Tuzağa düşmeyin...

Makula 06

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
Oturdugunuz yerden gelistirme sözu toplumun en sevdigi sozdur genc arkadasin dedigi gibi bu toplumda bazi kesimlere pompaliniyor zaten buna dunden razi toplum baliklama atliyor. Butur urunler saglikli yada degil bunun bilimsel arastirmalari yapilir( hos yapilan bircok bilimsel arastirmalarin sponsorlari ya ilac firmalari yada pouler urunler cola vs gibi) onemli nokta nekadar gerekli bu urunler?? Dogal yoldan bu takviye edici gidalari almak hap yada toz halinde almaktan herzaman daha iyidir cunku rafine edilmis diger bir deyisle paketlenmis herseyde azda olsa kimyasal katki var. Saglikli yasamanin formulu havuz problemi gibidir girdi-cikti hesabini iyi yapmak:)

Scudo

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir yılda 105 kilodan 94 e indim. Kas kütlesi arttı. Yokuş bile çıkıyorum artık [emoji3]

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Erkin Kalender Sevgili dostum, Bu yazdıkların hem de firma adı kullanarak, kötü bir tecrübe yaşamışsın izlenimi veriyor.
Tabii ki çalışmadan bir şey olmaz ama doğru mesajını yanlış örnek ve gereksiz bir kötüleme eşliğinde yapmışsın.
Bu tür firmalar hakkında yaşadıklarını yazmadan (ki yeri burası değil)kimse dikkate almaz, hele de senin yaşında birisinden duymak yerine kendi tecrübe eder

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Ne demiş atalar karpuz yata yata büyür :D o yüzden protein tozu bcaa l karnitin vb. şeyler oturduğunuz yerden hiç bir halt yapmaz 3 senelik fitness geçmişim var ve hala sürmekte. O yüzden böyle şeylere bel bağlamaktansa bir önceki günden daha hareketli olun :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@soneryen

Yapilan gazete haberinde sadece cay ictigi yaziyordu :)

------------------------------------------

Baslikta bahsedilen "saadet zinciri" soylemi benim aklima bir sey getirdi, garibime giden bu durumu da yazayim :)

2 yil oncesinde hayatinda bisiklete binmemis insanlar, birdenbire ortaya "herbalife yasam kocu" olarak cikip, sosyal medyada urunu pazarliyor. Sagliklarini, basarilarini (!?), fit olmalarini bu urune borclu olduklarini yaziyorlar. 2 yil oncesine kadar bisikleti gectim, hicbir spor daliyla en ufak bir gecmisi olmayan ve kendi iş veya okul hayatlarinda da beslenmeyle veya sporla ilgili hicbir yakinliklari olamasina ragmen birden bire "yasam kocluguna" terfi etmelerini gercekten anlayamiyorum.
Ve hakli olarak komik buluyorum :)
Yasam kocu olmak bu derece basit olmamali, yasam koclugu bu kadar basite indirgenemez bence...

Sonra bu insanlar hayatin belli donemlerinde karsiniza cikip " ben yasam kocuyum birader, bana soracaksiniz" derse sasirmayin.

Demem o ki, gorunuse gore artik bazi sifatlari kazanabilmeniz icin ne tecrubeye, ne tahsile ne diplomaya ihtiyaciniz var. Bir anda oluveriyorsunuz :naslyany:

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@soneryen
Nasıl yani? @birolcakir bir zamanlar obez miydi? :eek:
Herbalife kullanan birkaç kişi gördüm ve hepsi de kilo fazlası olan kişilerdi.

Ayrıca @S-Works de Birol Çakır'ın ne yiyip içtiğiyle ilgili bir soruya, "Genel manada ekmek yer Birol abi. Ve her zaman yiyebildiginiz kadar ekmek yiyin der :)" şeklinde bir cevap vermişti. Genelde ekmek yiyip çay içen birinin Herbalife gibi bi ürünle ne işi olabilir ki? Yani Herbalife kullanmak durumundaysa, neden ekmek yiyor sürekli? Burada bir gariplik yok mu? :ckskc:

@soneryen ya bi de biz seni Tibet ve eşinle yaptığın dünya turuyla hatırlayalım be abi. Kulüp işini boş ver.
Yani Birol Çakır'ı da sever ve sayarım, onu da karıştırmasak diyorum tartışmalı konulara :harika:

