Turkcell Granfondo İstanbul 30 Mayıs 2021

Tepki
824
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarışı kazasız belasız bitirmenin mutluluğu ayrı güzeldi. Daha sonra bir iki video gördüm maalesef askeriye inişinde o kadar uyarı o kadar bayrağa vs rağmen dikkatsizce inen birçok insan kaza yapmış. Hem uzun parkur hem kısa parkur ikisinde de aynı yerde kaza yaşandı. Bunun dışında Yeşilvadi tırmanışı öncesi sola sert dönüşte (aslında kaza olması gereken en son yerlerden biri) bir genç arkadaş kaza yapmış, tabi uzun parkur süpürücüleri ambulans nedeniyle yolu tıkamıştı orada bize baya zaman kaybettirdi, sanırım arkadaşın durumu iyi ama.

Kendi adıma çok kötü start aldım, bu da deneyimsizlikten, biraz fazla dikkatli olma arzundan kaynaklıydı. Maalesef natural startta bile bazı arkadaşlar anlamsız şekilde hız yapıp insanların canını tehlikeye attılar. Bunun dışında natural starta kaldırıma çıkıp öne geçmeye çalışanlar, ters yöne girip öne geçmeye çalışanlar vs bence tatsız şeylerdi.Ayrıca startın yuşa'nın ortasında verilmesi çok saçma oldu... Yuşa'da ön grubu yakalamak için çok hız yapınca yokuş bitişinde nabzımı toparlayamadım,ardından hemen yoros gelince doğal olarak yinetoparlayamadım :D en son fenere inen uzun yolda bir iki arkadaş ile güzel bir grup oluşturup çok güzel iniş yaptık, önlerden 1-2 insan yakaladık, sonra zaten kendimi çok iyi toparladım ve baya insanı geçtim, yokuşta zaten kendime güveniyordum, yeşilvadi yokuşunda bir sürü insanı arkamda bıraktım, hatta sanıyorum checkpoint noktasından sonra (akbaba köyüne girişte) 35 kişiyi geçmişim. Hedefim ilk 100 içinde olmaktı yaş kategorisinde de ilk 50 içinde olsam iyiydi. Öyle de oldu ilk sonuçlar açıklanınca 75 genel klasman 35 ise elit erkeklerde sıralamaya girmiştim. sonra nihai sonuçlarda 99 a 49 olarak güncellendi :)

Ancak şunu gördüm ki bir daha böyle bir granfonda'ya katılır mıyım bilmiyorum bana çok riskli geldi. Bazı yerlerde başka insanların tecrübesizliği bile senin canına, bisikletine zarar verebilir. Açıkçası bu biraz beni soğuttu... Ancak parkuru 26 ortalama ile 1 saat 30dk gibi bir sürede bitirmek nispeten başarı benim adıma, üstelik 6-7 aylık bir bisiklet binicisi olarak :)

Umarım katılan herkes ciddi sıkıntılar yaşamadan bitirmiştir GF'yi.

Bu granfonda'ya puanım 10 üzerinden 8olabilir. Bence gayet başarılı bir organizasyon... Eksikler var mıydı fazlasıyla... Ama maalesef halkımızda bisiklet kültürü olmadığı için binlerce polis zabıta dikelim yine yola araba çıkar insan çıkar.. (Bkz yoros'ta el arabası ilekarşıya geçen emmi :) ) ama yine kaynarca, akbaba köylerinde insanların zevkle yarışı takip etmeleri, yarış sonrası yiyecek, içecek vb şeyler gibi birçok şey çok iyiydi. Umarım daha güzel, daha iyi şeyler yapılır.

Scudo

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.912
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu paylaşımları okumak ta çok keyifli arkadaşlar. Yüreğinize sağlık.
Her ne kadar yarışamasam da, heyecanla izliyor, okuyorum.
Bacağınıza ciğerinize kuvvet, sağlıcakla kalın. :)

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Start anı...
Start anını görünce şok oldum. Abi bende kendimi göbekli sanıyordum. Haydi biz MTB tayfası olarak boş mideyle sürmeyi sevmiyoruz. Yol bisikletçilerinin yarısından çoğu tombişti bu granfondo da.
Birde fotoğraf atıyorlar foruma biz MTB cileri tombiş göstermek için. :koptum:

@hamlet2006 tam senin yarışınmış. Coğunu dökerdin. :harika:

Yarışa katılan tüm arkadaşları kutluyorum.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Bende tek elektrikli bisiklet var(Carraro E-Gravel), katılsam sorun olur mu? Yedek bir bisikletim vardı ya düşünmedim hiç böyle fırsatlar geleceğini, sattım gitti.

Dürüst olmak gerekirse yarış falan umrumda değil. Tek derdim köpek saldırısı olmadan, araçların taciz etmediği, insan gibi bir ortamda sürüş yapmak. Sonuncu da gelebilirim yani, problem değil.
Bende de yol yarış bisikleti olarak tek motorlu yarış bisikletim var Honda CBR 125 marka. Yedek bir bisikletim vardı ya düşünemedim hiç böyle fırsatlar geleceğini, sattım gitti

Dürüst olmak gerekirse yarış falan umrumda değil. Tek derdim köpek saldırısı olmadan, araçların taciz etmediği, insan gibi bir ortamda sürüş yapmak. Sonuncu da gelebilirim yani, problem değil.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Bende de yol yarış bisikleti olarak tek motorlu yarış bisikletim var Honda CBR 125 marka. Yedek bir bisikletim vardı ya düşünemedim hiç böyle fırsatlar geleceğini, sattım gitti

Amatör bir yarış olduğu için belki sıralamaya dahil olmadan "sağlıklı yaşam klasmanı" vs. katılım vardır diye sordum. Sonuçta dağ bisikletiyle yarış bisikletinin parayı verdiği sürece katılabildiği bir yarıştan bahsediyoruz. Elektrikli bisikletin motorunu kapatınca normal bisikletten farkı yok ne olsa, batarya sökülme şartıyla falan olabilir bence.

