Tur bisikleti için gerekli donanım

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba. Haftada ortalama 200 km yapılan ileride şehir dışı turlarada çıkabilecek sıkıntı cıkarmayacak bir tur bisikletinin üzerindeki minimum donanım nasıl olmalı sizce ? shimano acera seti bu iş için yeterli olur mu ?

Scudo

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
tek vites market bisikeltleri ile dahi tur yapanlar var.
yani demek istediğim grupseti falan pek kafanıza takmayın.
eğerki turu belirli bir zaman diliminde tamamlama gibi bir takıntınız yok ise, asıl tur için gerekli diğer ekipmanalara odaklanın.
tamir için gerekli şeyler, bisikelt heybesi, çadır, yemek ekipmanları, su mataraları, bisiklet pompası, arka sele, ön sele, vb birçok şeye ihtiyaç duyacaksınız.
bunlarda eksik olduğunda tur bir eziyete dönüşüyor

Efe Taner

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Kron
Tur bisikleti sahibiyim günübirlik turları saymazsak henüz tur yapmadım ama kilitlenebilir maşa olması sizi baya rahat ettirir arka aktarıcının acera-alivio ikisinden biri olması gayet yeterli benim bisikletimde arka aktarıcıda acera kullanılmış aynakolun aldığınız arka aktarıcıdan 1 model düşük olması öneriliyor mesela acera arka aktarıcı altus aynakol gibi benim aynakolum shimano tourney (aceranın 2 seviye altı) memnun muyum? Memnunum ama aynakol altus olsa daha rahat ederdim. Bir üstteki gönderiye kesinlikle katılıyorum tur bisikleti aksesuarları ve kamp malzemeleri aldığınız bisikletten pahalıya gelecek asıl nokta bunları iyi seçmek.

• Beğen
Tepkiler: Birtan Kolburan