Türkiye'den Bosna Hersek'e Bisiklet Turu

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Tur esnasında yazıyı yazmak daha bir tatlı yapıyor okumasını sanırım . İki kere arnavutluktaki kötü bir günün bahsi geçiyor yanılmıyorsam ,ama ne olduğunu okuyamadık . Kötü anılar güzel anıları daha bir belirginleştiriyor daha bir kıymetli hale getiriyor . O günü de duymak isteriz özel bir durumu yoksa .

• Beğen
Tepkiler: Metin_S ve yakubi

five

Part time turcu
Tepki
3.957
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sayın @yakubi merhaba
Benzer bir rotada seyahat ettiğimizi görüyorum. Hatta aynı noktalarda fotoğraf çekmişiz. Ben yazılarıma devam ediyorum ama fotoğraflarınızı görünce kafaca tur zamanlarına gittim. Keyifli anlarımızı hatırladım. Yalnız olmanın da keyfini iyi bilirim yollarda. Eminim çok büyük keyif ve tecrübe olmuştur.
Yedi ülke gezdiğimiz turumuzda sınır geçişlerinde hiç bir problem yaşamamamızın bir şans olduğunu görüyorum şu an geriye bakınca.Biz sınır kapılarında sorun yaşamadığımız gibi Hirvatistan'dan Bosna Hersek'e girerken pasaport kontrolünden bile geçmedik. Polis, eliyle 'geç' işareti yaparak bizi durdurmadan geçirdi sınırdan. Sırbistan'a girerken de sınırdaki polisin bize Türkçe 'aferin' deyip ismimizle hitap etmesi bizi dumura uğrattı. Biz aman sorun çıkmasın derken aferin aldık.
Yazılarınızın bir yerinde Sırbistan'ın Bosna'dan ayrılmak için oylama yapacağını yazmıştınız ama sanırım orası Bosna'ya federasyon yapısıyla bağlı olan 'Sırp Cumhuriyeti' olacak. Sırbistan'dan farklı olarak...

Son olarak da... Neretva Vadisi ne kadar güzeldir öyle. Tüm turcular mutlaka geçmeli o rotadan.

Kazasız ve keyifli turlar
five

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@waafy cevabı bu kadar geciktirmemin nedeni "o günü" nasıl anlatacağımı bilemeyişim. bazı yaşadıklarımız sonradan başkalarına aktarılamayacak kadar perdeli bir hale bürünebiliyor. bilmiyorum. kısaca söylemek gerekirse yaşadıklarım her turcunun başına gelebilecek "zorluklar" olarak ifade edilebilir: )

@Cüneyt HOCAOĞLU sevgili hocam çok teşekkür ederim. yolunuz açık olsun sizlerin de.
@five selamlar teşekkürler.

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@yakubi açmış olduğun bu konu bu kadar çok yorum alıyorsa gerçekten de müthiş bir gezi gerceklestirmissin demektir hocam. Umarım birgün bende böyle bir tur yaparım. Saygılar...

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@yakubi kamp ateşi süper olmuş. Bu ateşi kamping te mi yaktin yoksa başka bir yerde mi?

Birde hocam yemek kültürü ile ilgili bir yazı yazarsan çok sevinirim...

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Ferhat Karaca kamp ateşi kamping değildi fakat birkaç çadır atanın olduğu bir yerdi. turistik bir bölge olmasına rağmen oldukça tenha ve güzeldi.
Yemek konusuna gelince, şu ara bu konuyu kafamda toparlayabileceğimi sanmıyorum. bakalım belki gelecekte bir gün ...

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca

Har15

Üye
Tepki
2
İsim
Harun Arkın
Çok güzel bir tur olmuş. Yazdıklarınız, fotoğraflar ve videolar harika. Ayağınıza, kollarınıza, gönlünüze sağlık. Zevkle ve imrenerek okudum.

• Beğen
Tepkiler: yakubi

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Balkanlar turu düşünenler için güzel bir paylaşım.

2 saattir turu baştan sona tekrar okudum,atladigim yerler olmuş.Muhteşem tur ve muhteşem anlatım.
Bisiklet Forumda okuduğum en iyi tur yazılarından biri.Tebrik ederim tur ve paylaşım için.
Başka turu vardır diye baktım,Yakubi guruptan ayrılmış.Bf yönetimi uzaklaştırmış.
Böyle bir turcuyu kaybetmek bisiklet forum için büyük kayıp.
Yakubi Dünya turunda zannedersem.Tur paylaşımlarını burda görmek isterdik.Yazık olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Metin S. Teşekkür ediyorum
Güzel bir keşif oldu.
Ben de en az sizin kadar üzüldüm Yakubi’nin uzaklaştırılmasına.
Bir süre önce Gürkan Genç için hakettiği ilgiyi neden görmüyor diye başlık açan genç arkadaşa burdan selam olsun : )

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne güzel bir tur,yazı olmuş.Fotoğraflar da harika.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
çok keyif alarak baştan sona bir solukta okudum tur yazılarınızı ve görsellere hayran hayran baktım. babamın dedesi makedonya demir hisar, anne tarafım selanik muhacırı . günün birinde o coğrafyaları gezebilmek hayalimi depreştirdiniz. emeğinize,dilinize sağlık.