Son düzenleme:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 tam senin yarışınmış. Coğunu dökerdin. :harika:
Ben uzun mesafeciyim.Ekmek almaya diye çıkar, 300 km biner gelirim.
Benim tek rakibim var, onu da devamlı denize döküyorum zaten. Üstüne de alınmaz bilirim; Parantez içinde yazayım bari mösyö @Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.613
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben uzun mesafeciyim.Ekmek almaya diye çıkar, 300 km biner gelirim.
Uzun mesafeci görün.😅 Dinar'a sürecekken "Tepeköy'e kadar İZBAN kullanalım" dedi göklerden bir ses.
Gölcük'e çıktığımızda Kemalpaşa üzerinden gidelim diyince, "Torbalı'dan gidelim" dedi (Torbalı'da İZBAN var) yine aynı ses.
Bu yaz göreceğiz inşAllah uzunu. Sayın @hamlet2006 size bir Karagöl çıkarıp Manisa'ya indireyim, oradan bir Spil'e çıkarıp Kemalpaşa'ya indireyimde dalıp hızlı çıkmış acemi dalgıç gibi sarhoş olun.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun mesafeci görün.😅 Dinar'a sürecekken "Tepeköy'e kadar İZBAN kullanalım" dedi göklerden bir ses.
Gölcük'e çıktığımızda Kemalpaşa üzerinden gidelim diyince, "Torbalı'dan gidelim" dedi (Torbalı'da İZBAN var) yine aynı ses.
Bu yaz göreceğiz inşAllah uzunu. Sayın @hamlet2006 size bir Karagöl çıkarıp Manisa'ya indireyim, oradan bir Spil'e çıkarıp Kemalpaşa'ya indireyimde dalıp hızlı çıkmış acemi dalgıç gibi sarhoş olun.
Sana son darbeyi seni Denizli'de bıraktıktan sonra Bahri Ağabey le Denizli-Dinar yaparak indirecektim de. Dur şimdi üzülür Ağabey, gitmeyelim dedim. Kahrolsun içimdeki insan sevgisine

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yarışan arkadaşların yarışı kaza bela olmadan tamamlamasına çok sevindim. bahsettiğiniz meşhur askeriye inişinde 2016 senesinde düşüp ayağımı kırmıştım rota gerçekten zorlu inişli çıkışlı ve tehlikeli katılanları tebrik ediyorum

Aydın35

Üye
Tepki
170
İsim
Aydın
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O kadar kalabalık yarışta kaza olmaması çok komik olurdu bence gerçekte yarışçı kimlikli olmak istiyorsak biraz az katılımlı misal 150 kişilik yarışlar organize edilmeli

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
yarışan arkadaşların yarışı kaza bela olmadan tamamlamasına çok sevindim. bahsettiğiniz meşhur askeriye inişinde 2016 senesinde düşüp ayağımı kırmıştım rota gerçekten zorlu inişli çıkışlı ve tehlikeli katılanları tebrik ediyorum
Yahu bu ne yaman bir inişmiş :krktm:
Harita üzerinde konumunu verebilir misiniz, sokak görünümünden nasıl bir şey olduğuna bir baksak? Veya fotoğrafı olan var mı acep?

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yahu bu ne yaman bir inişmiş :krktm:
Harita üzerinde konumunu verebilir misiniz, sokak görünümünden nasıl bir şey olduğuna bir baksak? Veya fotoğrafı olan var mı acep?
İniş 4:30'da başlıyor , 4.55 gibi de meşhur askeriyenin orası ama son kısmı görünüyor :)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
İniş 4:30'da başlıyor , 4.55 gibi de meşhur askeriyenin orası ama son kısmı görünüyor :)
Vay arkadaş, düz duvar şeklinde bitiyor dense yeridir. Bu inişte özellikle belirtilmeliymiş yolun çok keskin şekilde sonlanacağı :krktm:

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hicbir iddiam olmadigi icin cihazdan yukseltileri takip ettim sadece. Nabiz kontrolu icin faydali oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vay arkadaş, düz duvar şeklinde bitiyor dense yeridir. Bu inişte özellikle belirtilmeliymiş yolun çok keskin şekilde sonlanacağı :krktm:
O duvarın başladığı yerin az biraz öncesindeki virajı ben tecrübe ettim :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Tepki
167
İsim
Agah Sert
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim bu gün duyduklarıma göre 16 bisikletçi kaza yapmış ??

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videodan, birebir gördüğüm yarış sonrası konuştuğum ile en az 6 kaza biliyorum tek noktada. Askeriye inişi..
İnişte lastiğim patladığı halde kaza yapmadım biraz dikkat etmek lazım.