Ucuz Aliexpress formaları alınmalı mı?

Tepki
8
İsim
RAMAZAN
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar memnun kaldığınız almak istesem tekrar şu satıcının şu marka ürününü alırım dediğiniz formaların linkini ekleyebilir misiniz yazlık kışlık uygun bulamazsam exuma veya decathlon dan bende sipariş vermek istiyorum softshell çeketle birlikte

Scudo

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@ramazanndemirbaktiginiz urunlerde siparis adetlerine bakin ve fazla siparis almis urunleri tercih edin.Emin olun decathlon dan aldiginiz urunleri cok aratmayacaktir kalite olarak da saglik bakimindan da.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Santic ürünlerini kendi mağazasından alırsanız memnun kalırsınız..

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@burcinhan merhaba aliexpressteki yorumunuzu gördum L beden almışsınız bende 177 boy 75 kg L beden almıştım sonradan satıcıya mesaj atım satıcın beden tablosu benim ölçülerimi kurtarmıyordu acaba çokmu büyük gelir bana XL sizin kg benden 6 kg fazla yanlışmı yaptık acaba

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
@Ervin, 175 boy 75 kiloyum. tüm aliexpress formalarımı M alırım ve cuk oturur üstüme. taytlar da aynı şekilde. Hatta bir tane formam S beden o bile hafif dar oldu ama giyiliyor yani. XL değil L bile büyük bence size.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@PistonBacak

Türkiye de üretilen giysilerdeki boyalar denetimden geçmiş boyalardır. Çin de böyle bir denetleme mekanizmasının olduğunu düşünmüyorum. Çin den gelen oyuncaklar üzerinde sağlığa zararlı olduğu konusunda onlarca haber ve araştırma var. Domates wifi elektronik cihazlarla boyalı bisiklet formasını karşılaştırıp ortaya bir sonuç çıkarmak ne derece doğru takdir insanların. İsteyen gidip alır, insanları bu konularda bilgilendirmeye çalışana bile domatesle wifi ile örnekler verilip sonuç alınmaya çalışılıyor. Zararlarını anlatmakta galiba doğru değil. Aldığım bu yorumdan sonra hiç bir şeyin zararını paylaşmama kararı aldım.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
177 cm , 83 kg xl alıyorum

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@televole2 (link)

exuma mağzasından rüzgarlık aldım L beden çok dar geldiği için XL bedenle değiştirdim bende yine ayni sekilde geçen sene aliexprresten L beden tayt forma aldım yazlık onlarda hafiften dar geldi bende kışlık XL aldım çokta büyük gelirse kulanmadan satarım artık gerçi satıcı 6 gün sonra kargolıycak daha yolamamış birde satıcının beden ölçüleri benim boyuma göre XL kurtarıyor aşağıda anladığım kadarı ile 3cm yanlışlık olabilirmiş ölçülerde

Dosyalar

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ervin

Hocam ben 1.74 boy 81 kiloyum L beden tam oldu. Bence size de olacaktır.

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
@Ervin

Ürün ölçülerine göre bir kere L beden aldım çarşaf gibi oldu. Sözde tam olacaktı. O gün bu gündür verdikleri beden ölçülerini dikkate almıyorum. M alıp geçiyorum :) L her türlü kurtarır sizi.

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@isosel boylarımız ayni sadece kilo farkımız var bende 177cm 75 kg acaba nasıl duracak üzerimde

@televole2 gelince yazarım size birde foto atarım en fazla hayal kırıklığı ve zaman kaybı olur benim için peki ülkemizdeki yerli firmalardan kışlık tayt forma yaptıran varmı aranızda ben e kariti ile görüstüm yaparız 1 kişilikte olsa aliexpresstekiler gelsin birde onlardan sipariş vereceğim en azından deneyimimiz olur

Tepki
60
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
@bisikletebin hocam şimdi çini kötüyorsunuz fakat cıne gıdıp adama dıyor kı şunu nekadara yaparsın adam dıyor 10 tl sağlam dayanıklı bızımkı dıyor 10 çok 3 liraya yap bana alayım kalıtesı onemlı değil diyor çinli ne yapsın çin menşei li UCİ lisansı almış markalar vardır ve sizin üzerine giydiğiniz ürünlerde çin dokunuşu yok mu üzerinde made in usa yazıyor diye amerika malı olmuyor o temsili bir etiket ben ithalat ihracat işinde çalışıuyorum bazen gümrük kodu bulunamayan ürünlerin üzerine made in turkey etiketi yapıştırıyoruz turk menşeili oluyor yani bu konuda bilgisizsiniz bir ürünün menşei değişmesi için başka bir ülkeye götürülmesi ve üzerinde değişiklik yapması gerekir yani çinden gelen bir pantolonu ABD de dikişlerle desen yapılırsa o pantolon abd menşe kazanır zarar her türlü zarar dır domates de öyle wifi de öyle yüksek radyasyona maruz kalınca insan ölmez mi neyse uzatmayacağım paranız var zenginsiniz amenna gidin alın beni ilgilendirmez şunuda ekliyorum bildiğiniz yada bilmediğiniz bir bilgiyi ister paylaşın ister paylasmayın sizin tercihiniz .

ve makinacı olarak çalışan ve poc giyimler alabilecek insan tanımıyorum ben ürettiğiniz bisiklet çantalarını montları vs ürünlerinizi mi övüyorsunuz anlamadım neyse daha cevap vermeyeceğim isterseniz yazın isterseniz de yazmayın.

• Beğen
Tepkiler: Ervin

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@PistonBacak

Bisiklet formasından girip domates wifi den devam edip ihracat ithalat gümrüğe geçiş yapıp ordan benim bilgisizliğime ulaşıp sonrasında yaptığım bisiklet çantalarını övmemi ima ederek sonuçlandırdınız. Algı muthiş.

Tepki
60
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
@bisikletebin yaşının benden büyük olması nedeniyle tartışmaya girmek istemiyorum fakat bunlar benim fikirlerim ve zikirlerim bunlar sizi ilgilendirmez bunlar benim iddiaa larım vede öyle replika olur orjinal karbondan kat kat kaliteli olan ürünler var aklınıza kazımışsınız çin dandik çin şöyle siz algınızı değiştiremiyorsunuz at gözlüklerinizi çıkarmaya davet ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ervin

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@PistonBacak

Fikirlerin beni ilgilendirmiyorsa benim yazdığım konu da benim fikrim görüşüm benim düşüncemdir. Sizin fikirleriniz beni ilgilendirmiyor ise benim fikirlerime de alıntı yapıp cevap yazmazsanız benim fikrime hem cevap yazmamış hemde muhatap olmamış olursunuz. Buraya çindeki kansorojen içerikli boyalı giysilerin listesini sermiş olsam bu sefer de domates, wifi elektronik cihazlar kanser yapmıyor mu teziyle fikir belirteceksiniz ki bunu üç mesaj önceden yaptınız. Ülkede kanser tavan yapmış durumda. Kansorojen boyalar terleme esnasında vücüda direk giriş yaparlar. Bu tehlikeyi göz ününe sermek istedim. Lakin ne bilgisizliğim kaldı ne çini haksız yere kötülemediğim at gözlüklerim kaldı.

(link)

Çin Malı Kıyafet Kanser Yapıyor

Özellikle Çin Halk Cumhuriyeti ve Hindistan'dan İthal Edilen Tekstil Ürünlerinde Yüksek Oranlarda Kanserojen Etkili Boya ve Ağır Metal İçeren Maddeler Kullanılıyor.

(link)

Özellikle (link) ve (link)'dan ithal edilen tekstil ürünlerinde yüksek oranlarda kanserojen etkili boya ve ağır metal içeren maddeler olduğu iddia edildi.

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Engin Başaran, (link)'de tüketici sorunlarının daha çok telekomünikasyon ve finans sektöründe yoğunlaştığı, gıda ve giyim güvenliğinin arka planda kaldığına dikkat çekti.

Tekstil ürünlerinde kullanılan, ter yoluyla vücuda nüfuz eden kanserojen etkili boya ve kimyasalların tüketicilerin sağlığını tehdit ettiği şikayetlerinin son günlerde gündeme gelmeye başladığına işaret eden Başaran, "Bu bağlamda, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin,özellikle (link) ve (link) gibi ülkelerden ithal edilen tekstil ürünlerinde çok yüksek limitlerde kanserojen etkili azo boyar ve ağır metal içeren maddelerin tespit edildiği ve halk sağlığının ciddi tehdit altında olduğu yolundaki söylemleri tüketiciler için büyük önem taşımaktadır" dedi.

Azo boyar maddesinin, (link)'de, 1995 yılından beri (link) anlaşmasıyla yasaklandığını anımsatan Başaran şöyle dedi:

"Ne yazık ki ne ithal ürünlerde ne de iç piyasada bu yasaklı maddelerin kullanımının denetimi sağlanamamıştır ve tüketicilerden de bu konuda talep gelmemiştir. Bu yüzden AB standardı olan Eko-Teks 100 standardının kullanımı çoğu kez yalnızca AB ülkelerine ihraç ürünlerinde gerçekleştirilmekte, iç piyasada ise merdiven altlarında dahi ne olduğu belirsiz sağlıksız boyalarla giyim ürünleri boyanmaktadır. Uzmanlar da bunun da en iyi belirtisinin giyerken veya yıkarken boyanın akması olduğunu belirtmektedir."

Tekstilde ‘kanser’ riskine dikkat edin

Prof. Dr. Erkan Topuz yüzde yüz organik pamuk, keten ve kenevirden üretilen tekstil ürünlerinin sağlıklı olduğu söyleyerek, “Doğal olmayan pamuk ve sentetiklerdeki azor boyalar astıma ve kanserojen etkilere neden oluyor” dedi

(link)

İyi de hangi Çin malı

Kanserojen diye bazı Çin ve Tayvan malları toplatılıyor iyi ama ya bunları çoktan almış ve kullanıyorsak?

(link)

Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Erkan Topuz da tekstil ürünlerinde kanserojen kimyasallar bulunduğuna dikkati çekti. Dünyadaki pamukların sadece yüzde 16’sının tamamen doğal olduğunu belirten Topuz, şunları söyledi: “Kıyafetlerimizin pek çoğu doğal olmayan pamuk ve sentetikten yapılır. Sürekli sıkıştırılır, perkloretilen ve formaldehit içeren kimyasallara maruz kalır. Üzerlerine sentetik azo boyarlar uygulanır. Azo boyarların çok az miktarları bile bağışıklık sisteminde yan etkilere yol açar. Bazı azo boyarlar insanlarda astım gibi hastalıkların artmasına sebep olur. Azo boyarların bir bölümü arilamin içerir. Kansorejen etki de arilominden kaynaklanır. Türkiye’de arilamin sınırı indirildi ve azo boyarlı ürünlerin ithalatına kapı kapatıldı.”

İç çamaşırına dikkat!
Özellikle Çin ve Hindistan’dan gelen tekstil ürünlerinde kullanılan boyalar için yapılan testlerin kanser alarmı verdiğini aktaran Topuz, “Bu ürünlerden uzak durulmalıdır. Bu ülkelerden ithal edilen tekstil ürünlerinin yüzde 3’üne yakınında kanserojen etkili renklendirici azo boyar maddeler sınırların üzerinde çıkmıştır. Özellikle kaşmirlerde ya da kaşmir taklidi olanlarda bu maddelerin çok yüksek miktarda olduğu görülmüştür” dedi.
Prof. Dr. Topuz’un öneri ve uyarıları şöyle sıraladı: “Kıyafetlerimizin beyaz olmaları da risk. Çünkü bunlarda fazla miktarda ağartıcı kullanılmaktadır. Özellikle iç çamaşırlarında aldığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. İç çamaşırları insan vücuduna doğrudan temas ettiği için vücut terlediğinde doğrudan deriye nüfuz eder ve vücutta hormonal değişikliklere neden olur. Bu nedenle aldığımız iç çamaşırlarını zeytinyağlı sabunla en az 3-4 kez yıkanmalı. Yanmayı geciktirici formaldehit maddeler de insan sağlığını tehdit etmekte.
Bu madde özellikle yastık, yorgan ve yataklarda oldukça fazla kullanılmakta ve kısırlıkla gelişim bozukluklarına neden olmakta. Yatakların üzerinde hakiki yün koruyucu olarak kullanılmalı. Ayrıca çabuk yıkanıyor ve çabuk kuruyor diye teflon kaplı yastık ve yorganlarından da kaçınılmalı. Kuru temizleme esnasında kullanılan kimyasallar da tehlikeli. Kuru temizlemede perkloretilene ihtiyaç duymayan giysiler tercih edilmeli. Islak temizleme seçeneği olan, sıvı karbon dioksit, sitrus sıvı temizleyicler kullanan kuru temizleyicilere gidilmelidir. Temizlemeden aldıktan sonra da 15-20 gün havalandırılmalı. Havalandırmadan giyilen giysilerdeki zararlı maddeler özellikle karaciğer üzerinden bütün vücuda dağılır.”

(link)

Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Erkan Topuz da tekstil ürünlerinde kanserojen kimyasallar bulunduğuna dikkati çekti. Dünyadaki pamukların sadece yüzde 16’sının tamamen doğal olduğunu belirten Topuz, şunları söyledi: “Kıyafetlerimizin pek çoğu doğal olmayan pamuk ve sentetikten yapılır. Sürekli sıkıştırılır, perkloretilen ve formaldehit içeren kimyasallara maruz kalır. Üzerlerine sentetik azo boyarlar uygulanır. Azo boyarların çok az miktarları bile bağışıklık sisteminde yan etkilere yol açar. Bazı azo boyarlar insanlarda astım gibi hastalıkların artmasına sebep olur. Azo boyarların bir bölümü arilamin içerir. Kansorejen etki de arilominden kaynaklanır. Türkiye’de arilamin sınırı indirildi ve azo boyarlı ürünlerin ithalatına kapı kapatıldı.”

İç çamaşırına dikkat!
Özellikle Çin ve Hindistan’dan gelen tekstil ürünlerinde kullanılan boyalar için yapılan testlerin kanser alarmı verdiğini aktaran Topuz, “Bu ürünlerden uzak durulmalıdır. Bu ülkelerden ithal edilen tekstil ürünlerinin yüzde 3’üne yakınında kanserojen etkili renklendirici azo boyar maddeler sınırların üzerinde çıkmıştır. Özellikle kaşmirlerde ya da kaşmir taklidi olanlarda bu maddelerin çok yüksek miktarda olduğu görülmüştür” dedi.
Prof. Dr. Topuz’un öneri ve uyarıları şöyle sıraladı: “Kıyafetlerimizin beyaz olmaları da risk. Çünkü bunlarda fazla miktarda ağartıcı kullanılmaktadır. Özellikle iç çamaşırlarında aldığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. İç çamaşırları insan vücuduna doğrudan temas ettiği için vücut terlediğinde doğrudan deriye nüfuz eder ve vücutta hormonal değişikliklere neden olur. Bu nedenle aldığımız iç çamaşırlarını zeytinyağlı sabunla en az 3-4 kez yıkanmalı. Yanmayı geciktirici formaldehit maddeler de insan sağlığını tehdit etmekte.
Bu madde özellikle yastık, yorgan ve yataklarda oldukça fazla kullanılmakta ve kısırlıkla gelişim bozukluklarına neden olmakta. Yatakların üzerinde hakiki yün koruyucu olarak kullanılmalı. Ayrıca çabuk yıkanıyor ve çabuk kuruyor diye teflon kaplı yastık ve yorganlarından da kaçınılmalı. Kuru temizleme esnasında kullanılan kimyasallar da tehlikeli. Kuru temizlemede perkloretilene ihtiyaç duymayan giysiler tercih edilmeli. Islak temizleme seçeneği olan, sıvı karbon dioksit, sitrus sıvı temizleyicler kullanan kuru temizleyicilere gidilmelidir. Temizlemeden aldıktan sonra da 15-20 gün havalandırılmalı. Havalandırmadan giyilen giysilerdeki zararlı maddeler özellikle karaciğer üzerinden bütün vücuda dağılır.”

At gözlüklerimi çıkardım. Oldu mu ?

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
@televole2
Hocam aliexpressteji saticinin adini linkini verebilir misiniz 2 forma aldik 1 ay sonra gondermedin dedik ginderdim dedi paramizin yarisini zor kurtardik hatta siz devamli aliyorsaniz yuzde on komisyonnodeyerek sizden satin alayim ben

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu kanserojen muhabbeti kadar bayan bir muhabbet yok. Şehirde var olduğumuz sürece her zaman ciddi bir risk altındayız ve burada nispeten daha az etki giymiş olduğunuz kansorejen kıyafetlerden olacaktır. tabi eğer gerçekten kanserojenlerse. Gıda başı çekmek üzere kullanılan temizlik malzemeleri bile giyiminizden kat ve kat etkilidir.
Bence bu riski minimuma indirme çabamızın bizleri kansere hazırlama etkisi çok daha yüksek :)

Giyim konusunda çok güvenilen Avrupalı olsun Türk olsun üreticilerin güvenilirliği dahi sorgulanabilir. Ciddi rekabetin olduğu bu ve diğer pazarlarda şu yukarıda paylaşılan yazıların güvenilirliği bile sorgulanabilir ve bu tür argümanlarla global devlerin bile üretimlerini taşıdığı Çini ve ürünlerini genellemelerle karalamak doğru olmayacaktır.

