Uludağ'a Kartopu Oynamaya Gidiyoruz 5 Şubat 2011 Cumartesi

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Anlamadınız sanırım :) ne savaşı savaş falan yok yaptım oldu var bu ülkede artık.ADamlar bizim protestolarımızdan ve tüm girişimlerimizden haberdar ve buna karşın zam yapıcaklarını söylüyorlar sizce bizi çokmu takıyorlar?

Scudo

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@derşan sezer

O zaman Derşan, onlara anladıkları dilde cevap vermek ve "Ben yaptım olduyu kabul etmiyoruz" tarzında yaygın protesto gösterileri yapmak gerekiyor. Unutmayın ki ağlamayan çocuğa meme vermezler.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
İlahi Cem kardeşim :) Fransa yada britanya değil bura,adamı eşek suda gelene kadar döverler bilmem farkındamısınız ama açıkca diktatörlükle yönetiliyoruz hüsnü mubarektir saddam hüseyindin bundan pek farkı yok yani.Hollanda değil bura yani :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cem Şentin

cem sen hiç meraklanma başkan ile irtibat kurulur ben derneğe çok destek verdim nede olsa tek bir derneğimiz var hiç olmamasından iyidir mücadele hukuki zeminde verilir zati bd nin çabaları ile şehir hatları vapurlarından şimdiye kadar para alınmadı bu forumda ne kadar insan varsa önce bd ye teşekkür etmeli ..derneğe stk nız yoksa bi hiçsiniz adam sende demeden bu konunun bd nin forumundanda takipçisi olacağımı ve hepinizi bu durumdan haberdar edeceğimi bilesiniz daha önce bd nin katkıları ile ido indirime gitti bisiklet parasında 5 ytl den 4 e çektiler tabi yarım kalmış bi operasyon benim hayıflandığım taraf şudur bu ülkede hiç kimse sadece bisiklet kullananlar değil ama herkes haklarının arkasından koşmuyor yani halk tepki göstermiyor durum bu olunca bisiklet kullananların sayısı istanbulda az olunca adamlar bizi ciddiye almayacaktır bir köprü geçişinde 650 bisikletli geliyor ama haklarımızı aramaya gelince o kadar insanı bulamıyorsun dernek ne yapsın tepkisiz bir toplum haline getirildi bu ülke evet bunu çok güzel başardılar benim durumu sorarsan ben donkişot olmak için artık çok yaşlıyım ama zam gelirse adapazarı trenine paydos ve şehir hatları vapurunada artık binmem .....
karşıya geçmek için köprü geçiş hakkım saat 05.00 de varmı ona bakarım yalnız....tabi o saatte geçip ondan sonra buluşma 10.00 da ise 5 saat orda ne yapacağız mantıksız bi durum...
yalnız banliyö trenleri az günahkar olmaya devam edecek..

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@derşan sezer

Haberin yok galiba Derşan Abi. Tunus'taki 23 yıllık diktatörlüğü deviren olaylar Mısır'a sıçradı. Yakında 30 yıllık Mübarek rejimi bitebilir. Keşke vatandaşımız bu olaylardan ders alıp kuzuların sessizliğinden tam anlamıyla kurtulsa.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cem Şentin

cem bu ülkenin insanları isyan edemez aklından bunu çıkar ...

:in: :in: :in:

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Uğurcuğum ne zaman gittin? Ben bu hafta neredeyse her gün Detachlon a 1 kere uğruyorum. Az önce yine oradaydım. Karşılaşamadık.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Geçmişte etmişti ama. Ama maalesef 12 Eylül'den sonra koyunlaştırıldı halkımız. Keşke halkımız daha iyi şartlara ulaşmak için ve halen süren 12 Eylül karanlığına karşı sesini yükseltse. İş Tunus'taki gibi Wikileaks'e kalmışsa bitmişiz zaten. Halkımızın sesini yükseltmesi için ille de Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi işgali mi yaşamak mı gerek ? Demokratik yoldan iktidar bu Haziran'da değişmezse Güneydoğu'da PKK yanlılarının genel ayaklanması ve AB kaynaklı yeni bir ekonomik kriz gibi daha kötü durumlar olacak gibi görünüyor.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@derşan sezer

