Üst seri decathlon taytları nasıldır.

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
Decathlonun(btwin) üst seri taytlarını kullanan varmı, nasıldır memnun musunuz.

Haftada 2 veya 3 kere, 3 saat ve üzeri kullanım için önerir misiniz.

700 serisi
(link)
(link)

900 serisi
(link)

Turuncu padli olanlar, btwinin en iyi serisiymiş ama şuan en üst seri de bile mavi pad var, renkler değişti galiba.

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Btwin benim hoşuma gitmiyor, şuanda santini sp70 kullanıyorum, bir arkadaşım gonzo aldı fiyatta çok uygun padi de çok güzel. ikisini tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: Hakan Beşikçi

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
uzun pedsiz taytlar çok mu soğuk havalarda giymek için? bir tane aldımda aşırı terleme yaptı daha bisiklete binmeden. yanlardan falan da diz altına kadar fermuarı var gerçi. bir de bu pedli taytlar uzun askılı olanları uzun yolda rahatsız etmiyormu terleme falan yapmıyormu dar kalıp olduğu için bana terletir gibi geldi.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bn uzun askili tayt kullaniyorum + alt ust thermal iclik kullaniyorum bide ruzgar ve ya yagmur varsa ruzgarlik yada yagmurluk giyiyorum ustume ve cok rahat bir surus oluyo terlemede usumede olmuyo bundaki en buyuk etken ise bence kesinlikle thermal taytlar..

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
Cem Ç.
Kısa tayt üstüne uzun tayt terletiyorsa, bilektek diz üstüne kadar olan ısıtıcılar var onları da kullanabilirsiniz, bende öyle yapmayı düşünüyorum (Çok soğuk havalar hariç)

Berat Öztürk
Uzun taytın altına bide termal giymek terletir gibi ama mtb kullanıyorsunuz galiba belki o yüzden sıkıntı olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Ben turuncu jel pedli iç tayttan kullanıyorum. Bence biraz fazla kalın ped. Her ne kadar konfolu olsa da kalınlığından dolayı kan dolaşımını olumsuz etkiliyor bazen.

Ben olsam Merlin'deki takım taytlarına bakardım.

• Beğen

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Hakan Beşikçi

ben sadece bisiklet forma ile bile rampalarda terliyorum. bisiklet forma içine bir kere termal giydim sahilde bile giderken denizden çıkmış gibi terledim.

bu havalarda fazla geliyor sanırım, geçen sene termalleri 1 2 derece olunca giyiyordum hiç terleme üşüme olmuyordu.

bu aralar havalar 15 20 derece arası sahilde giderken 23 dereceyi gösteriyor. ben durunca derece 26 27 dereceyi gösteriyor güneş altında, akşam 16 17 dereceye düşüyor hızlı giderken en fazla...

• Beğen

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
700 XC arkadaşımda var, 900 aerofit bende var. ikisini karşılaştırdık mavi pedleri aynı, ama xcdeki ped biraz daha konum olarak arkada. yani dağ bisikleti için yapılmış. 900 aerofitin bacak kısmı daha rahat. şimdiye kadar pek sorun yok, en çok 7 saatlik sürüşte kullandım sorun yapmadı 900

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@sonerveozer

Arkadaşınız Gonso yu nerden aldı acaba?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hakan Beşikçi

Aynen terleme sikintisi olmuyo bu dedigim tabi cok soguk havalar icin aralik ocak o zmn lar kullaniyorum suan sadece forma ruzgarlik seklinde kullaniyorum

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Btwin aereofit 900 mavi pedli taytı kullanan var mı ?
Ayrıca bu renkler çok önemli değil arkadaşlar yada ped kalınlığı çok önemli değil önemli olan kalitesi ve katmanları önemli yani bir mühendislik söz konusu. Sele ile temas halinde olan bölgeye gelen basıncı ped üzerinde dağılması gerekli. Çok çok iyi pedlar zaten 300 den aşağı değiller . Kullnadığımız taytları pedleri burda paylaşssak fena olmaz. Çünkü sitelerde bile hiç bir şekilde ped ile ilgili kesi bir teknik bilgi yok. Good, fine şeklinde geçiştirliyor yada ped 1-3-5-6-7 denerek kimse anlamasın diye mi yazılıyor emin değilim . Tam olarak pedlerin kalitesi veren ürün sitesi yok neredeyse. Fiyata göre mi yorumn yapmak lazım sadece ? Renk zaten hiç ayırt edici bir özellik değil, uzak doğudan gelen bütün ürünlerde turuncu ped var kalın gibi geliyor insana ama 100 km sürüp ağrı zaten olacak ama ben rahat ettim diyen var mı ?

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

road.cc sitesinin yaptığı b'twin ürün değerlendirmeleri.

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
Bu konuyu açtıktan sonra 700 serisi tayt aldım, eskiden uyuduruk bi tayt kullanıyordum bi süre sonra hiç işe yaramaz oldu.

