Uludağ'a Kartopu Oynamaya Gidiyoruz 5 Şubat 2011 Cumartesi

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Bu havada nereden çıktı Uludağ dediğinizi duyar gibiyim. Bundan önceki Uludağ turumuzda yanımızda olan ve zirveye bisikleti ile çıkan Dinçer İzmirde öğrenci olduğu için Brsayı ve Uludağı özlemiş. Hafta arası benimle Uludağ'a çıkar mısın dedi, bende seve seve diye cevap verdim.
5 Şubat 2011 Cumartesi günü bu turu gerçekleştirmek istiyorum. Sabahı 7:30 feribotu ile Güzelyalıya geçip 9:30 da pedallarımızı çevirmeye başlıyoruz. Bundan önceki turlarımızda olduğu gibi Tophaneye kadar toplu halde gideceğiz. Burada çok kısa bir tahinli pide molası vereceğiz. Pideleri aldıktan sonra Uludağa doğru yol alacağız. Jandarmanın yanındaki çeşmede son toplanma molamızı verdikten sonra yine bundan önceki turlarda olduğu gibi herkes performansına göre bireysel veya gurup halinde kendi temposunu belirleyerek oteller bölgesine doğru pedal çevirecektir.
Bu tur hava şartları ne olursa olsun iptal edilmeyip gerçekleştirilecektir. Akşam 18:00 feribotu ile döneceğimizden saat 14:00 veya en geç 14:30 da çıkış tamamlanmamış olsa bile en öndeki arkadaşımız veya gurup geri dönüşe başlayacaktır. Dönenlerle karşılaşanlar guruba katılıp dönüşe geçeceklerdir. Zamanımız kısıtlı olduğundan yolda yemek molası vermeyeceğiz. Katılımcılar yiyeceklerini tura başlamadan temin edeceklerdir. Yolda alış veriş için durulmayacak ve alış veriş yapan beklenmeyecektir. Bu tür kayıplar turun tamamlanmasını olanaksız hale getirir.
İnişte buzlanmaya dikkat edilecek, kişi kendisini ve gurubu tehlikeye düşürecek hareketlerden kaçınacaktır.
Dağda ısı şehre göre daha düşük olacağından yanınıza uygun kıyafet almanız, uzun parmaklı eldiven kullanmanız gerekmektedir. Özellikle inişte yol şartları ve soğuk katılımcıları zorlayacaktır.
Bu tur performans turu değil, keyif turudur. Katılmak isteyenler bunu göz önünde bulundurup farklı beklentiler içine girmesinler.
Eğer hava umduğumuzdan kötü olursa Bursaya İskender turu olarak gerçekleştirilecektir.
Gelmek isteyen arkadaşlar 5 Şubat Cumartesi gününe 7:30 gidiş, 18:00 dönüş biletlerini alsınlar.
Yenikapıda görüşürüz.

Not: Dinçer az önce hafta arası müsait olduğunu söyledi. Bu durumda hafta içi söz verdiğim Dinçer ile, hafta sonu ise gelmek isteyen arkadaşlarla Uludağa gideceğim. Hafta sonu için talep olmazsa sadece hafta içi Dinçer ile çıkacağım.
Umarım gideceğimiz tarihe kadar Bursada kar yağar. :)

Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Sercan Balcı

Sercancığım Dinçerin ödevlerinden dolayı hafta sonları Manisaya gitmesi gerekiyormuş onun için hafta sonu bizimle olamayacak. Bursadaki dostlarımızı elbette bekleriz. Ahmet duyuruyu görüp müsaitse bizlere eşlik eder. Bundan önceki 2 çıkışımızın birinde düğün nedeniyle bizlere Jandarmaya kadar eşlik edebilmişti. 2. de geçirdiği talihsiz kaza nedeniyle bizlere kampta katılıp ertesi gün treking yaparak zirveye çıkmıştı.
Bu yıl Temmuz ayının 2. haftasında katılan herkesin bisikletleri ile zirveye çıkacağı bir tur düzenleyeceğim. Dönüş Alaçamdan yapılacak. Görüşmek üzere.

