Ucuz Aliexpress formaları alınmalı mı?

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Ülkemizde en dandiğinden bir bisiklet forması almaya kalktığımızda en az 100 TL yi gözden çıkarmak gerekiyor.
Ama buna alternatif olarak Aliexpress'te yüzlerce her bütçeye uygun forma bulunuyor.
Kargo dahil 40-50 TL gibi fiyatlara aşağıdaki gibi onlarca forma bulabiliyorsunuz.
90fc980a-3f8a-434a-94c3-35ab3d32022b.jpg 7f8de2b5-9226-407f-824d-e969df0ad872.jpg

Ama işte aklıma da takılmıyor değil bunların çoğunun Çin üretimi olduğu. Gerçi aldığımız bir Nike,Adidas vsvs de çin üretimi ve doğrusunu söylemek gerekirse Çinli Lee dayılar tarafından pek de bir denetim olmaksızın üretim yapıyorlar.

Alan oldu mu hiç? Kumaşından veya baskısından memnun mu?

Scudo

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de var kullanıyorum ama formada sadece görüntü var terliyince teri dışarı falan atmıyor su gibi oluyor o yüzden adam akıllı kaliteli bir forma almak daha mantıklı.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Deriyle bu kadar yakından temas eden şeylerin, ucuz boyalarla, kalitesiz materyal ile yapılması tamamen yanlış.Özellikle askılı şort'un ped kısmının dokunduğu yerler kesinlikle kalitesiz olmamalı.Terledikçe, kaliteli forma teri çeker, üstüne alır.Boyası kalitesiz, kanserojen madde içinde yüzen bir forma'nın böyle bir durumda tenle temas etmemesi gerekir.Ben en azından böyle düşünüyorum.Tek çare paraya kıymak oluyor bu durumda.Sağlıktan önemliyse para, buna lafım yok sonuçta tercih meselesi.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
daha önceden kullanıyordum öğrenci durumlarından dolayı taytları oldukça kalitesiz özellikle ped kısımları denildiği gibi kumaş hava almadığı için teri olduğu gibi üstünüzde biriktiriyor
şuanda kipeo kullanıyorum paraya kıydım açıkçası iyikide kıymışım kesinlikle kaliteli ürün tercih edin pişman olmazsınız

yunuskent

Üye
Tepki
62
İsim
Yunus Kent
Bir çok seyi aliexpresssen alıyorum öğrenci olmamdan dolayı. Ancak giyim konusunda kesinlikle tavsiye etmiyorum para verirken acımadığım tek şey giysidir.

Daha geçenlerde Çinden gelen ayakkabıların kanserojen olmasi nedeniyle Sağlık Bakanlığı alarma geçmişti. Çok kritik bir konu birde bisiklet icin amann surekli terle birlikte o giyside sıkıntılı bir durum varsa normal kullanima göre bizi daha cok etklileyecektir. Benim görüşüm bu..

Mobilden yaziyorum imla ve yazim hataları için kusra bakmayın...

• Beğen
Tepkiler: bisikletebin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aha o orbea'dan var bende :D Çok hoş forma. Bi de Sky almıştım o daha rahat buna göre bu biraz dar kumaşı. İkisinden de memnunum 175+ km ler yaptım sorun çıkmadı, ter tutmadı. Tabi taytım ordan değil burdan almıştım iyisinden bi tane :D

virisler07

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa
HER ALIŞVERİŞİMİ ORDAN YAPIYORUM SORUN ALİEXPRESTE DEĞİL ALICAŞIN FORMANIN MARKASI ÖNEMLİ

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.485
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hazır forma konusu varken bir sualim var arkadaşlar. Rapha formalarını ülke de kim satıyor biliyormusunuz ? Kesin bir cevap bulamadım . Rapha kullanan varsa sitesinden mi alıyorsunuz

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Bir şey olacağını zannetmiyorum.

@Ahmet Bilge Kaan AKIN o orbea'dan ben de almayı düşünüyorum. (Ya beyazı ya da siyah üstüne lacivert çizgili olanından). Kesimi nasıl, patates çuvalı gibi durmuyordur inşallah? :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Gixxer
Yok cok dar ama kumas olarak sky daha guzel ya :D
Bunun nefes almasi daha iyi kumasinda araliklar falan var :D Ama kendine gore baya buyuk alman lazim

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende AliExpressten forma aldım süreklidi de kullanıyorum terleme konusunda hiç sorun yaşamadım bu zamana kadar

• Beğen
Tepkiler: aytunctarakci

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
İsteyen istediği şeyi alır, herkesin cebine göre.

(Bende 2 senedir kullanıyorum, sora tekstil'den toplu tayt forma yaptırdık. Emin olun ali'de bazı satıcıların kiler çok daha iyi. + Dogma kadrosu getirtip yıllarca kullanan kişileri biliyorum, bu kadrolar da 2-3 senedir yolda, HESABI SİZ YAPIN!)

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
aliexpress ürünlerinin çoğu gerçekten çok ucuz eyvallah ama ülkemiz de çok pahalı yani aradaki uçurumdan dolayı sanki kalitesiz ürünler üretiyorlarmış gibi geliyor üstüne bir de çin malı dandik olur algısı olunca endişe normal aslında ama ben de oradan aldığım seti kullanıyorum, memnunum

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Ahmet Bilge Kaan AKIN normalde bedenim boyumdan ötürü L (187cm) ama L alınca göğüs ve omuzlar genellikle çok bol duruyor, ince bir yapım var çünkü (73kg).
B-Twin 520 forma var M beden. Sizde de B-twin forma varsa kalıp ölçüleri ali'dekine kıyasla ne alemde? Üstüme yapışmasını istiyorum formanın ama sprinte çıktığımda falan da sürekli formanın arka kısmını çekiştirmek istemiyorum. L ve M arasında kaldım baya ondan ötürü

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Racmmer, Fastcute, Surea gibi markaları tavsiye ederim. Çok güzel, özgün tasarımları var.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Gixxer
Alideki orbea formasi cok dar kesim. Sky formasi daha bol kesim. Orbea formasi cidden baya baya dar kesim yani baya bildigin dar :D
Bana tam oldu 184 boy 75 kilo biraz gobek onden gider halde, gogus 104 105 gibi bir seyken.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Işıklar Gazisi
Decethlondaki indirimleri takip edin derim
Hemen hemen aynı paraya forma almak mümkün keza exuma da aynı şekilde
110 tl ye hem tayt hem forma almışmışım var
Özellikle decathlonda sorun olursa ürünü hemen iade alıyorlar
Maceraya gerek Yok
Ayrıca daha önce eliexpres ürünü forma kullandım
Birinde xl olurken başka bir renginde xxl oldu
Taytların kalitesi zaten yerlerde
Naçizane fikrim yurtiçin den tedarik edin

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Forma konusunda pek bilgim yok ama gecenlerde lcw den 2 adet %100 polyesterden imal tsortmu desem formami desem ondan aldim..birisinin sirt kismi fileli orum, digeri duz orum.cok memnun kaldim..sirt cantamdan dolayi sirtim terliyor eve varinca 5,,10 dakika gecmeden kurumus oluyor..yani sirt cantam vs olmasa teri hic hissettirmeden kurutmus olacak..daha sonra pek memnun kaldigim icin gittim tam file orumlu florasan yesil formasinida aldim, cok harika cok memnun kaldim..ha bisiklete dair bir yazisi ifadesi sekli semali yok.,bildigimiz duz spor bir forma..dechatlonda ayni ona benzerleri var kargo dahil 19 liraya geliyor..onlarda tercih edilebilir..bisiklet formasi denince zaten 70 80.liradan asa forma yok..ben daha cok ekonomik dusundugum icin lcw yi tercih ettim..

• Beğen
Tepkiler: Işıklar Gazisi

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
3 forma aldım ali'den. decathlona falan 10 basar valla. decathlonda adamlar önü fermuarsız bisiklet forması satıyor ya. çok şık tasarımlar var alide. kolsuz forma bile aldım bronzlaştırıcı kremi sürüp çıkıyorum mis gibi.