500 serisinde kırmızı pad var fena durmuyordu bütçe yoksa alınabilir.
700 ve 900 serisi mavi pad kullanıyor, ben rahat edemedim ama sorun sele ile alakalı gibi önce seleyi doğru seçmek lazım.

IMG_20141105_131539~01.jpg

IMG_20141105_131643~01.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bugün ve önceden beridir devamlı kıyafet sitelerini geziyorum markaralı araştırıyorum. Kesimleri, en önemli kısım olan pedleri, uzunlukları, ter atmaları vs. sadece site ve ürün bilgileri olarak inceledim. Çoğu marka da ter atma, rahatlık, kumaş kalitesi vs bildik kelimelerle anlatıyor fakat ped kısmına gelince neredeyse çoğu marka saçmalıyor yani kimse şu kalitede, ped şu kalınlıkta, şu mesafeler için kullanılır demiyor.Sadece fiyata göre mi kıyaslama yapmamızı bekliyorlar yoksa.
Sonra neredeyse hiç bir markada uzun paça kısa paça gibi bir ifade görmedim. Bakmadığım markalar varsa bildirirseniz sevinirim. Fakat benim baktımlarım arasında ped bilgilendirmesi, ürün çeşitliliği,kesim çeşitliliği açısından sadece Endura markasında var.Her taytın yanıda hangi kalitede ped, ve bu ped hangi genişlikte göstermişler. Pedleri kesim olarak 3'e yani dar,orta ve geniş, pedleri ise 200 den yukarı doğru sıralamışlar 1000 ve C4 ped en üst seviyede yani farklı garip isimler vererek yada sadece şeklini koyarak kafa karıştırmamışlar. Ürünü seçip bakmak istediğimizde bazı markaların saçma sapan sadece bilgisayar üzerinde gösterdikleri resim yerine bisikletçi üstünde ve güneşli havada nasıl durduğunu da göstermişler. Jel kısımları nasıl bunlarında fotoğrafları yer alıyor.
Neredeyse hiç bir markada rastlamadığım uzun paça dar paça olayı var yani Long Leg yada Standart Leg olarak seçebiliyorsunuz, boyu farklı olan kişiler için düşünülmüş çok güzel bir ayrıntı. Mesela benim bacaklarım boyuma ve kalçama oranla daha dar yani aldığım taytların boyu ve kalçası tam gelirken dize gelen kısmı hafif bol kalabiliyor. Bundan sonra tayt alırsam başka markalara bakmamayı düşünüyorum adamlar hiç bilgi vermeden almamızı bekliyorlar. Hele ki Türkiye de ki sitelerde ürünün sadece hangi maddeden yapıldığı yazıyor. Pedli tayt bisiklet sürüşünde en önemli eleman bana göre. O yüzden Enduranın sitesine bakmanızı tavsiye ederim bundan sonra ki tayt alacak arkadaşlara duyurulur. Ben 300 lira verip riske girmektense yine aynı miktarı verip en azından nasıl bir ürüne sahip olucam bilirim.

Dosyalar

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
500 serisi içi kırmızı olan tayt aldım 1 saat sonra yakıyor uyusma yapıyor..ilk kullanımda böyle olurmu yoksa taytmı rahatsız anlayamadım..Ama 1 saatten fazla kullanmam imkansız..Diger mavi jelli olanlardan alsam değişiklik olurmu acaba

• Beğen
Tepkiler: olympos

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Ben 700 serisi bir tayt almıştım. Mavi değil ama Turuncu jelli olan modeldi. Bir aydır hemen hemen her gün Minumum 1 en fazla 5 saat kadar giyiyorum hiç bir rahatsızlık yok. Yalnız bir kez üzerine şort yerine ince bermuda bir pantolonum vardı onu giydim ve 1 saat bile dayanamadım. Resmen işkenceydi. Demem o ki üzerine biraz dar veya hareketi kısıtlayan bir şey giyoyorsanız ondan kaynaklanabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de btwin 700 serisi şort içi fileli tayttan aldım. Eski sünger pedli ucuz taytım hem aşırı terletiyor hem de sünger pedin koruması çok azdı. 700 modeli mavi jel pedli, nefes alan kumaşa sahip. Deneyince yorum yazarım.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Antecurs

bol pamuklu ucuz bir sort ile gidim.Galiba rüzgarla temas etmediğinden teri dısarı veremiyor ve bu adamı mahvediyor.fazla ısı testisleri hasat ettiğini okumustum o yüzden korktum acıkcası fazla uzun günler bu sekilde kullanırsam sağlık sorunları olusturabilir.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
1 tayt iç çamarşırsiz kullanılır.
2 iç çamaşırı yerine geçen yatlar kullanıldığında fermuar açık bırakılmalı keten bazlı Şort yada pantolon seçilmeli. Pamuk bazlı Şort teri emer ama ıslanınca hava geçirmez.
3 taytı giymeden önce bölge temiz olmalı.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
500 serisi, uzun sürüşlerde uyuşma yapıyor, 70-80 km üstü..
Pad kısmı öne kısa geliyor
Fp olarak iyi ama, bütçeye göre mavic önerebilirim.