Tüm forumdaşlara teşekkür ederim

Yönetimim sizce başarılı mı?

• Toplam katılım
    146
  • Anket kapanışı .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gayet başarılı bir forum yönetiminiz var. Ayrılmanızı istemem. Moral bozmayın. Size hakaret edenler üç ölçekli fezada karşınıza gelemeyecek kadar korkak oksijen tüketicileridir. Şanal alemin aypi adresleri ardına gizlenip bastırılmış eksikliklerini böyle dışarı kusuyorlar. Aldırmayın. Açık Mert Korkusuz olmak lazım.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
meselenin moderatörlerle "doğrudan" ilişkili olmadığını, yönetim zihniyeti ve mekanizmasının temelden yanlış olduğunu düşünüyorum.

1) forumdaki reklamlarına muhatap ve bazen de müşterisi olduğunuz firmayı sırf forum sponsoru olduğu için eleştiremiyorsanız, dahası bir de otuz gün uzaklaştırma gibi cezalar alıyorsanız, ne tüketici hakkınız ne de ifade özgürlüğü hakkınız korunuyor demektir. hâl buyken ali ya da ayşe yönetmiş, fark etmiyor.

2) yönetsel konularda eleştiri yaptığınızda yöneticileri eleştirdiğiniz için mesajlarınız siliniyor, başlıklara girişiniz engelleniyor, forumdan uzaklaştırılıyorsanız, bu forum demokrasi zihniyeti ile yönetilmiyor demektir. hâl buyken ali ya da ayşe yönetmiş, fark etmiyor.

3) ilan ve mesajlarınıza yönelik yaptırımların gerekçesini bilmiyor, bilmek istediğinizde ise "yaptıysak mutlaka bir gerekçesi vardır ve biz bu gerekçeyi size söylemek zorunda değiliz, siz en iyisi kuralları bir daha okuyun ve hatanızın nerede olduğunu kendiniz bulun" deniyorsa, orada hak hukuk işlemiyor, sadece kanun ve ceza uygulanıyor, bilgi edinme hakkı, adil yargılanma hakkı gibi haklar tanınmıyo, forumun işleyişi hukuki değil cezai mantığa tabi demektir. hâl buyken ali ya da ayşe yönetmiş, fark etmiyor.

4) moderasyon ile üyelik arasındaki çizgi kaybolmuş, moderatörler yönetici ve üye kimliklerini iç içe geçirmiş hâlde iletişim kuruyor ve yönetimle ilgili olmayan konulardaki kişisel görüşlerini yönetsel uygulamalara taşıyorlarsa, forum moderasyonu otoriter ve keyfi bir zihniyetle yürütülüyor demektir. hâl buyken ali ya da ayşe yönetmiş, fark etmiyor.

5) hâl buyken, üyelere köpek diyerek hakaret ettiğini sanan moderatörle de karşılaşırsınız, ben sizin niyetinizi önceden anladım ve sizi başlıktan uzaklaştırıyorum diyen moderatörle de. bundan daha kötü olanı ise, insanlara yaranamazsınız siz bildiğiniz gibi yönetin diyen üyelere de.

aslında forumun değil memleketin ahvalini konuştuğumuzu da anladınız, biliyorum. keşke sırf bu sorunlar nedeniyle forumu terk edenler dönüp size buralarda neler neler olduğunu anlatsalar da resmin tamamı ortaya çıksa. boşuna ümitlenmeyeyim di mi :)

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Gelen gideni aratır derler ben yönetiminizden çok memnundum çok zaman isteyen ve kafa yoran bir görev moderatörlük ama engelleme olayı da olmasa dingonun ahırına döner ortalık üstelik her forumda engel olayı var ve her forumda bundan kat be kat daha ağır bir yönetim ve ceza kesimi uygulanıyor dinlendikten sonra geri dönmeniz ümidiyle..

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Hakkını helal et abi bizden yana helaldir.Biz görevini layıkıyla yaptığını biliyoruz:harika::)

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Genel olarak Serkan beyin yönetiminden bende memnunum. Devam etmesi kanaatindeyim fakat kendisi bir ara vermek ihtiyacı hissediyorsa kendisi bilir. Bazen ara vermek iyidir. Bana kalsa aynen devam etmesini isterim.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bikaç kelam bişeyler yazayım bari insan hayatındaki kararları verirken, özelliklr kendiyle alakalı olanları başkaları ne düşünüt diye vermemeli diye düşünüyorum. Bitmişse bitmişdir burda inançlısı ateisti genci yaşlısı bayan erkeği ve daha bşrçok farklılıkla renkli bir gurubuz diye düşünüyorum, bazen tartışmalar sürtüşmeler olucak olmalıda ama hakaret boyutuna gelmeden karşımızdakini anlamaya çalışmamız gerek en azından dinlemek. .. Ben serkan beyi tanımam forumdaki görevini yaptığını düşümüyorum. Ancak herkezin hassas noktaları vardır burda siyaset dini konular konuşulunca birimizin hoşuna giden yazışmalar karşımızdakini üzebiliyor.. İsteğim şudur konulara yırum yapılırken insanların hassas noktalarına baskı yapılmaması yapılırsada buna müdahele edilmesi gerek serkan beyin kararı kendi kararıdır. Zaten karar alındıysa bitmişdir.hayırlısı olsun diyelim... Teşekürker

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Geldiğim günden bu yana savunduğum şeyi tekrar yazıyorum: Başlıklardaki ilgisiz konuların düzenlenmesi, gerektiğinde silinmesi vs konusunda her moderatör bağımsız davranabilir. Ancak ceza, ban vs konularında 3 kişilik bir kurul karar vermeli. Moderatör bir ceza verdiğinde konu diğerlerinin önüne gitmeli, onlar da aynı yönde karar verirse ceza kesinleşmeli. Böylece verilen cezalar forumdaş ve moderatör arasında kişisel bir konu olmaktan çıkar.