Takmıyorlar ve takmayacaklarda. Maalesef bizim bisikletlerimizi angarya olarak görüyorlar. Bu uygalama ticari olarak kazanç sağlamaktan çok bizleri yıldırmak için yapılıyor. Sizce her bir seferde trende olsun, vapurda olsun, tramvayda olsun, hızlı feribotta olsun kaç bisikletli biniyor. Benim tahminim ortalamada sefer başına 1 bile değildir. Bu kadar az sayıda bisikleti taşıyarak kazanç sağlayamazsınız.
Şehir hatlarının bu güne kadar para almamasını hayretle karşılıyorum. En son Kasım sonunda adaya gittiğimizde Bostancıdan gelen arkadaşlar Mavi Marmara motorlarının kendilerinden para aldığını söylemişti.
Çağlarda Üsküdardan Beşiktaşa geçmek için motora gittiğinde bisikleti için para istenince Kadıköye gidip Karaköye geçerek oradan Beşiktaşa pedal çevirdiğini söyledi. Daha sonra tekrar geçmek istediğinde para almamışlar. O karar 1 gün uygulandı sonra kaldırıldı demişler.
Bu iş İdoyu, trenleri protestoyla çözülmez. Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış durumu ortaya çıkar. Her bir seferin en az %25 ini bisikletliler oluştursa durum değişir. Gelir kaybına uğrayacaklarından geri adım atarlar. Bu iş devletten geçer. Devlet ulaşım politikasını gözden geçirmeli hatta değiştirmeli. İngilterede devlet bisiklet kullanımını özendirmek için vergi indirimi yapıyormuş. Bizde ise bırakın indirimi kullandığımız her şeyin üzerinden vergi alıyorlar. Bizse sayımızı arttırmak için uğraş vereceğimize kayıkçı kavgası yapıyoruz. Devam edelim birbirimizi karalamaya. Durumumuz ömrü hayatında hiç bir seçimde meclise 1 milletvekili bile sokamamış bir partinin genel başkanlığı için birbirini yiyen siyasetçilere benziyor.

• Beğen
Tepkiler: Ali ERTURAN

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Cem Şentin

Cem merak etme bu ülkede wikileaks in feriştahı açıklansa yönetenler tarafından soyulup soğana çevrildiğimiz gözümüze sokulsa hiç bir şey olmaz. Geçen seçimde Güney Doğuda bir TV kanalı halkla sokak röportajı yapıyordu. Adama halinden memnunmusun geçinebiliyormusun diye sordular. Adam işsiz olduğunu, hayvancılığın ve tarımın bittiğini, karnını zar zor doyurduğunu söyledi. Spiker seçimde oyunu kime vereceksin diye sordu. Adam Erdoğana dedi. Şaşıran spiker iyi ama açım , işsizim diyorsun neden hala Erdoğana oy vereceksin deyince. Ama müslüman adam dedi. Biz çok eski çağlardan beri padişahım çok yaşa diyerek bu günlere gelmişiz. Böyle gelmiş, böyle gider.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

orhan bey..
hiç sinirlenmeyin bu ülkede hiç bi şey olmaz size katılıyorum ...22 sene daha başbakan bu ülkeyi yönetir...

:D :D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
orhan bey
şu anda haber türk ü izliyorum buz hokey takımımız 16-0 yenildi...
evet kış sporları başladı erzurumda
...

