Tuzağa düşmeyin...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Selam,ben Erkin Kalender,Eskişehirde yaşıyorum,10 gün önce 18 yaşımı doldurdum,genç bir kardeşinizim.Farkettiğim üzere son zamanlarda yoğun olarak arkadaş ve sporcu çevrem Herbalife gibi,oturduğunuz yerden gelişmenizi ve kilo vermenizi sağlayacakları iddia edilen icatlara bel bağlamış durumda.Bu konuya el atmak üzere bu fotoğrafı paylaşmak istedim.Eğer birşeyleri başarmak istiyorsanız bunu Herbalife vs. gibi saçma sapan şeylere bel bağlayarak değil,düzenli ve azimli çalışmayla,hedefinize durmadan ilerlemekle başarabilirsiniz..Lütfen bu tür saadet zinciri oluşumlarına kanmayınız,çünkü bu insanlar sizin toplumda en büyük zaaflarınızı çok iyi biliyorlar ve bu zaaflar üzerinden sizi dolandırmaya yelteniyorlar.Sadece bu değil,hiç bir ilaç,-buna L-Karnitin Protein tozları vs dahil-sizi durduğunuz yerde geliştirmez.Eğer bu konuda bir sorunuz olursa lütfen çekinmeden yazın,seve seve yardımcı olurum,herkese İyi günler dilerim...

Ayrıca motive etmek amacıyla BEFORE-AFTER fotoğraflarınızı da paylaşırsanız daha yapıcı bir konu olacaktır fikrindeyim.. :)
Adsız.png

Scudo

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haklısınız bende baya kilo problemi yaşayan biriyim yaklaşıık 2 yıl önce 110 kiloydum ama şimdi en son baskule girdiğimde 86 kg ye düşmüşüm ve bunda en büyük etken bisiklet sürmek oldu birde beslenmeme dikkat ettim sadece haftada 3 veya 4 kere antrenmana çıkarak bile 24 kg verdiysem her gün sporla çok daha hızlı kilo verilebilir yani o kadar para veripte onu alacağınıza kendinizi biraz zorlayıp ta kilo verebilirsiniz bu yazdıklarım biraz kamu spotu gibi oldu ama yinede benim düşüncelerim bunlar tabi ben hiç kimseye
Herbalife almayın demiyorum ama yinede bence gerek yok

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
bisikletten önce ben de 101kg idim bugün 82 tartıldım. cidden sağlıklı yaşamak, sağlıklı beslenmek, bol bol su içmek falan çok yaradı. hem de boğazımdan kısmak zorunda da kalmadım, 1800-2000 kalori alıyordum önceden, şimdi uzun sürüşlere başladığımdan beri 3500 kalori civarı alıyorum hem de zayıflıyorum. bisiklet gibi nimet varken herbalife falan gerek yok, istiyorlarsa l-carnitine kullanılabilir belki ama o da sadece güvenli yerlerden.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
75 falanım dağ bisikletinden dolayı ve en uzun yolumun çarşı olmasından kaynaklı sanırım kilo veremiyorum :)))

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen yazı hatırlıyorum, ideal kilom 62-63dü ve bu kilolardaydım. 1-2 saatlik bisiklet turu yaptığımda deli gibi yememe rağmen yarım kilo yarım kilo veriyordum. Hatta fazla zayıflamamak için bi ara bisiklete ara verip kilo alıp fitnesa başlamıştım. Ağırlaştıktan sonra yeniden bisiklete dönmüştüm

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet mucize bir araç. Kilo vermek isteyene kilo verdiriyor, kilo almak isteyene de aldırıyor. Daha doğrusu, düzenli sürüşlerle ideal kilona ulaştırıyor seni.
Ben de bisiklete başladıktan sonra ideal kiloma ulaştım ve o kiloyu koruyorum hep.

• Beğen
Tepkiler: MuratCan59

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) Herbalife firması 22 yıllık köklü uluslararası bir firma.Ürünlerinde veya firmada bir kusur veya senin ifaden ile bir saadet zinciri olsaydı bu kadar yıl ayakta kalamazdı.Ayrıca özel sporcu beslenmesi üzerine ek gıda takviyeleri var ki messi , ronaldo gibi sporculara sponsor oluyor.Sence ürünlerinde bir kusur olsa bu sporcular bunları kullanırmı.Bu arada ben bu firmanın bir kullanıcısı veya satıcısı değilim sadece bilgi sahibiyim sanada tavsiyem bilgi sahibi olmadığın konularda Ahkam kesmeden önce araştırma yapman.Sana bu firma ile ilgili bilgi veren kişi kullan bunları spor yapmadanda kilo verirsin veya sağlıklı beslenirsin demiş ise o kişinin bilgisizliğindendir bu firmanın eksikliğinden değil.Beslenme yanında sporun olmazsa olmaz olduğunu bilmiyordur.Site yöneticilerinden yanlış bilgi içeren konunun kaldırılmasını rica ederim.
Cristiano-Ronaldo-enjoys-drinking-Herbalife-Formula-1-Shakes.png

Messi-Herbalife-indonesia.jpg

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@OsmaniyeRehber
Reklam denen şeyin ne olduğunu bilmiyorsunuz sayın rehber. Ronaldo, Messi gibi süperstarların bu firmanın reklamını yapması onu sağlıklı yapmaz. Zamanında Roberto Carlos, Beckham, Ronaldinho gibi yıldızların kola reklamlarında oynadığını hatırlayalım. Kola sağlıklı ve sporcu içeceği midir yani?

