Turkcell Granfondo İstanbul 30 Mayıs 2021

Scudo

Monomorph

Üye
Tepki
178
İsim
Alperen
Bisiklet
Specialized
Biraz geç oldu ama tecrübelerimi yazayım. Öncelikle parkur muazzam, aksiyon hiç bitmiyor. Günün birinde burada pro seviyede bir yarış düzenlenirse izlemesi eminim çok zevkli olacaktır.
Ben kısa parkura katıldım. Nötral starttaki kalabalıktan dolayı biraz zaman kaybederek başlamıştım ve ön grubu yakalamamın ihtimal dışı olduğunu idrak etmem çok uzun sürmedi ve parkuru minimum riskle tamamlamaya karar verdim. Zaten parkura da yabancıydım ve uzun süredir dışarda sürüş yapmıyordum. Bu yüzden etkinlik benim için inişlerde koptuğum grupları yokuşlarda yakalayarak geçti diyebilirim, 56. olarak tamamladım.

Etkinlikte çektiğim videoyu izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yaşadıklarım😃

Uzun parkurda katıldım 1 saat varken ön sıralarda yer kapmak için erkenden start çizgisindeki yerimi aldım. Parkurla ilgili önceden bilgi almaya çalıştım, videoları seyrettim son olarak start çizgisinde Kudret ağabeyi gördüm solda kalmamı virajları soldan almamı tavsiye etti. Özellikle 9-10. km deki askeriye eğimine dikkatimi çekmişti.

Yarış başladı her şey çok iyi gidiyor tavsiyeleri dinliyordum. İlk rampalar kolayca aşıldı askeriyenin inişine gelmiştik en soldan içe girerek virajı alacaktım hızım 60 km civarı en sola geçtim ve bom lastiğim patladı ne olduğunu anlayamadan durmak için çok çaba harcadım ve zar zor durabildim şanslıydım. Arkadan gelen birkaç kişi daha aynı yerde lastik patlattı, bir kişi karbon jantı kırdı ancak yere düşen olmadı. Yanıma iç lastik ve pompa almamıştım süpürge aracını beklemeye başlarken Galatasaray Yelken Kulübünden İsmail Hocamda lastik patlatarak süpürge aracına bindi, bende araca binerek ondan pompa ve iç lastik alarak lastiğimi yapıp yola devam ettim. Tabi süpürge aracına binince numaramı aldıkları için yarış resmi olarak benim için bitmiş oldu. Buraya kadar Bursa'dan gelerek parkuru iyi bir şekilde bitirmeden içim rahat etmeyecekti. Arka lastiğe hızlıca 50-60 ps hava vurarak yola koyuldum arka lastik beni çok zorluyor adeta beni geri çekiyordu. Kilo olarak 90 kilonun dezavantajını yaşatırken sert eğimlerde inik lastik başıma bela oldu.

Yılmadım, kafama takmadım elimden geldiğince pedala abanarak en iyi şekilde yarışı bitirmek istiyordum. Uzun parkurda en arkadayken bisikletçileri tek tek geçerek finişe gelmek bana büyük keyif yaşattı. Kendim ile gurur duyarak, asla pes etmeyerek yarışı tamamladım. Patlak lastiği boynuma dolayarak o şekilde finişe geldim, bu da işin gurur madalyası oldu 😜.

267042 dosyayı görüntüle
(Telefon ile yazdım yazım hataları varsa affola)
Lastik patlamasi neden yaristan iptal sebebi yav uzuldum bak simdi kankam ne guzelde finisi gormus.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tepki
356
İsim
ahmet
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1627573298388.png

beykoz istanbul gran fondo 40 km kısa etabın 60-64 "leri,birinci ülke alp izmir,1.34.59,ikinci kudret kurtcebe istanbul,1.41.56,üçüncü harun ertuğrul yalova,1.54 .08 ,60-64 de 11 kişi yarışmış idi.

eğimleri görünce dudağım uçukladı resmen,

(link)

Son düzenleme:

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağlık raporuna gerek yok. Taahhütname alıyorlarmış o yeterli olacak.
Hocam sağlık raporu olmadan katıldınız sanırım. Sıkıntı olmadı değil mi?

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bu gran fondo olayını öğretmen arkadaşlara biraz anlattım. İçinde doktora derecesi olanlar bile vardı. Sonuçta bana şu soruyu yönelttiler: Ney yani? Dört saat kan ter içinde yarış koştuktan sonra birinci olana bile bir teneke madalya dışında bir şey vermiyorlar mı? Ben de evet öyle, birkaç tane de hediye falan veriyorlar işte diye yanıtladım. "Kaç kişi katılıyor bu yarışlara?" diye sordular. Vallaa beş yüz ile bin arasında değişiyor dedim. Voleybolda birinci ligde hakemlik yapan bir öğretmen arkadaşım şöyle cevap verdi. "Ulen dünyadaki her spor branşında yarışı kazanana para ödülü verirler, bisiklette yarışandan para alıyorlar demek ki! Alana kızmam, herif haklı, sonuçta para kazanıyor, onu anladık da verenlerin ne çeşit bir keriz onu anlayamadım." dedi.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu gran fondo olayını öğretmen arkadaşlara biraz anlattım. İçinde doktora derecesi olanlar bile vardı. Sonuçta bana şu soruyu yönelttiler: Ney yani? Dört saat kan ter içinde yarış koştuktan sonra birinci olana bile bir teneke madalya dışında bir şey vermiyorlar mı? Ben de evet öyle, birkaç tane de hediye falan veriyorlar işte diye yanıtladım. "Kaç kişi katılıyor bu yarışlara?" diye sordular. Vallaa beş yüz ile bin arasında değişiyor dedim. Voleybolda birinci ligde hakemlik yapan bir öğretmen arkadaşım şöyle cevap verdi. "Ulen dünyadaki her spor branşında yarışı kazanana para ödülü verirler, bisiklette yarışandan para alıyorlar demek ki! Alana kızmam, herif haklı, sonuçta para kazanıyor, onu anladık da verenlerin ne çeşit bir keriz onu anlayamadım." dedi.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Sürekli granfondolarla ilgili aynı saygısız düşüncelerinizi ve hakaretlerinizi paylaşıp duruyorsunuz. Yaptığınız ayıptır, terbiyenizi takının, haddinizi bilin, saygısızlık yapmayın. Ben de dahil olmak üzere bu forumda granfondolara katılıp da katılım ücreti ödeyen yüzlerce kişi var. Hiç kimse sizin hakaretlerinize muhatap olup sinirlerini bozmak zorunda değil. Granfondolara katılan diğer arkadaşların da bu saygısız arkadaşa gerekli tepkiyi göstermelerini bekliyorum.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.887
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sürekli granfondolarla ilgili aynı saygısız düşüncelerinizi ve hakaretlerinizi paylaşıp duruyorsunuz. Yaptığınız ayıptır, terbiyenizi takının, haddinizi bilin, saygısızlık yapmayın. Ben de dahil olmak üzere bu forumda granfondolara katılıp da katılım ücreti ödeyen yüzlerce kişi var. Hiç kimse sizin hakaretlerinize muhatap olup sinirlerini bozmak zorunda değil. Granfondolara katılan diğer arkadaşların da bu saygısız arkadaşa gerekli tepkiyi göstermelerini bekliyorum.
Hocam bence bir yanlış anlaşılma var. Arkadaş, hakaret etmiyor, tam tersine "biz bu bisiklet sevdasını bizlere keriz denilmesini umursamayacak kadar delicesine seviyoruz ve evet gerekirse üzerine para da veririm, borca da girerim yine yarışa katılırım" demek istemiş bence. Kişinin arkadaşlarına verilecek tek kelimelik cevapsa: "Anlayamazsınız" olmalı ki ben öyle diyorum...

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bence bir yanlış anlaşılma var. Arkadaş, hakaret etmiyor, tam tersine "biz bu bisiklet sevdasını bizlere keriz denilmesini umursamayacak kadar delicesine seviyoruz ve evet gerekirse üzerine para da veririm, borca da girerim yine yarışa katılırım" demek istemiş bence. Kişinin arkadaşlarına verilecek tek kelimelik cevapsa: "Anlayamazsınız" olmalı ki ben öyle diyorum...
Hayır dostum, arkadaşın granfondolarla ilgili eski yorumlarını da bildiğim için yanlış anlamadım. Evet, ne yazık ki granfondolara katılan bisikletçilere "keriz" demek istiyor.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fondolar yarış organizasyonu gibi lanse edilse de aslında bir şenliktir.
Katılanlar bu sporu tutku ile benimseyip her türlü zorluğa rağmen sürdürmeye devam eden kişilerdir.Yıl boyu planlanan, takvimde yer bulan organizasyonlara aylar öncesinden hazırlık yapar, form tutar, şık giysiler alıp bayram çocuğu gibi start anını bekler..
Kişiler, kendi benzerlerini bir rakipten çok bir arkadaş/yoldaş/karındaş gibi görür...
Elbette bir maliyet söz konusudur. Özellikle şehir dışına çıkıldığında günümüz koşullarında hatırı sayılır total bir gider söz konusudur.
Ama orada yaşanan heyecan ve haz her şeye değer. Ki her fondo zamanla kendi müdavimlerini oluşturup, yeni katılımcılarla aidiyet duygusunu da geliştirir.
Ülkemizde son yıllarda artan fondo organizasyonları, çorak bisiklet dünyamıza can suyu gibidir.
İş bu noktada; tercihini katılmaktan, bu şenliğe/eğlenceye dahil olmaktan mutlu olanlara empati ile yaklaşmaya ve saygı duymaya geliyor.
Eleştiriler olacak, aksaklık da..Kitlesel her organizasyonda olabileceği gibi.
Kendi adıma en net eleştirim, daha önce de defalarca belirttiğim gibi; mevcut federasyonun "gölge etmeyip başka ihsan lütfetmeden" ve de kelle başı haraç almadan destek vermeye geçmesidir..

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
1. "Keriz" ifadesi şahsıma değil bir başkasına aittir. Edebiyat öğretmeniniz "doğrudan anlatım, dolaylı anlatım" konusunu anlatırken yan sıradaki sarışın popüler kızı kesmeseydiniz siz de öğrenirdiniz. Hayırlısı...
2. Gran fondolar hakkında aleyhteki fikirlerimi buradaki bütün konularda ve ayrıca kişisel bisiklet blogumda defalarca yazdım. Buradaki yorumlarım ve blog yazılarım arasında bir tanesinde dahi gran fondo katılımcılarına "keriz" ifadesi kullandığımı kanıtlayamazsınız. Zira yok öyle bir şey.
3. İsteyen gidip katılım ücretini ödeyip "federasyon haracını" da paşa paşa ödeyerek yarış koşsun, yahut yarış koştuğunu zannetsin. Beni ilgilendirmez. Ben eleştirimi yaparım. Tanrının oğlu Mesih İsa gelse beni eleştirme hakkımdan vazgeçiremez, alıkoyamaz, engelleyemez.
4. "Gran fondo katılımcısı arkadaşlar buna tepki göstersin." diyerek milleti beni linç etmeye davet edeceğine millî takımı Avrupa Şampiyonasına gönderemeyen (beceriksizlik yüzünden) federasyon aleyhinde kampanya başlat. Benimle olan sorunlarına - artık her ne derdin varsa artık - forum ahalisini âlet etme.

Saygılarımla...

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
ben yapmadım mickey yaptı olmuş bu artık arkadaşım epey gülünç buluyor yazdıklarınızı

• Hahaha
Tepkiler: Noldor

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Fondolar yarış organizasyonu gibi lanse edilse de aslında bir şenliktir.
Aynen katılıyorum. Fondoya yarış maksatlı giden varsa fena yanılıyor. Zira fondo canavarı bazı arkadaşlarımız, kürsüyü kimseciklere kaptırmıyor 🤣
Kendi yakın çevremiz ancak kategorisinde kürsü görebilmeyi düşünebiliyor, üçüncülüğe razıyız genelde.

Fondo diğer illerden gelen bisikletçilerle sosyalleşmek, seyahat etmek, araya bir haftasonu tatili sıkıştırmak gibi anlamlara geliyor. Yarışmak değil, toplu bir sürüş etkinliği.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Benim anlamadığım öğretmenlerin bu kafa yapısına ne ara ulaştığı.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.887
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlarla birlikte topluca para verip online oyunlar oynamak...
Arkadaşlarla birlikte topluca para verip paintball oynamak...
Arkadaşlarla birlikte topluca para verip carting yarışları yapmak...
Arkadaşlarla birlikte topluca para verip halı saha turnuvaları yapmak...
Tamam belki aynı şey değil ama, o öğretmenlerden bazıları bunları yapmışlarsa sormak lazım. Bunlar için para verirlerken kerizler miymiş? Basitte olsa, kendi yaptıkları bu tarz ufak organizasyonlarda kazanana ne veriyorlarmış?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Nasıl bir şenlikse milli sporcu yarışıyor 🤦‍♂️
Evet yahu, o konuyu ben de anlamıyorum. İzmir fondo şartnamesinde Uci lisansı olan ve Uci yarışlarına katılanlar katılamaz gibi bir madde hatırlıyorum.
Yine de kimseyi durduramamış :ssrtcbya: