Türk mantığı ve yeşil bisiklet!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
dandik bir lastik ve shimano r501 jantıyla beraber o bisiklete 2300 liramı istiyor

Scudo

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
Burada bahsedilen sadece satıcının tavrı değil bisikletin orjinal parçalarının değiştirilip öyle satılması he siz bundan firma sahibinin haberi yok personel kendi kafasına göre iş yapıyor derseniz o ayrı ama konuyu açan arkadaşımızın kanaati bundan firmanın da haberinin olduğu.Zaten şikayette bulunmamasının sonuç alamayacağını düşünmesinin nedeni de bu.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Bazi arkadaslar sorulari hic anlammislsr ve okumak cok eglenceli konu basliginda yaxan "Turk mantigi" ne alaka oldugunu sormustum ve gelen cevaplarin cogu konu acildiktan sonra atilan yorumlar uzerinden.

Arkadaslar anlasilmasi gereken yer su konu basliginda yaziyor Turk mantigi yani bu bahsedilen ve neye gore kime gore genellestirdiginiz bilinmeyen ve turk mantigi diye nitelendirdiginiz mantigin sadece ve sadece ilk mesaj icerisinde olmasi gerekli

Nryse en iyisi hep betaber bosverelim gene siz duz cizgide cevap vereceksiniz.

Madem sizlerin bildigi bir Turk mantigi var.
Benim bildigim Turk mantigida bu arkadasin yaptigi sen bir seyin duzeltilmesi icin hic bir caba gosterme sonra git her yerde bagir cagir agla.
Ornek olarak oy vermek icin sandiga gitme oy verme sonra X partisi soyle kotu iktidar/muhalefet diye agla zirla dovun falan.
Kisacasi bir durumun duzeltilmesi icin bir caba gostermiyorsaniz sikayet etme hakkinizda yok!
Once arar firma yetkikisini bukur sikayet edersin gene bir degisiklik olmassa ben boyle boyle yaptim ama hala boyle davraniyorlar dersin.!

Simdi bu mesaji okuyan 10 kisiden 9u yesil bisikleti korudumu zannedicek ama tanimam etmem hic alisverisim dahi olmadi!

Kullanmaya usendigimden turkce karakterler yok ama bunlar hep tepetolk!!!

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Gökhan K.

Ortada bir dolandırıcılık yok. Olmamış şeyleri olmuş gibi gösterip firmaları karalamak nasıl bir şey?

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
kimsenin birşey şikayet etmesine gerek yok.
şunu anlamımız gerekiyor; firma sahipleri ve firma çalışanları ile belli standartları sağlamakla yükümlüdür.
işini düzgün yapmakla yükümlüdür. müşteriye saygılı olmakla yükümlüdür.
şikayet etmemişsin diye tüketiciyi suçlamak ancak bizim millete özgü bir mantıkdır,
ve biran önce terkedilmesi gereken bir mantıkdır.
"deh" demekle yürüyen, "çüş" demeyle duran varlığa eşek denir. bu mağazalar eşek mi ki biz şikayetlerimizle, dürtmelerimizle, dehlememizle, çüşlememizle hareket edecekler?
resmen ortada yapılmış bir terbiyesizlik ama hala nasıl ısrarla dükkan savunuluyor ve müşteriye kabahat bulunuyor anlamış değilim?
firma çalışanı olmuş, firma sahibi olmuş umrumda değil. ben kendimi iyi hizmete layık görürüm. aksi tavırda olan işletmelerden uzak dururum ve her ortamda onları eleştiririm ve insanların onlardan uzak durmalarını sağlamaya çalışırım.
ve hala kendi haklarını savunmayı beceremeyen bu "Türk mantığının" değişmesi gerektiği görüşündeyim

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
@Ali Uzel
(link) Bak arkadaşım bisiklet toplama bir bisiklet değil marka model ve kullanılan bileşenleri belli ve bunlarda değişiklik hakkı Salcanoya ait müşteri orjinal parçaların değiştirilmesini talep etmedikten sonra değiştiremez.Sen x marka arabayı alırken yalnız biz bunun bazı parçalarını değiştirdik denebileceğini düşünebiliyormusun.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Dolandırıcılık diyebilmek için insanın kandırılması gerekir, kandırılan yok. Parçalar üstünde ve gözüküyor.

Bahsi geçen satıcı arkadaşı ben tanıyorum daha doğrusu tahmin ediyorum. Ağzından cımbızla laf alınan bir kişidir. Bu durum tabiki kendisine zarar veriyor ama sadece kendisine çünkü onun olduğu günlerde o dükkana bende gitmem ama aklıma dükkanı kötülemek gelmez.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Ali Uzel

Sahildeki standa gel abi sıkıntı olmaz denilip, sonra kadro değişimini kabul edip para istenilmesi enteresandır dostum, bence bunu bir düşün.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Gökhan K.

Bu senin uydurduğun bir hak. Salcano da o kadroyu alıp diğer parçaları üstüne monte ediyor. Yoksa parçalar Salcano'nun icat ettiği üstüne patentli parçalar değil. Toplama bilgisayardan farkı yok. İsteyen istediği değişikliği yapabilir. Beğenmeyen de almaz.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Gökhan K.

Mesele o değil, mesele kendilerinin N yapmak istediklerini bilmemesi, daha iyi bir yerden daha iyi bir bisiklet aldım ve o gün bisikleti incelemeye gittiğimde bisikleti gözümün önünde kurup ayarladılar ve nokta

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Çetin Güzel

Belliki sen kafandaki alışverişi yapamamışsın ve şimdi aklınca intikam alıyorsun ama yanlış yapıyorsun.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, birbirinize hakaret etmeden devam edemeyecekseniz (konu sahibinin de affına sığınarak) konuyu kilitleyeceğim..

Bilginize..

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Ali Uzel

ali uzel sen de açıktan söyle yeşil bisiklet ahbabım de, de ki insanları mağdur edenler daha fazla palazlansın. Bu apaçık ticari ahlaksızlıktır.

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
@Ali Uzel

NOTResimler temsilidir, resim üzerindeki parçaları SALCANO değiştirme hakkına sahiptir.

Salcanonun resmi sitesindeki not okuduğunu anla Ali yazmak için yazma idrak geliştir.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ali katlamaz

Yeşil bisiklet ahbabım değil ama alışveriş yaptığım bir dükkan. Arkadaş para bile ödememiş. Bu şekilde başlık açması dahi ahlaklı değil.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Bakın beyler, buradaki olan şeyi görmüyorsunuz; enteresan yorumlar okuyorum. Benim sinirlendiğim nokta adamın bana indirim yapması ya da bisikleti alıp almama değil. Adamın terbiyesizliğidir, bunu görmezden geliyorsunuz. Oraya nakik 2300tl'ye bisiklet almaya gidiyorum adam gözümün önünde beni iplemiyor, saygısızca davranıp yemek yiyip arkadaşıyla ilgileniyor. Benim bahsettiğim nokta bu, Türk mantığınada gelince anlaşılmayacak birşey yok; işine gelirse mantığı.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Ali Uzel

Bence benim yazdıklarıma kendi yazdıklarını tekrar oku.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Gökhan K.

Bunun saçma olduğunu sende biliyorsun. O tip bisiklet alınır ve ertesi gün parçaları değiştirilmeye başlanır. :) Kimse de kimseye bunun parçalarını değiştiremezsin demez.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen deltaya bi arkadaş ile gittik arkadaşım mtb 'den yola geçecek idi ,
valla sağolsunlar ilgilendiler ,diğer bayiler örnek alsın deltayı.

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
@Ali Uzel
Evet fiili olarak dolandırılmamış oda bunu anlatıyor zaten.Uzatma Ali bence herşey açık daha fazla saptıramazsın gerçekleri imana gel mubarek ramazanda töbe et.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.