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Bu konunun burada tartışılması saçma belki, topiğin amacı dışına çıkmış ama bende birşeyler söylemek istiyorum.Benim babam derki hep "Biz nasılsak başımızdakide öyle.Onu başa getiren Türk halkı, biz kendi oylarımızlarımızla getirdik.".Yani biz hep başkalarını değiştirmeye çalışmaktansa önce kendimizden başlamılıyız değişmeye.Önce kendimizi sorgulamalıyız bence.Birde merak ediyorum; o adama oy verenler gözünün önünde olanları görmüyorlar,görmek istemiyorlar ya da muhalefet edenler hiç bir durumdan memnun olmak istemiyor, hep gözleri yükseklere bakıyor..Ki şu da benim şahsi düşüncem; en başta ana muhalefet partisi kendine çeki düzen vermeden, söyledikleri lafın arkasında durmadan AKP onları hesaba bile katmayacaktır.MHP ve diğerlerini saymıyorum bile.Adam zaten hedef 2023 diyor, siz düşünün artık adamın yaptığı hesapları ..
Ama tek bir şey var ki öncelikle Türk halkı gözünü açmalı ve başındakinin dini, görüşü, ırkı vs bunları önemsemeden ülke için çalışacak olanları görmeli, görmeye çalışmalı ve onu başa getirmelidir.
Ey Türk halkı aç gözünü artık !

• Beğen
Tepkiler: Cem Şentin

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Ali ERTURAN

Haklısın genç arkadaşım ama ne çare ki şöyle bir geçerken uğrayan konuklara kapı arkanda demek biz Türklerin konukseverliğine uymaz. Ama bir konuda haklısın bunları konuşmanın yeri burası değil. İnan senin şu yazdığın mesajı okuyana kadar bende senin gibi düşünüyordum ama artık uyarmak zorundayım. Gezi ve tur duyuruları-Organizasyonlar konu başlığında Siyasi toplantı, eylem miting duyuruları yasaktır diyor. Bu konuyu burada kapatsak iyi olur. hele senin yazdığın parti isimlerini içeren mesaj buna tuz biber ekti. Gerçi Şehirler Arası Tur Makaleleri-Fotoğrafları konu başlığında da Uzun soluklu gezi makaleleri,yazıları,resimli anlatımlar...Türkiye`nin dört bir yanında pedal basanların serüvenleri... yazıyor ama İstanbuldan otobüsle Urfaya gidip Balıklı göle gezi düzenleyen bu bölüme konu açıyor ve sonuçta benim gibi uzun soluklu turlarla ilgilenenler aradıklarını bulamıyorlar. Buradan çıkan sonuç şu bu gezinin fotoğrafları Şehir İçi Gezi Tur Makaleleri- Fotoğrafları bölümünde yayınlanacaktır.
Genç yaşına rağmen ülke sorunlarına ilginden dolayı seni kutluyorum. Umarım tüm yaşamın boyunca bu duyarlılığın devam eder.

• Beğen
Tepkiler: Ali ERTURAN

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Kudret Kurtcebe

Yahu az önce Hürriyetin internet sayfasında hezimetle başladık İngiltere 10 Türkiye 0 yazıyordu bende maç bitti zannetmiştim. Silivri kapıya buz pateni salonu yaptılar, hiç kullanılmadan yıllarca bekledi. Sonra yıkıp yeniden yapıp Avrupa şampiyonası düzenlediler. Bundan sonra bu sporda da madalyaları siler süpürürüz. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

orhan bey ağlayacak halimize gülüyorum ...
buz hokeyi zevkli bi spor aslında ....abd -rusya maçları çok sert geçerdi 70 leri hatırlarım gerçi yukardaki görüşlerinize katılıyorum siyasi düşüncelerimizi burda konuşmayalım burası bisiklet forum... gerçi bu konuda siyaset yok buz hokeyde hezimete uğramamız ..
silivriye yapılmışsa buz paten yeri pekala orda buz hokey antremanları yapılabilinirdi ......yada müsabakaları ve ayrıca ritmik buz dansı....
700 milyon dolar harcanmış erzurumdaki kış oyunlarına üniversiteler arası 2500 sporcu geldi...madalyaları alıp götürecekler..
türkiye çek cumhuriyetine 16-0 yenildi evet öğreneceğiz orhan bey herşeyi zamanla .......
bilal gülü desteklemezseniz onun eline ayda çok komik rakamlar verirseniz o arkadaşımız o sporcumuz bisikleti bırakır bunlar acı gerçeklerdir biz burda bunları konuşacağız en başta ,türkiyede sadece futbola önem verilir diğer sporlara verilmez yanlış burda o kadar futbola havuz fazla veriliyorda ne oluyor dünya şampiyonluğumuz kaç adet...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Kudret Kurtcebe

Kudret bey sizi yanlış bilgilendirmiş olmayayım. Hata benim Silivrikapıyı Silivri kapı yazmamdan kaynaklanıyor. Silivrikapıdaki salon benim evime 1 km mesafede. Futbolda biz birbirimizi yenelim bize yetiyor. Dün gece maçtaydım. İlk yarı bitti oğluma keşke maça ara verilmeden devam edilebilse bu durumlara çok şahit oldum 2. yarı sıkıntılı geçecek dedim ve dediğim gibide oldu. Keşke herşey bizim gençliğimizdeki gibi olsa. Maça kol kola gidip içeride ayrılıp birbirimizi kızdırsak ve sonrasında da kol kola çıksak ama artık mümkün değil. İşin içine bu kadar yüksek paralar girince her sey değişiyor. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı derler ama her zamanda geçmiş özlemle anılıyor. Dün gecenin en güzel yanı maçtan sonra çalan kolbastı parçası eşliğinde her iki tarafında eğlenip horon tepmesiydi her ne kadar amaçlar farklı olsada. Birbirimize karşı hiç hoşgörümüz yok. ne olur birbirimize karşı daha hoş görülü olabilsek.

• Beğen
Tepkiler: Cem Şentin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

orhan bey haklısınız bu forumdada hepimiz birbirimize hoş görülü olmalıyız ...
nitekim sizin daha önceki uludağı gezinizi takdir ettim ...evet zirveye yol olmaması ,sizin azminizle zirveyi devirmeniz....
beş yılım bitti sele üstünde yoğun tam beş yıl ...ne elde ettim ...paramı hayır sadece bana dönen sağlık ne sigara ne içki hiç biri yoktu zati...
yemeğe dikkat ederim kendim yaparım yemeklerimi...işin zevki burda ...
hoşgörü gösterilir ama hep ben ,benim dediğim olacak ben ne dersem o olur ...
dayatmaları ve ben merkezcilik bu iyi değil ....hiç ama hiç sevmediğim bir gerçek vardır bazı insanlar olmak istediği gibi görünmeye ve o kabuk içersinden konuşmaya devam ederlerse o insanlar hep yalnız kalacaklardır sürekli ben büyüğüm ben şöyle yaptım derse bi insan yalnız kalır tabi genel konuşuyorum şahıslandırmıyorum bu camiada herkesi tanıdım sayılır tam beş yılda ....
tabi sadece istanbul camiasını...
yeni gelen arkadaşlar olmakta biliyorsunuz bu foruma ...herkes performans basamaz yok böyle bi şey ......isteyen nasıl bisiklete biniyorsa öyle binmeli özgür olmalı ....sizin anlayışınız gezi maksatlı eğlenmek ayrıca belgesel bisikletçiliğede karşıda sempatiniz var anladığım kadarıyle güzel kareler yakalamak doğadan.....
anlatımlarınız çok güzel bence öyle alel ade değil sizi tebrik ederim...
yeri geldiğinde yüksek tempo basacağınızdanda eminim ....
evet benim için durum bisiklette ,gezi amaçlıda bindim öylede zevk aldım
yalnız en çok sevdiğim uzun mesafelere gitmek tabi bu kış aylarında mümkün değil.......
şimdi bu uludağ gezinizin gerçekten çok zevkli geçeceğinden eminim ...
size başarılar dilerim bizleri resimsiz bırakmayın bu forum sizi seviyor ve gençlere örnek oluyorsunuz.....

tekrar teşekkür ederim...

+