Şu video her şeyi güzelce açıklıyor.
Ayrıca bu forumda eleştirilmeyen marka yok gibi.
Bisiklet markalarından tutun da, internet satıcıları ve mahalle tamircilerine kadar. O yüzden "size göre yanlış" bilgi içeren bir konunun kaldırılmasını istemeniz bir şey ifade etmiyor.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) sadece reklam olsa paylaşmazdım, bu sporcular bu ürünleri kullanıyorlar.Ayrıca Türkiyeden bir zamanlar @atilla bisiklet takımının sponsorudur.Atilla bisiklet takımının sporcuları bu firmanın izotonik içecekleri vb. ürünleri ile beslenmişti. Türkiyenin üniversitelerinin dünya üniversiteleri sıralamasında ilk yüz de 1 tane üniversitesi yer alırken bu firmanın ürünlerinin araştırıldığı Ucla üniversitesi ilk 30 da yer alıyor.

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
@OsmaniyeRehber

Selamlar ,
35 yaşındayım bu tarz destek ürünlerinin insanları rehavete ittiğini , düzene sokmak istediğimiz beslenme alışkanlıklarımızı düzensizliştirdiğini çoğu kez tecrübe ettim..
Geçmişte ; diyet + spor tarzına bu destek gıdalarını her soktuğumda, bir süre sonra işin diyet kısmı bozuldu. Psikolojik bir etken olarak , destek besini alan kişi rehavete kapılıp yada bu ürünlerin sihirli olduğuna fazlaca inanıp disiplinden çıkabiliyor,ki ben çok defa çıktım. 90 -120 kg arasında 3 yıl boyunca çok fazla gidip geldip ,hem de çok kısa sürelerde bu kilo dalgalanmalarını yaşadım.

En son olarak , 4 ay önce her gün toplam 15 km işe bisikletle gidip gelmeye başladım. Tatil günleri 05:00-07:00 saatleri arasında 25-30 km sabah turları yapmaya başladım. İşlenmiş gıdaları , tüm hayvansal et ve ürünlerini kestim. Neredeyse tamamen bitsisel beslenmeye başladım. Hiç bir takviye almadım , aç kalmadım . 118 kg dan 101 kg ya geldim. Daha da detay verecek olursam; gün içi enerjim arttı , uykusuzluk ve sabah kalkamama , baş bağrısı şişkinlik / tuvalet problemlerim kesildi. En ilginç tarafı ; ter kokum bile değişti :) (eşimden gelen bilgidir)

Sonuç olarak , işin kolayına kaçırtan, bu tarz ünlü kişiler ile imaj çalışması yapan bitsikel olduğunu iddia etse bile işlenmiş destek takviyelerin bizleri tembelleştirdiğini düşünüyorum . İstisnalar tabiiki çıkacaktır, bu istisna oranının %10 dan fazla olduğunu zannetmiyorum.
Saygılar&Sevgiler

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence konunun özeti:
Koşu, yürüyüş, bisiklet vs.vs. hangi sporu yapmanız önemli değil,
harcadığınız kalori, günlük aldığınız kaloriden fazla ise kilo verirsiniz.

Benim için gerisi faso fisodur :)

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
379
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Firma buyuk firma+messi ronaldo buyuk adam = büyük para
Ürünün ise yarar veya yaramamasi onemli degil ne olursa olsun bende oynarim o reklamda o paralara dimi yani:)

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Amerika'daki kolanın içeriği ile buradaki kolanın içeriği en azından kafein miktarı olarak aynı değil ki. Ronaldo ve Messi'ye sponsor olması şüpheleri ortadan kaldırmaz.

Eski bir firma dahi olsa günümüz dünya düzenin de her zaman temkinli ve titiz yaklaşmak lazım.

further178

Üye
Tepki
78
Bisiklet
Cannondale
@Erkin Kalender Geçmişte Herbalife'da çalışmıştım. Bu yorumlarınızın bilimsel dayanağı nedir? Çok merak ettim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsmaniyeRehber
24 saatte 620 km sürerek Türkiye rekorunu kıran kulübümüzün sporcularından birol çakır abide herbal life kullandı. Herbal life gıda takviyesi ve birçok sporcu gönül rahatlığıyla kullanıyor. Bende ilk defa duydum şimdi bunları

Tepki
83
İsim
AHMET Ç.
Bisiklet
Sedona
Sağlıklı mı sağlıksız mı bilinmez ama en doğrusu sanırım doğada serbest halde bulunmayan, işlenme/rafine edilme suretiyle ortaya çıkan besin maddelerinden uzak durmak en garantili davranış olacaktır.

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben ekmek arası Protein Tozu Yedim :) Çayıma Aminoasit atıyorum. Suluklarıma genelde BCAA koyarım :)

İsteyen İstediği ürünü kullanabilir. Sonuçlarına kendisi katlanacak. İç lastik alırken bile 1 hafta araştıran insanlarız. Yediklerimizi de araştırıyoruzdur değil mi? :) Saygılar. Duşdayken ıslak bedeninizi protein tozuyla ovalarsanız daha çok kasınız olacaktır :)