Uğur Mondial bisiklet

Tepki
111
Dün Zaman Gazetesi'nde Uğur mondial bisikletler vardı :eek: İşte böyle baktım ama 1 kaç tane iyi bisiklet yapmış hergeleler gerisi 150 lira yı aşmaz

• Beğen
Tepkiler: oguzcigsar
Scudo

Ahmet Ersöz

Forum Demirbaşı
Tepki
903
Bisiklet
Specialized
Hardtail olarak en iyi (aslında en pahalı diyelim) bisikletleri aşağıdaki.

Yorum sizin:

Kadro 26" Özel Alaşımlı 6061 (Hardtail) Alüminyum Kadro
Ölçü Size 16" (40.6 cm)
Vites 24 Vites Shimano
Maşa Top Gun S 058sa Süspansiyonlu Ön Maşa
Fren Tipi Ön-Arka Alüminyum V Fren Seti
Jant Tipi Çift Katlı Siyah Uğur Alüminyum Jant 36 siyah Jant Teli
Lastik 26x2,10 (54-559)
Zincir KMC Z72
Hazne Joytech 8 Vites Hg Kaset Dişlilere Uyumlu Hazne Seti
Aynakol Prowheel 42 Diş Ayna Kol Seti
Pedal VP-466
Fiyat 514,00 TL.

• Beğen
Tepkiler: oguzcigsar

onurcan tokuş

Daimi Üye
Tepki
242
Bisiklet
Scott
@binRR

Mondıal motorların(yürüyen hurda) 2 günde bir çeşitli arızalar dan dolayı servise gittiklerini gördükten sonra yaptıkları bisikletlerin ellerinde nasıl patlayacağını merak ediyorum...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Aman aman ellerinde patlarsa mesele yok :D
Ama bu gidişle hem motor hemde bisiklet:D
Korkuyorum olur olmadık yerlerinde de patlar diye :D

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
dökülür bence buda diğerleri gibi
bir arkadasın dedıgı gıbı
buz dolabı derın dondururcular saglam o işe yönelsinler o sektörlerini geliştirmeye devam etmelerını tavsıye ederım

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)
750 TL'lik bisiklete mekanik disk fren.

Atakan DEMİR

Daimi Üye
Tepki
63
@Göker Gülay

50 daha koy komple göbek fren shimano lu adam gibi bisiklet al daha iyi

Tepki
1
@Yunus YILMAZ

Gercekten cevabın cok hos olmus ya. Guldurden beni. Ama isin ilginc tarafı herkeleler gırdıgı her sektorde Turkıye bırıncısı olmuslar. Bırde Leader adlı bısıkletı ben kullanıyorum. Gercektende cok kullanıslı bır bısıklet. Su ana kadar aldıgım bısıkletler arasında favorılerımın basında gelıyor. Dıger favorım ıse Taıwandan getırdıgım Fujıdaydı.

• Beğen
Tepkiler: tolga1976
Tepki
1
Gercekten cevabın cok hos olmus ya. Guldurden beni. Ama isin ilginc tarafı herkeleler gırdıgı her sektorde Turkıye bırıncısı olmuslar. Bırde Leader adlı bısıkletı ben kullanıyorum. Gercektende cok kullanıslı bır bısıklet. Su ana kadar aldıgım bısıkletler arasında favorılerımın basında gelıyor. Diğer favorim ıse Taiwandan getirtdiğim Fujıdaydı.

Tepki
10
@onurcan tokuş

Umarım patlar...Akıllanıp daha düzgün kaliteli üretim yaparlar. Fotodaki bisiklet
benim paramla para etmez ama, piyasası 175-TL derim. O da Uğur'a göre değil üzerindeki komponentlere göre...!

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Geçtiğimiz bisiklet fuarında uğur mondialde piyasa malı dediğimiz kendi bisikletlerini sergilediler. Hemen Aslı bisiklet ile Salcano standlarının arasındaydılar.

Eğer Mondial bisiklet bu sektörde asıl oyunculağa soyunmasaydı fuara para verip katılmazdı. Gördülerki Aslı bisikletin standı ilk sırada ilgi görürken bunun sebebi üzerinde düşüneceklerine eminim.

Salcano'yu örnek alacak olursak nereden nereye geldiklerine bir bakın. Evet belki performanslarına göre fiyatları epey yüksek ancak hepimiz biliyoruz ki artık bisikletleri donanım olarak tercih edilebilir düzeye erişti.

Uğur Mondial buzdolabi üreticisi olmaktan başka mobilet ve motosiklet konusunda yurt dışında güçlü bağlantıları olan, yurt dışında motosiklet fabrikaları olan güçlü bir sermaye.

Elbette şu andaki dünya ekonomisinde her üretici bisiklet parçalarını Taiwan, Kore ve Çin üçlüsünde üretiyor. Uğur Mondialin kadro ve aparatları ile bunların bütünlüğünü sağlayan meteryalleri şu anda kendi öz sermayesiyle ve motosiklet deneyimiyle yapıyor.

Şimdi bi düşünün, güçlü bağlantılarını bisiklet sektörüne kaydırıp Taiwan'lıların fabrika deneyimlileri ile birleştirip Shimano'nun Türkiye distribütörleri ile anlaşırlarsa yakın bir zamanda milli bisiklet takımlarımızın sponsoru bile olmak isteyebilirler.Elbette biliyoruz Milli takımımıza sponsor olmanın ne kadar kolay olabildiği. İnşallah milli bisiklet takımlarımızda Dünya sıralamalarına istedikleri yeri alabilirler.

Gördüğünüz gibi sizin gibi karamsar olmayıp ne kadar yerli üretici o kadar rekabet anlayışı ile özellikle Uğur Mondiallerin Full Down Hill bisiklet kadro sektöründe çok iyi durumlara geleceğini hissediyorum.

Çünkü bu kadrolar zaten bol çelik alaşımlı olduğu için ağırlık konusunda endişeleri olmayacaktır.

Unutmayın, bu seneki fuarda o çok sevdiğimiz ve oralardan alış veriş etmekten çok mutlu olduğumuz bööyyük firmalarımız fuara GELMEDİ. Ama mondial cesaret edip geldi.:in:

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
eğer burada geotech vb marka olsa acaba durum ne olurdu ? :boese157: Alan alır almayan almaz.Bilen bildiğini alır sonuçta böyle bir marka alıcak kişi performans kullanıcısı değildir. Genel algı çerçevesinde bir bisiklete yüksek meblağ verilir mi ?diyenlerin tercih edeceği ürün.Henüz yolun başındalar böyle olması gayet normal ve doğal bir durum.Elinde sonunda her ürünün geldiği yer belli
Açıkçası benim kullandığım bisiklet de belli bir süper market bisikleti şu an ve önümüzdeki yıllar içerisinde iyi bir bisiklet alamam.Eğer bisiklet iyi olursa arızasıda iyi olur ben böyle bir miktarı kaldıramam gibi
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
@engin güner

Engin kardeşime katılıyorum. Herkesin marka bisiklet almaya müsait bütçesi yok. Bu markanında dünyanın en iyi markasıyım gibi bir iddiasıda yok. İsteyen alır, istemeyen almaz, maddi durumu iyi olan iyisini alır, imkanı olan gider 10.000 tl lik bisiklet alır. Herkes kaliteli bisiklete binebilir, ama bu o kişiye daha düşük meblaya satılan ürünleri alay edercesine yorumlama hakkı vermez.

• Beğen
Tepkiler: kskbiker