Tour de mariokaldato

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bak bizde durmak yok. Her hafta sessiz sedasız pedallıyoruz. Geçen hafta 110 km vede 800 metre irtifa, ondan önceki hafta 100 km, ondan önceki hafta 60 km, ondan önce 120 km. böyle gider bu liste.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
onuda yaparız. Fondoya girmek mesele değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

18 adet kartepe turlarında en iyi derece şu idi,

100 km gidiş 15 km eğim ,15 km iniş aynı yer
72 km yalovaya dönüş

202 km ,toplam 12 saatte bitti bu kendi katagorimde tabi,,birde artık amaç yarışlar olduğuna göre ,bu tip uzun mesafeler bence gereksiz neden ,
çünki kısalarda yarışacağım ,en fazla 80 km olacak
nitekim tekirdağ şarköy 73 km ,18 eğim iyi sayılır tabi,

sevgili raşit dostum ,,

anlatıyoruz galba anlamamakta ısrar edenler var,
antreman ne demek ?

1- 30 km durmadan basmak demek
2- ya saat tutarsın ya da açarsın stravayı

kaç kişi bu forumda idman yaptı tam 10 sene boyunca kaç kişi ?

yok böyle bir durum
burada 10 yıl öncesinden kayıt olmuş adamların zerresi gözükmemekte
yeni yeni arkadaşlar foruma giriyor ve çoğuda performans bisikletçisi değil
biliyorsun artık bıraktım takım olayını,
ferdi çalışmalara devam ,yunus var avrupa yakadan sıkı basan ,

hala deniyorki biz yanımızda iç lastik taşıyoruz zati taşıyacan arkadaşım,ayrıca mangal yok tamam anladıkta, durduğunuz yerde resim çekmek ne demek saatlerce beklemek ne demek, ,yemek yenmedimi yendi, dürüm ne oluyor peki ya da köfte ,
idmanda ne resmi arkadaş resim felan çekilmez startta çekersin birde sonda ,
bunları bırakalı çok oldu ,lüpletmece edebiyatı biteli çok oldu raşit hocam ama sen öykü yazarı olarak benim nezdimde her zaman saygınlığını koruyacaksın dostum..

selam raşit bursa güme gidiyor galba baksana gelen yok ...
bu ara tekirdağ idmanları devam ediyor ferdi olarak ,
23 nisandan sonra bu topikte uzunlara talip olan olmaz ise bura kapanır raşit hocam ..

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kaç metre irtifa kazancı elde ettin. Yani her seferde kaç metre tırmandın. Bunu bilmek gerek. Bir ikincisi yol üzerinde eğimler yüzde kaçtı. Kaç mola verdin. Kaç saat pedalladın. Kaç saat mola verdin. Bunlarıda bilmek gerek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

yav ne edecen gardaş geçmişe mazi denir sonra bak ne dedi süleyman, dün dündür bu gün bu gün ,:komik::komik::komik::komik:
onun için sen lafı bırak bu sene gran fondo kayseriye bir girde boyunun ölçüsünü al,
kendi katagorinde bence senin hiç bir şansın yok
nedenmi asla 30 km durmadan basmadın asla
ve de 50 km önce bunları yap bakalım mehmet sunu
burada yok şu dağa çıktım felanla bu iş olmaz alırım aklını senin, :komik::komik::komik::komik:
bir kere bu hafta sonu bas bakalım 30 km eğimli arazide sen daha bunları yapmadın ..

bak bu nedim güçlü aklını alır senin ona göre adam 1960 doğumlu ama düzde acaip 18 eğimlerde iyi değil böyle aynı benim gibi ikincilik kürsüsüne çıkacan yoksa senin aklını alırım burada 43 km durmadan basacan
1 saat 30 dakika hadi bakalım mehmet sunu
buradan yak bakalım konuşma eylem yap alırım aklını senin.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

O zaman malkaçoğlu cüneyt karşısında elinde kuzu budu ile poz veren yadigar ejder gibi güleyim

