Türkiye'de en fazla abartılan marka sizce hangisi?

Sizce Türkiye'de ve özellikle forumumuzda en abartılan bisiklet markası hangisi?

• Cannondale

• Canyon

• Giant

• Merida

• Scott

• Specialized

• Trek

• Focus

• Orbea

• Cube

• Diğer

• Toplam katılım
    367

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@mariokaldato Mart ayında stoğumuzda 10.000'den fazla bisiklet var gelin alın dediler şimdi 3 ay sonraya temrin veriyorlar. 1 ayda kaç bin bisiklet sattıklarını siz tahmin edin. Türkiye'ye çok gelmiyor, esas şımartanlar yurtdışında ;)

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İbrahim A.
Kizilay dagitirsa bende dusunurum bi kamyon pardon canyon almayi eheheh

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@mariokaldato
Siz kızılayı bekleyene kadar atı alan üsküdarı geçiyor :hihi: umarım bir gün kızılay dağıtır da beraber faydalanırız.

B

BF Okuru

Misafir
@mariokaldato

Marka savunucusu değilim, sadece kullanıcı olarak yorum yapıyorum. Bahsi geçen firma geçtiğimiz yıl sonuna kadar kimseyi mağdur etmiş değil, araştırırsanız bu forum içerisinde, yine bahsi geçen marka'nın bisikletini sorunsuz alanların konusunu görebilirsiniz.

Bu yıl sistemlerinde yaptıkları değişiklik nedeniyle, sadece Türkiye değil bir çok ülke'ye geç hizmet verdiler. Buna rağmen sadece İstanbul'da tanıdığım yaklaşık 7-8 kişi, 3-4 ay içerisinde bisikletine sahip olabildi.

Bahsi geçen markanın yaptığı şey şu aslında. Türkiye'de başka hiç bir markanın yapamadığını yaparak, ucuza fiyat performans bisiklet satıyorlar. Ürettikleri seri modele göre, o an piyasada gurup set veya jant olarak, en son çıkan model ne varsa onu takıyorlar. Kadro için 7-8 bin tl'sı isteyip, o kadro üzerine küfür eder gibi, Tiagra veya 105 set ile Shimano R501 jant takmıyorlar. Verdiğim rakam ve modeller örnektir, anlatmak istediğim umarım daha net anlaşılmıştır. Bunları gaza gelip yazmıyorum, araştırıp görebilirsiniz. :)

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
Hocam ben daha yeniyim :) Bazı teknik cümleler yer bulamıyor :D Kısacası nedir acaba bu problemin :D

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.852
@Doğan_Öztürk @drumbanger arkadas şaka yollu bir gonderi yapmis. Gercek dusuncelerinin bu oldugunu sanmiyorum. Dogan bey bu arada 5000 liralik salcano kullanmadigima ya da onunla kiyaslamadigima emin olabilirsiniz ;)

Tepki
9
İsim
Ufuk Aydoğdu
Bisiklet
Kron
İyi benim KRON'um oylamaya katılmamış :p

Doğan_Öztürk

Forum Demirbaşı
Tepki
637
İsim
doğan
Bisiklet
Canyon
@Ahmet Onur Çakmak salcanoyla kıyaslamadığınızı tabikide biliyorum benim bisikletimin bana maliyeti vergiler ve kargo dahil 6000 tl bu paraya canyon dan daha iyi ve companentleri en azından bu modeldeki gibi olan DAHA AZ ESNEYEN 2016 model bir bisiklet alınabiliyorsa lütfen söyleyinde forumda bisiklet alacak olan arkadaşlar o markaya yönelsinler.

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
Konu başlığını anlayamadım ben, abartılıyordan kasıt nedir? Specialized olduğundan daha kötü mü demek yani şu anketin sonucu? Neye bakarak karar verildi buna merak ettim gerçekten, özel bir avantajı olmasa da özel bir fiyat fazlılığı da yok Specialized'ın Trek veya Cannondale gibi markalara bakınca, aynı gibiler. Canyon'da aynı şekilde, fiyat/performans markası olarak bilinir, çoğu modeli hem kalite, hem donanım olarak üst seviyede abartı olmayan fiyatına rağmen, Cannondale'de devrimci markadır, pek çok standart ve orjinal fikir getirmiştir sektöre. Trek ha keza harika modelleri var, bir sürü kült denecek kendini ıspatlamış serisi var, efsane markasıdır Amerikanın. Bu markaların hiçbirinin mantalitesinde yoktur uygun fiyat anlayışı, imaj da satıyorlar, teknoloji de, tasarım da, haliyle çoğu pahalı markalar.

Madem böyle bir konu açlıdı ve konu başlığında Türkiye var, bu konunun cevabı belli, Bianchi. Kaç kişi Bianchi niye almadın diye sormuştu bana zamanında, param o kadarına yetişmedi diyip geçtiğim çok oldu.