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
Sevgili Orhan abi, benim de kafamda buna benzer bir tur fikri dolanıyordu, biraz daha olgunlaştırıp size ve bizim ekibe açacaktım... Ben şöyle yapmayı düşünüyordum... Feribotla Güzelyalı'ya geçilip oradan Bursa şehir merkezine ulaşılacak ve yemek yenip sonrasında Yalova'ya gelinip denizyoluyla tekrar yenikapıya ulaşılacak... (Tabii ki bisiklet ile) Şimdi sizin dağ tırmanma alternatifini de düşüneyim... Yada siz dağa ben yalova'ya şeklinde de olabilir... :D :boese157:

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Uğurcuğum bekleriz. Bence sen bizimle gel. Hem araç trafiği daha az hemde temiz hava alırsın. Bu tur Güzelyalıdan gidiş geliş 120 km. Güzelyalı Yalovada tahminim 105 km dir. Arada fazla bir fark yok.

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
@Orhan Kılıç

Ayrıca bu sefer yeni bisikletimle geleceğim... (Tahta olanı ile değil-Geotech Life 28C aldım) düşünüyorum... ne yapacağımı, görüşürüz...

• Beğen
Tepkiler: erdal ırmak

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Kaşif

Geçen sefer aynı tura katılmamıza rağmen zirvede karşılaşabilmiştik. Umarım bu sefer başlangıç noktası olan Yenikapıda karşılaşırız. :)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Uğurcuğum biliyorsun pek tur düzenleme taraflısı değilim ama düzenlediğim zamanda sıra dışı olmasına dikkat ediyorum. Geçen yaz yapabileceğimize inanmadığından gelmedin ama hazır ol bu yaz hep birlikte bisikletlerimiz ile zirveye çıkacağız.
Geçen yıl zirve çıkışını forumdaki davetimden hareketle bir birinden ayrı olarak aynı amaca ulaşmak için 2 ayrı gurup halinde gerçekleştirmiştik. İstanbul içinde hafta sonu turlarında bile insanların çoğu kez zor ulaştıkları 25 kişilik bir sayıya ulaşmıştık zirve yolunda.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@erdal ırmak

Evet çıkılacak. :)
Ama Temmuz ayındaki çıkışımızda. Şu anda ne şartlar buna müsait, ne bizim donanımlarımız nede bu tura ayırdığımız zaman dilimi. Donmadan ve sağ salim gidip gelelim başka bir şey istemiyorum. Temmuzda 7 den 77 ye tüm katılımcılarla birlikte el birliği ile zirve noktasına her birimizin bisikletleri yanımızda olarak çıkıp toplu halde hatıra fotoğrafı çektireceğiz. O fotoğraf karesinde yer almak için şimdiden planlarınızı yapın.

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Orhan bey, tur duyurusunu çok net yapmışsınız. Tebrik etmek gerek.

Eğer operasyon geçirmeyecek olsam gelebilirdim. Umarım iyileştikten sonra birlikte pedallama imkanını yakalarız.

Umarım hava şartları da yüzünüze güler ve sağlıkla gider gelirsiniz. Benim için de pedallayın.

Sevgiler,

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@krankmili

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Görkem Hanım. Size şifa diliyorum. Umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz, yazın yapacağımız tura katılırsınız.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ben de Temmuz'daki organizasyona katılmayı çok istiyorum. Aradaki zamanda bisikletimin değişeceği kesin. Yeter ki zamanı, benim tez için vermem gereken ilerleme raporu sunumuna denk gelmesin.

• Beğen

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
@Orhan Kılıç

Uludağ zirvesini ve ulaşımını bildiğim için bu yaza bisikletle zirveye ulaşmaya taraftarım... Plan ve proğramı zamanı gelince yaparız... 5 şubat yaklaşsın benim durumum da netleşecek... Bizim ekiple de bir temasa geçeyim bakalım ne diyecekler...:in:

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Büyükçekmece Bisiklet kulübünü de aramızda görmek isteriz. Bu tur Delta MTB yarışlarından 1 hafta önce yapılacağından aralarında yarışa katılacaklar varsa ki ilk yarışta vardı, iyi bir antrenman olur.

• Beğen
Tepki
13
ben de bursada oturuyorum eğer vaktim olursa size katılırım zirveye çıkacaksanız belli yerden sonra yollarda kar var lastiklerinize dikkat edin özellikle inişte.heinize kolay gelsin dağda hava soğuk dikkat!!!!!!!!