HİYOOOOOHAAAAAAAAAAAAAAA

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

yav sen harbiden yarışçı felan değilsin yahu..
senden yarışcı olurmu mehmet aga hade bakem konuş babo..:komik::komik::komik::komik:

@mehmetsunu

lafmı ülen bu ,
o zaman yap bakalım babalık :komik::komik::komik::komik::komik:

sevgili dostum mehmet sunu sen yarışa girmez isen pek artık değerin kalmaz nezdimde ona göre

hihohahahahahhha

@mehmetsunu

bak kardeş

5 mart 2017 de 41 km non stop ,
1 saat 55 dakika
7 adet eğim
uzun uzun,
adamı eşek gibi anırtır
pedal kesmeden gidiş -yani non stop pedal.
tekirdağa hazırız ,,

çalış bakalım mehmet sunu çalış non stop ne demek onu öğrenecen başta ,,

:komik::komik::komik::komik::komik::komik:

@mehmetsunu

bak imdi,,

1- bisiklet yarışçısı ne demek ?

a- lay lom lom sürmek demek :komik::komik::komik::komik:
b- et mangal sote demek :islik::islik::islik::islik::islik::islik::islik:
c- iç lastik pompa taşıyoruz yanımızda, bizde yarışçıyız demek :islik::islik::islik::islik:
d- efendim ben acaip basarım demek düzde 100 km yaparım demek :komik::komik::komik::komik::komik:

bu arada sen masa başında otur bakalım
mecburen
mecburen

eğim çalışması için çıkıyorum
gelince yazarım gardaş mehmet aga,,

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret ağa bir halkla ilişkiler ürünü gibisin. Bir parlatma bir şov insanısın. Ne demek 41 km yi 1 saat 55 daggada aldık demek. kudret baba biz 120 km yi ve 1500 metre safi kılçıksız tırmanarak 5.5 saatte aldık sen ne diyorsun yahu @Kudret Kurtcebe

Hemide tırmanırken eşşşek gibi de anırmadık insan kibide bağırdık. Eğimlerin sayması içinde sayman tuttuk.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

sayısı belirsiz. Durduk kalktık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

ülen şimdi kafamın tasını attırma mola yapmadan çıkmak önemli olan ..neyse

:komik::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::islik::islik::islik::islik::islik::islik::islik:

202 km kartepe etabı ,,

1- 14 saat 15 dakika toplam
2- mola sayısı 2 saat 15 dakika ,bunun 45 dakikası giderken feribot
3- ilk 39 km 'de mola yok 1 saat 30 dakika
4-- 58 km 'de iki mola 3-4 dakika
5- 20 dakika mola sonra 15 km eğime dalış
5 mola 3-4 dakika
6- zirvede 10 dakika mola iniş aynı durmadan iniş 15 km eller uyuştu tabi 45 dakikada indim asla durmadım
7- aşağıda 1 saat yemek molası saat 18.15 'de yalovada idik dönüş 72 km mola sayısı 3 adet 3-4 dakika

senin anlayacağın öyle durmadan 202 km gidip dönmek zordur
bir kere etap topçulardan başlayacak 58 km durmadan gidecen sonra durmadan 15 km eğime dalacan zirvede durmadan aynı yerden 15 km inecen gene durmadan 72 km basacan yalovaya bu işi asla yapmadık biz promuyuz yahu,

etap tolamı aynen 160 km kartepe
yani topçular-kartepe otel-yalova
160 km non stop demek adamın feleğini şaşırması demek..
öyle 58 km durmadan gidecek üzerine 15 km eğim çıkacak 1300 rakımda durmayacak aynı yerden 15 km inecek durmadan 72 km basacak,böyle bir adet babayiğit yok bu ülkede ..
ha var ise lafımı geri alırım bak.

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

@mehmetsunu
eğimde öyle fazla durmak kalkmak dizlere zarar benden söylemesi
eğimde mola sayısı az olmalı ve 3-4 dakikadan fazla asla durmayacan

@mehmetsunu

kartepe etaplarında kısa mola tempo derken aynen 3-4 dakika ile sınırlı idi mola,
yanlız esas çıkış etabı topçulardan olacak tabi, ona göre kuvvette tasarruf yapmakta fayda var
ilk 58 km 'de en fazla iki mola olur 3-4 dakika,akabinde suadiye köyde en fazla 15-20 dakika mola sonrası 15 km eğime dalınır yanlız ilk baştan asılmamak lazım tabi,
5 mola yapıyor idim en çok ve 3-4 dakika durma süresi,
ve zirvede hep 10 dakika mola ,aynı yerden iniş ise 45 dakika durmadan ,suadiye köyde yemek molası 1 saat dönüşe geçiş 72 km burada en fazla 3 mola olmuş idi gene süreler 3-4 dakika bu iş bile aynen zordur,suadiye köy çıkış 16.00 yalova varış 18.15 ,toplam 72 km
birde starava kayıtları asla mola sayılarını göstermez

@mehmetsunu

birde gran fondo marmarada 43 km durmadan yaptığım yarış ile şimdiye kadar yaptığım 18 adet kartepe turları arasındaki fark ne dersen
acaip fark var , benden söylemesi öyle kartepeye 18 sefer yapmak ile yarış anlaşılmaz ,yarış çok farklı bir atmosferdir ve deneyim alanıdır. ne kadar çok bisiklet yarışlarına girer isen o kadar tecrübe kazanırsın ya da ne kadar çok 30-50 km durmadan çetin eğimlerin olduğu yerde idman yapar isen o kadar yarışlara hazırsın demektir bu böyle malesef.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
nedim güçlü abinin bisiklet örnek olsun sanırım çelik kadro

bisiklete 10 binlerce lira döküp sahilde yarış yapmaya çalışanlara. dün akşam sahilden veledroma gidiyordum baktım bir iki yol bisikletli karbon kadro duraace set var yanımdan hızlıca geçtiler selam verdim kolay gelsin dedim cevap bile vermediler baktım ilerde 5 km sonra kesildiler düz yolda.

çalışmaya bakıyor 4 ay bıraktım bisikleti 1 haftadır yeniden başladım 30 km anca durmadan basabiliyorum tabi eskisi gibi değilim ortalama geçen seneye göre düşük çıktı stravada daha çok çalışmam lazım

göçbeyliye otabana çıkmadan nereden gidebilirim artık bu tuzladan otabanı kullanmak yasaklandı

BF Okuru

Üye
Tepki
2

selam raşit bursaya selam bu ara fena halde idmanlardayız ,geçen ct bastık bahtiyar ile 120 km bana yazdı 130 km bahtiyara ,23 nisana bir şey kalmadı ,altını kaparmıyız bilemem ,ama ilk on hedef şimdilik ,bahtiyar keza iddalı ,ilk ona talip ,onun katagoride çok fazla yarışçı var, bende 28 kişi, 50 yaş üstü pek adam yok yarışan, senin anlayacağın..

Mariokaldator,,,,,!
Bursa,,,,,,,,,
Vallahi sunuya rağmen karşılaşma
Sıcak salep turu,
Bu konu
Hortladı,,,,,,:islik::harika:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hortlama degilde reload diyelim abi :D

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Evet evet sanırım bu turu planlamalı ve gerçekleştirmeliyiz. Buluşma noktası bursa olacaksa kaldıratonun bizi en iyi şekilde ağırlamasını beklerim. O kadar yorgunluk ve yoldan sonra bir kuru çay ile karşılanmayı beklemek saflık olur.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetsunu
Hep beklenti hep karsilik alma dimi :D seni gidi iskender kebabcida kredi karti büzüşesice seni :D

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

cüzdanı kalın tut. 2018 e ordayım.