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
348
Bisiklet
Scott
@Kazuya

Bu ve bunun gibi tematik alanlarda yapılan anketlerin çok işe yaradığı kesin. Kesin derken bilimsel olarak da kesin.

Bu anketlerin; benim ve ankete oy veren katılımcıların hiçbirinin insanları birbirine kırdırmak gibi bir amacı ya da beklentisi yok. Bu da kesin. Emin olabilirsiniz.

Eğer insanlar marka fanatikliğini yere bırakıp sadece genel görüş araştırması için bu ankete katılırlarsa kimsenin kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum.

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
@goztepemre
Son olayda binmeden gözümüz kapalı savunacağımız bisiklet markası burdaki insanların güvenini çok kırdı.

Canyona binmedim karbon kadronun lastik gibi esnediğine inanamasam da "Hayır esnemiyor diye savunamam" fakat su bir gerçek ki anketteki hiçbir ama hiçbir marka 1500 dolara ultegra donanım vermiyor. Aksiumdan aşağı jant takmıyorlar karbon kadroya. Hem de 1500 dolara. 600 dolara zaten wiggledan ultegra setini zor getiriyorsunuz. Forumdaki kullanıcıları tabi gözü kapalı savunacak çünkü fiyat/performansta azımsanamayacak bir çok seçenek sunuyorlar.

Bana kalırsa orbea çok abartılıyor. Tamam ünlü bir markasın ama o kadar da fiyat biçilmez be abi...

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
@vatan
Sedona Aslı Bisiklete ait siz bu bilgiyi nerden aldınız. Ayrica bisiklet değil derken ?

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kullanıpta yorum ve oy kullanmak gerektiği düşüncesindeyim.Ben Şpeşılayzıtın ismini abartılı buluyorum.Ben Spesyal bisikletim benden iyisi yok gibi konmuş ego okşatıcı bir ismi var.Bunun haricinde genel anlamda iyi denebilir.Listedeki bir çok markanın türlü modellerini çevrem dolayısıyla kullanma fırsatım oluyor.(Bi tur versene misali:))
Herkez kendi kullandığı markaya iyi der önemli olan bununda iyi yanlarını olduğu kadar kötü yanlarınıda söyleyebilmektir.
Kullandığım ve genel Trek modellerinde fiyatına göre vites çekiş sistemi hep düşük kalıyor.Benim için yeterli olsada kimi için yetersiz gelebilir.Trekin kendini kurtardığı kısım sağlamlık ve akıcılığıdır.

Bu arada kadro esnemesi iyidir diyenler olmuş.Esnemenin belli bir ölçüsü olmalıdır.Kemik gibi yada jelibon gibi olmamalı.Amortisör görevini amortisör görür kadro değil..
Kendini ispatlamış markalar arge çalışmalarına parayı gömüyorlarki iyi ürünler elde edebiliyorlar..

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Candan Biberci
Senin trekin donanimi sorun degil topraam masallah kaslar en ust segment haha :D
Nerde Trek
Orda Prison Break :D

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@AliMurat
Sedona; ABD'nin güneybatısındaki Arizona eyaletinin Yavapai İlçesi ile Coconino İlçesinde bulunan bir şehir.
Sedona ismi, şehrin ilk postahane müdürü olan
Theodore Carlton Schnebly'in eşi Sedona
Arabella Miller Schnebly (1877–1950) anısına
konulmuştur.
Şehir, kızıl kumtaşları ve kızıl kayaları ile ünlüdür. Bu kayalıklar günbatımı ve
gündoğumunda güneş üzerlerine vurunca
parlak portakal rengi ve kırmızı renkli olarak
sanki parlamaktadırlar. Bu dağlar üzerinde
gayet popüler olarak kullanılan meditasyon,
yürüyüşçülük, dağ bisikletçiliği gibi birçok şahsi etkinlik yapılması için kırsal patikalar
yapılmıştır.

Sedona'nın asıl ismi buradan gelmekte.İsraille filan alakası yok.Tasarımları Türk mühendis ve grafikerler tarafından yapılıp kadroların büyük kısmı Taiwan küçük kısmı ise Çin üretimidir
Montaj kısmı burada yapılmaktadır.
Ülkemizdeki sanayi malum üretim değilde montaj sanayisidir..

@mariokaldato Estağfurullah abi :D
Topu topu 8.5 km %7 eğimi şingıl sipidle çıkabilyorum en fazla :D

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@AliMurat
@Candan Biberci

Arkadaş bir espri yapmış,herkes cevap vermiş :) " bisiklet değilmiş" demesinde de bu anlaşılıyor zaten, bayağı uğraşa girmişsiniz,copy-paste ise bilemem tabi :)