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yıllar önce komşumuzun biri kilo vermek için bitkisel olduğu iddia edilen ürünlere başvurdu. Öyle spor yapan başka takviye kullanan falan biri değil, normal ev hanımı. Sonra pankreası hasta oldu, doktorların söylediğine göre sebebi kullandığı o ürünlermiş.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisiklet kilo vermek için alınıp binilmez (yanlış anlaşılmasın düzenli sürülüp kilo verilebilir ancak sırf bunun için alınırsa bi heves bir gün biter bisiklet depoya atılır).Bisiklet binmek için içinde bir zevk,sevgi olması lazım ki alman mantıklı olsun.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@firestone aklima geldi ekleyeyim,
Az evvel yukarida bahsettigim pazarlamaci arkadaslarin yazdigi bazi yazilari okuyunca tuylerim diken diken olmustu.
"Bilmem hangi toz sayesinde artik kahvalti etmek tarihe karisacak. Kim kahvalti etmek ister ki? Bu toz sayesinde hem kahvaltiya zaman ayirmiyorum, hem gune baslarken ihtiyacim olan karbonhidrat ve proteinleri aliyorum. Yasasin saglikli yasam, yasasin bilmem ne tozu."

Bu tozu, bi icecegi kahvaltiya tercih etmek nedir? Bunu insanlara dogru olarak, bir de ustune ustluk bunu yasam kocu olarak soylemek nedir? Ne kadar vahim bir is yaptiklatina inanilmaz uzulmustum.

Hadi cogumuz saglikli beslenme konusunda ustu kapali bilgi sahibiyiz, okuyoruz, konusuyoruz az da olsa biliyoruz kilit noktalari. Fakat bisiklete yeni baslamis olanlar? Yasi daha cok kucuk olan, henuz bilgi sahibi olmayan kardeslerimiz?
Eger beslenme ve spor alaninda yeniyseniz ve biri size gelip yasam kocu sifatiyla "kahvalti etme, al bunu ic daha iyi" dese, gider onu icersiniz arkadaslar. Bu suctur arkadaslar. Vicdani olan hic kimse boyle agir bir sorumluluga girmez, diyecek soz bulamiyorum ve hatirladikca dehsete kapiliyorum...

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Mıstınoğlu Kimse üstüne alınmasın ama, en iyi satışcı en iyi yalan söyleyendir diye de bi laf var.

Bunu bizzat uluslararası bi firmada satış müdürü olarak görev yapan birinden duymuştum :)

Sağlık sektörü bile para için insan hayatıyla oynarken (burda detaya girmeye gerek yok), tıp fakültesinin önünden bile geçmemiş birisi bana gelip ben yaşam koçuyum derse, ben de ona bişey derim ama ne diyeceğimi yazarsam ban yerim ona göre.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@OsmaniyeRehber
Bisiklete başladığımdan beri böyle şeylere inanmıyorum. Örneğin Red Bull tanınan bisikletçilere sponsor oluyor bu sporcuların her videolarında ellerinde Red Bull kutusunun olduğu kısımlar oluyor, başlarında Red Bull yazan kaskları oluyor.

Red Bull rampage, Red Bull HardLine gibi etkinlikler oluyor. Nerede bir çılgınlık varsa orada Red Bull oluyor. Buna dayanarak "bu sporcular Red bull içiyor, bir şey olsa bu sporcular bunları içer mi ?" diyemeyiz. Aynı şey her şeyde olduğu gibi herbalife için de geçerli.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@DESERT FOX

cok dogru. Sonra ilanlar görüyorum 10bin liralik bisiklet almış yari fiyatına satmaya calisiyor. Yok 1 ay bile binilmedi. 10km bile gitmedi diye. Sanirim sizin bahsettiginzi heveslik kullanicilar bunlar.

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
6 ay önce Herbalife ürünlerini kullanmaya başladim. Genel olarak izlenimlerimi yazayım. 103 kiloydum su an 84 kiloyum. Bu sure içersinde spor yapip bisiklet kullandım. Her turlu diet yönteminin (akupunktur, herbalife, dietisyen, vs vs) kilo vermekte ve saglikli yasama geçmekte birer araç olduğunu düşünüyorum. 4 ay sonrasi azaltarak devam ettim ve su anda tamamen birakma aşamasındayim. Herbalife urunlerini kullanarak kilo verme donemimde yeri geldiğinde agir spor yapmama ragmen hic halsiz düşmedim bitkinlik yaşamadım. Ömür boyu beya uzun süreli bu tarz ürünlerin kullanimi tabiki dogru degildir diye düşünüyorum. Bundan sonra spor ve sağlıklı beslenmeyle kilomu ve formumu korumaya odaklandım. 1 ay once check-up yaptırdım degerlerimde vs hiçbir sorun çıkmadı. Şahsen zarar görmedim, fayda gördüm.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Levent Kırça