Dünya üzerinde makine üretimi konusunda en güvenilir ülke olan Almanya'nın bilinen soğutma kompresörü üreticisinin bile Çin'de üretiminin olması, birçok markanın ürünlerinin çoğunun üretiminin Çin'de yapılıp sadece parça montajının yapıldığı ülkelere menşeilerinin yazıldığı bir dünyada bence kafamızı yormayıp keyfimize bakalım.

Ayrıca kalite kavramı iyi anlaşılmalıdır. İstenilen özellikleri ve beklentiyi karşılayabilmiş üründür kaliteli ürün. Çin siz hangi özelliklerde, hangi dayanımda isterseniz onu üretebilmektedir. Siz paradan haber verin.

Tepki
60
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
@bisikletebin bende sana diyorumki be adam nereden biliyorsun hepsinin kalitesiz oldugunu bir tane türk bir baiak bir ülkede bir satıcının parasını ödemese türkler sahtekar mı oluyor çin dediğin ülke 1,4 milyar nüfüsu olan bir ülke peki çinde üretilen her bok kanser yapıyor neden çinliler nereden alıyor kıyafetlerini hangi ülkeden alıyorlar bu 1. biz türkler türk malı kıyafetler giyiyoruz dimi türk menşei li giydik bunun kaliteliside var ne bok oldugunu bilmediğimiz de 10 liraya da atlet var 1 liraya da atlet var kalite kalite değil mi ben giyiyorum şahsen siz sanırım victoria secret yada calvin klein giydiğiniz için çok kaliteli ürünler asla kanser yapmasın diye özellikle çamaşırlarınız kaliteli olmalı çinliler bu ürettiği her giyim ürünü kanser yapıyor ise ve bunu biliyorlardır değil mi sonuçta içine kanser yapan şeyler karıştırıyorlar peki bu adamlar neden bunu kullansınlar sana soruyorum ? neden bile bile kanser olsunlar şimdi siz dersiniz ki ben çinden don aldım sonra akciğer kanseri oldım çin donları kanser yapıyor kahrolsun çin nefes alamıyorum makineyi taktılar bana ölmek istiyorum ölemiyorum diye yakınırsınız

@volkan ismail ya volkan ağbi Allah senden razı olsun duygularıma tercuman oldun sen çok yaşa :)) işte kafalarına kazımışlar bir kere ben ne desem boş bimden a101 den herkez alışveriş yapıyor herkez migrosdan carrefur dan alış yapacak refah düzeyine sahip değil bimde 75 kuruşa makarna varken migrosta 6-7 liralara kadar makarna var bi gofret bimde 40 krş migrosda 1 lira bisikelte binen poc sintini forma alamıyorsa yatak pijamasıylamı bisiklet sürsün bu adam herkezin bisikleti 5-10 milyar diye görüp üzülen kardeşlerimiz var bu kardeşlerimiz orjinale taklit formalar alıp ihtiyaclarını karşılıyorlar çoğu öğrenci ve seviniyorlar mutlu oluyorlar 86 yaşında makinalara bağlı olarak ölmeyi beklemektense bu sporu yaparken ölmeyi tercih edecek insanlar var Barkın Bayoğlu gibi o kanser yapıyo bu kolestrol yapıyo bu şekeri çıakrıyo ne yapsın bu millet herkez ölecek eninde sonun Allah acı çektirmeden alsın canımızı yeterki kanser olmuş ölmüşüm ne sanki. dün 9 kere kanseri yenip sonunda yenik düşen bir kardeşimiz verdiği mücadelesinde hayatını kaybetti.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@A.Tahsin
Çinden ilk aldığım takım formam da ben askılı tayt istememe rağmen, askısız göndermişti. Paranın tamamını iade aldım ve ürünler bende kaldı.