Üst seri decathlon taytları nasıldır.

Başar B.

Üye
Tepki
60
Bisiklet
KTM
Btwin taytlarda renklerin anlamları şöyle;
Mavi-1 saate kadar kullanımlarda,
Kırmızı-1 ila 3 saat arasındaki kullanımlar için,
Turuncu(Beyaz oval çizgili olanlar) ve Mavi(Yine Beyaz oval çizgili olanlar)-3 saatten fazla kullanımlar için. Fiyatları da bu kullanımlara göre küçükten büyüğe artıyor.

Scudo

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
Bugun btwin 3 aldim. Kisa suruslerde sorun yok, yarin 150 km bisiklete binicem bakalim kac saat sonra sorun yaratacak

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Decarhlon insanı fiyatları ile etkiliyor ancak tayt mevzusu özellikle yol bisikletin de önem taşıyor. MERLİN de funkier vmarka veya LUSSO gibi markaların ürünlerini 20_30 daha fazla verip almak uzun dönemde doğru karar verdiginizi dusundurecektir.
Ben FUNKİER panel 10 aldım 6 aydır gayet memnunum

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Konuyu hortlatayım. Ben ilk defa tayt kullanacağım bisikletim sedona 410 şehir bisikleti. Bu taytı denedim sunu anlamadım. Tayt kullanırken jel kısmı tam olarak seleyi kapatacak mı? Yani oturma pozisyonu nasıl olacak? Garip geliyor.
(link)

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Jel kısım sele şeklinde yapılmış ve evet seleyi kapatacak. Bende btwin700 taytı selle royal jelli sele ile kullanıyorum. Uzun turlarda bile rahat. Bazen illa ki rahatsız olduğum oluyor ama arada bir de bisikletten iniyorsun bir sebeple ya da ayağa kalkıyorsun sürerken kalıcı olmuyor.

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Kullandığınız seleye göre değişir tabi ama seleden büyük olması da sorun değil tam tersi daha iyi olmalı. İyi bir tayt alırsanız her türlü rahat edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: honeybadger

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Cok tesekkur ederim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
300 serisi btwin taytların pedleri nasıldır? Kaç km'lık turlarda beni idare eder?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BağdatlıRuhi
Bende vardı çok kötüydü, 25-30 km anca idare eder.
500 serisi 65-70 idare ediyor.

• Beğen
Tepkiler: BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
@Berke
300 serisi sünger mi kullanıyor jel mi? 500 sanırım jelli.

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@honeybadger hem bir sedona 410 um hemde bir mosso yol bisikletim var sedonada kendi selesi mossola richey sele var. sedona 410 un selesine ne tayt alırsanız alın fayda etmez. 410 u kullanırken mavi jelli olanları kullanıyorum ( btwin in en kaliteli pedleri oluyor) 2 saat sonra acıdan bisiklet sürmeye konsantre olamıyorum. mosso da kırmızı pedli tayt kullanıyorum ( mavinin bir alt kalitesi oluyor kendisi ) 9 saat bisiklet üzerinde eskişehire gittim hiçbirşey olmadı.

@BağdatlıRuhi 300 sünger 500 orta jel 700 en iyi jel arada bir de 520 var o da mavi jel olması lazım

@Erkin Kalender iç çamaşırsız kullanmayı hijyen açısında sağlıklı bulmuyorum bu yüzden de ben iç çamaşırımla kullanıyorum. slip iç çamaşırının kenarları popomu acıttığı için olmuyor fakat boxer la oldukça rahatım :)

@Berke seleniz iyi olsun 500 serisi 220 km de bile rahat ettirir :)

tameryc

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Tamer
Bisiklet
Scott
@BağdatlıRuhi İlk paylaştığınız linkteki normal tayt, ikinci bağlantı ise şort altına giyilen tayt. Transparandır, direk onu giyerseniz içinizi gösterir.

• Beğen

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decatlonun her zaman içi mavi renkli pedli taytlarını alın en konforlusu mavi serileridir örnek veriyorum 520 serisi çok kalitelidir gün boyunca sürüş keyfi verir

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
@tameryc
Bende şort altına giymeyi düşünüyorum fakat ilkini alsam sorun çıkarmı ille ikincisini mi almam lazım? Bu arada teşekürler.

• Beğen
Tepkiler: tameryc

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
@NewStyle
Valla 520 kullaniyorum bksiklet sedona 410 2 saat sonra yanma had safhada

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tameryc

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Tamer
Bisiklet
Scott
@BağdatlıRuhi Rica ederim. Açıkçası pek fark etmez ama sadece şort altı giyim için kullanacaksanız bence ikinci linkteki ürünü alın. Hem nefes alma hemde çabuk kuruma açısından daha avantajlı olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca altına iç çamaşırı giymemeye çalışın, ürünün nem tutmayıp çabuk kurumasını engeller. Özellikle sentetik olmayan pamuklu vb. kumaşlar teri tutacağı için rahatsız eder.(bakteriyel açıdan da negatif etkiler)

• Beğen

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@honeybadger
410 un selesini biliyorum orta sertlikte aynı sele benim sedona 325 şehir bisikletimde var yol bisikletimde sele çok sert olmasına rağmen 520 ağrı yapmazken şehir bisikletinde bi kere denedim dahada denemem sizin gibi çok acıtmıştı sanıyorum bi taraf sert olucak iki tarafta yumuşak oldummu sıkıntı oluyor

• Beğen
Tepkiler: honeybadger