@DESERT FOX
Katılmıyorum. Bisiklet kilo vermek için alınıp binilebilir. Zaten bu amaçla alıyorsanız da, bunun hevesle bir alakası yoktur. Heves ya da hava için alanlar belki bir iki ay binip bırakanlardır.
Ayrıca 150 km binildi, 2 haftalık bisiklet gibi saçmalıklara ya da daha doğrusu yalanlara ben hiç inanmıyorum.

Ve zaten kilo vermek amaçlı bisiklet alıyorsan, bu bisikletin fiyatı 1000 lirayı geçmemelidir. Daha fazla para israfa girer.

Heves ve bırakma ile ilgili kendi tecrübem ise şudur: eğer bisikleti ulaşım aracı olarak DA kullanıyorsanız, o zaman kolay kolay bırakmıyorsunuz. Ama egzersiz-spor olsun diye sürerseniz bir süre sonra bırakabilirsiniz. Önemli olan bisikleti ulaşım aracı olarak görmek.

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
ben kilo almak için supradyn ve pharmaton kullanıyorum. iş yerinde sürekli bir yeme ihtiyacı hissediyorum. bir arkadaşım yaklaşık 100 kilo. aynı hapları kullanıyoruz onu hiç acıktırmıyor ve ufak ufak kilo verdirtiyor. bence bunu siz de deneyin. protein tozuna da çok güvenmeyin sporu bıraktıktan sonra minnoş göbeğinizle uğraşırsınız :D

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) hay diline sağlık , ürünleri kullanıp bire bir faydasını görmüş birisin.İşin acı yanı firma ve ürünler ile ilgili hiç bir ''Bilgisi '' olmadan sadece ''fikri'' olanların bu fikirlerini bilgileriymiş gibi yazmaları çok acı.Bu önyargı hastalığından nasıl kurtulacağız ya :(

• Beğen
Tepkiler: EnginK. ve mertznc

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
Kuş gribini herkes hatırlıyordur tüm ülke aşılanmak için seferber olmuştu her akşam ana haber bültenlerine PROF.DR sıfatlı cahiller çıkıp aşı olun yoksa .............. olur naraları atıp halkı aşı olmaları konusunda korkutuyorlardı. Sonuçta dünya sağlık örgütü bile olayın ilaç firmalarının spekülasyonu olduğunu açıkladı. Hatta aşının içinde ağır metaller bulundu bununda zeka ile ilgili sıkıntılar yaratabileceği yani aşının zararlı olduğu anlaşıldı. Demem o ki bilim, tıp, ilaç sektörü ,medya ,finans kapitalin elinde. Prof. bilimden bi haber finans kapital nederse papağan gibi tekrar etmekte hele bizde 1980 darbesinden sonra tüm akademik kadrolar siyaseten verildi hiçbiri ne hak etti o sıfatları nede hakkını verdı kafa tokuşturdu prof oldu. Onun için sıfatlara çok anlam yüklemeyin

Ken

Üye
Tepki
48
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Geçen Haziran ayında kendimce bir karar alarak arabayı sattım. her yere arabayla giden ben işe gidip gelirken bile yürüyerek gitmeye başladı günlük 7-8 km yürüyüş yapmaya başladım tabi kesmedi bisiklet almaya karar verdim Temmuz ayında bisiklet aldım ve haftada 3-4 gün genellikle akşamları günlük 30-50 km kadar sürdüm sürüyorum. Herhangi bir diyet veya %100 bitkisel diye kaktirilan şu veya bu ürünlere gerek duymadım beslenme alışkanlığımı değiştirmedim, Haziran başında 92 kiloydum şuan 79 kiloya indim. Gayet fiziksel olarak değişimin meyvelerini de yiyorum vücudun rahatlığı düzenli uyku vs bir sürü faydasını gördüm hatta böbrek taşımı yerinden oynatıp düşmesine katkısı bile oldu. Bu arada konuda geçen ürünleri kullanmadım hakkında yorum yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat zamanında sigaranın dahi sağlığa yararlı olarak pazarlandığını da biliyoruz. sonuç olarak kalori hesabı yapar hareket edersen fazlalıkları atmak kaçınılmaz bisiklete binmek de cabası :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal