım yok ama düşüncelerim böyle. Şu an puan bile vermek içimden gelmiyor.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Knight Rider 10 üzerinden 7 çünkü ön taraftan göremedim . He bide orjinal bırakmışsınız .

@mehmetsunu
Yanaklardaki yazılara her zaman hasta olmuşumdur . Bisiklette açık renkleri sevdiğimden dolayı 9 diyorum .

@trainspotting35
Hastası oldum . Bana zaten kırmızı beyaz göster kenara çekil . 10 üzerinden 10 . Kırmızı-Beyaz-Siyah uyumu bu kadar mı güzel olur . İnşallah bizimde olur böyle bir bisikletimiz.

@Bisiklet sever 93 incelemeniz için teşekkürler . Bende 6 puan veriyorum çünkü kim tasarladı bu kadroyu diyesim geliyor? Birde renkleri kamuflaj için gibi geldi bana . Ey salcano ! Ben bu makine ile araziye mi çıkacağım ?

orkuteren

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Scott
12644970_10153982455243945_2998659739913025583_n.jpg @mehmetsunu bisiklet çok sıkı duruyor maşallah diyelim. Arkadaşların dediği gibi sadece ayaklık sırıtıyor Puan 10/9
@trainspotting35 renk uyumu çok güzel maşallah diyelim . Sadece profilli jant ve siyah lastikle daha iyinin iyisi olur mu diye düşündüm sadece. Ama bu haline Puanım 10/10

evet sıra bizde bendeki emektar buyurun puanlamaya her türlü fikir ve iyi ve kötü yorumlara açığım.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@orkuteren
B Ubir metrix sanırım. Sub serisinden sonra çıkardığı scott un hafif diye tabir edebileceğimiz şehir sınıfı bir bisikleti. Ama üzerinde tonla ağırlık var. Çok takıp takıştırmışsınız. Suluk kafesinin rengide çok uyumlu olmamış.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
6
İsim
Fatih Yerli
Bisiklet
Giant
@srdrmrs Bisiklet çok güzel matara bile kadrodaki renklerle çok uyumlu ve fotoğrafta çok güzel ama anlamadığım nokta sele altı çanta neden öyle duruyor?

Buda benim yeni yolum...

IMG_20180523_190710.jpg

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@MAERKEK Salcano'nun YKS sonrası basıq modafiyeli hali de gelecek hiç merak etme.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Knight Rider bekliyorum bende mtb mi aprıgeyt etmeyi planlıyorum. İşe başlarsam ilk harcamam o .