Genel olarak başarılı olduğunuzu ancak bazı konularda (örneğin sponsor firma hakkındaki yazışmalar) doğru yapmadığınızı düşünüyorum. Sadece 2 seçenek olduğu için "Evet" dedim ama 100 üstünden bir puanlama yapsaydınız 80 derdim :)

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yöneticilik ile insanları memnun etmek arasında kalın bir çizgi var. birbiriyle alakası yok. böyle değerlendirmeniz doğru değil. sizi hiç tanımıyorum ve kimle ne yaşadınız hiç bilmiyorum. dediğiniz gibi 50/50 ise durum bence kötü değil. olumsuz bakan 50 muhtemelen kişisel şeyler yaşadığı için (haklı/haksız da olsa) olumsuzdur. bu da olumsuz 50 nin de 50 si doğru değil demektir bu da geneli 75/25 yapar. bırakma kararınıza bişey diyemem tabi ama değerlendirmelerinizi insanların memnuniyeti üzerine yapmayın.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
biz senden razıydık .

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bekara eş boşaması kolaydır derler. Olumsuz eleştiri yapanların biraz empati yapmasını isterim. Forum moderatörü maaş almaz, sadece forumu çok sevdiği için teklif edilen yöneticilik görevini kabul eder. Her gün üstlendiği bu yük için saatlerini feda eder. Onbinlerce kayıtlı üye her gün onlarca yeni başlık açar, binlerce mesaj yazar. Bunlarla ilgili yüzlerce de şikayet mesajı gittiğine eminim.

Tüm birikmiş işleri kısıtlı zamanda bir an önce halletmek şart. Yoksa bekleyen işler katlanarak çoğalır, baş edilmez hale gelir. Çok hızlı çalışabilmek için forum kurallarına hakim olmak ve tereddüt etmeden kurala uygun mu değil mi süzgecinden geçirip onay/red işlerini halletmek gerekiyor. Kuralı bu defalığına esnetelim, yok üç kişilik kurula gönderip bekleyelim, yok ikinci fırsat verelim diye bir lüks yok. Maaş verilen kurumsal bir işletme değil burası. Banka veya alışveriş sitesinin, tv veya telefon firmasının çağrı merkezi de değil. Ki onların bile geri dönüş mekanizmalarının ne şekilde çalıştığını hepimiz görüyoruz.

Denetimden geçmiş bir işlem için hesap verme ve sorma durumu da mümkün değildir. Yüzlerce işlemi arka arkaya anlık karar vererek tamamlayan kişiden hesap sorulamaz, hata bile yapmış olsa. Etik değildir. Ve burası bir forum, kullanıcıların fikirlerini beyan ettiği, karşılıklı bilgilendirme yapılan bir mesajlaşma ortamı. Aşırı büyütmemek, kafaya takmamak lazım. Babamızın forumu değil sonuçta, ücretsiz bilgilendirme ortamı bulmuşuz, üye olurken adamların şartlarını kabul etmişiz. Sonradan niye dönmek isteriz ki? Bir kuralı kabul edip sonradan esnetilmesi, uygulanmaması için ısrar etmek sanırsam bizim buralara has bir huy. Forumun amacı bisiklet için internet üzerinde Türkçe bir bilgi ve referans kaynağı olmak. Bisiklet binen 5 yaşındaki çocuğa da, 105 yaşındaki dedeye de açık. Müstehcenlik yasak dendiyse ve kabul edip üye olduysanız, "özgürlük isterim o fotolara izin verilsin" diyemezsiniz.

Son olarak, Serkan'ın moderatörlüğünü genelde başarılı buldum. Onlarca mesajı şikayet etmişliğim vardır, bir çoğu için "içlerini dökmeleri için imkan verelim, tolerans gösterelim" şeklinde dönüş yapmıştır. Ben yönetici olsam çok daha fazla sayıda kişiyi forumdan uzaklaştırır, çok daha fazla mesaj ve başlığı silerdim. Serkan, dinlenmek istemeni anlıyorum ama sakın siteyi bırakma. Yönetime harcadığın saatler kadar bilgi paylaşmak için harcadığın emeği de görüyor ve hepsi için teşekkür ediyorum.

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Emeklerin icin tesekkurler. Gercekten zor is.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Serkan gönüllerdesin, burda emekli olsanda gerçek hayatta yanıbaşındayım,son olarak kimse yoğurdum ekşi demez ..

• Beğen
Tepkiler: Özcan